Skocz do zawartości
Asontee

HUAWEI Ascend G6 z LTE, ktoś coś wie o nim ?

Rekomendowane odpowiedzi

x215

To prawda, a na wyspach sprzedawany jest jako EE Kestrel review | 4G Mobile Phones.

Mała ciekawostka, od jakiegoś czasu zaczęły mnie męczyć słabe kąty wyświetlacza. Właściwie kąty jak kąty, ale barwa żółta i niebieska zachodząca na wyświetlacz (szczególnie widoczne w nocy na białym tle, np podczas pisania sms), w dobrym świetle zjawisko prawie nie widoczne. Dziś na niedzielnym spacerze w pełnym słońcu zobaczyłem że naklejona fabryczna folia jest jakby innej barwy niż wyświetlacz. Wróciłem do domu i zerwałem to cholerstwo :D denerwujące mnie barwy zniknęły, a sama folia nie jest 100% transparentna, ma delikatną barwę >:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi jakoś ta folia nie przeszkadza specjalnie- chroni ekran więc przebarwienia przeżyje ;-) o tym EE też czytałem, aczkolwiek z tego co kojarzę różni się nieco w środku od G6 LTE, w przeciwieństwie do P7 Mini...

Edytowane przez Relogeiro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Posiadam słuchawkę HUAWEI Ascent G6 LTE od ponad 2 tygodni. Podczas przedłużania umowy byłem bardzo sceptycznie nastawiony do smartfona na Androidzie, ze względu na poprzedni telefon, który otrzymałem w ramach abonamentu a mianowicie Motorola XT 615 (na tym sie NIE DA nic zrobić). Dodatkowo posiadam Nokie Lumie 520 i z windy na telefonie jestem strasznie zadowolony... Ale wracając do Huawei G6: Telefonik robi oszałamiające pierwsze wrażenie zaraz po wyjęciu ze stylowego pudełka ;) Bardzo lekki (dla niektórych za lekki, co może budzić obawy, że wysunie się z kieszeni), ale pewnie leży w dłoni. W środku każdy zainteresowany wie, co znajdzie, więc nie będę się rozpisywał na temat specyfikacji. Nakładka intuicyjna (można powiedzieć "idiotopomocna"). Aparacik jak najbardziej daje radę. Fona testowałem na "Bladeslinger", "Call of Dead", "CSR Racing" i w żadnym przypadku nie spotkałem się z jakimkolwiek "ścinaniem" czy zawieszeniem. Bateria przy codziennym użytkowaniu trzyma dwa dni. Brak gubienia zasięgu czy zrywania połączenia Wi-Fi. Szczerze mogę polecić ten telefonik ze względu na design jak i wydajność. A jeszcze w tych pieniądzach... :cool:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    x215
    Przymierzam się do zakupu tego telefonu ale nie daje mi spokoju wyświetlacz.

Większość źródeł podaje TFT IPS ale są też specyfikacje gdzie widnieje jako TFT..

100% IPS, i to prawdopodobnie tania matryca od LG >:( właśnie wczoraj zauważyłem efekt tzw "powidoku" charakterystyczny dla IPS. Objawia się to chwilowym utrwaleniem wyświetlanego wcześniej obrazu po przejściu do innego. Można to sprawdzić w następujący sposób (trochę amatorski, ale nie trzeba nic ściągać/instalować) - ustawiamy podświetlenie matrycy na MAX i zostawiamy górną belkę (zegarek, zasięg, bateria itp) w jednej, najlepiej pionowej orientacji na kilka minut. Potem wchodzimy np w galerie, tak żeby pasek zniknął i zastąpiło go szare tło z galerii ( na szarym widać najlepiej) zauważymy w tedy że białe ikony z belki pozostają chwile widoczne na szarym tle i w ciągu minuty zanikają. W zasadzie jak się przyjrzymy to widać cały wcześniejszy ekran na szarym tle + pionowe paski - z tym że, trzeba się dobrze przyjrzeć, najlepiej w zaciemnionym miejscu.. niestety taka technologia, w normalnym użytkowaniu nie powinno przeszkadzać, swego czasu głośno było o powidokach w iPadach, tanich matrycach/ monitorach a w szczególności w plazmach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmmm, w sumie też zauważyłem ten efekt, aczkolwiek- standardowo- mi on jakoś nie przeszkadza :PP

Ktoś coś wspominał wcześniej o odtwarzaczu muzycznym... Polecić wam mogę musiXmatch- genialny i bezpłatny (i ponoć pokrewny z PowerAMPem) odtwarzacz. Jest przejrzysty, prosty w obsłudze i posiada equalizer. Oczywiście współpracuje z trybem DTS (DTS+ podkręcony EQ= turbo orgazm w uszach <3 ). Posiada niemal identyczną funkcjonalność co oryginalny (również bardzo bardzo dobry) odtwarzacz, plus EQ oraz możliwość wyświetlania tekstów piosenek z trybem karaoke ;)

Edytowane przez ReaderPL
    O wszelkich zmianach na forum proszę pisać w dziale sugestie i problemy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    x215
    Hmmm, w sumie też zauważyłem ten efekt, aczkolwiek- standardowo- mi on jakoś nie przeszkadza

Mi też nie, na początku tylko się zdziwiłem ale przypomniałem sobie o tym powidoku.

Apka jest ok, pobawię się nią trochę może zostawię.

No i nowy soft powinien wejść na wersje B111 bez problemu :D ale jak na razie do mnie nic nie przyszło >:( chociaż z drugiej strony warto poczytać na necie, może nie będzie warto instalować..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@x215 jak odpowiedzieli mi w T- Mobile "Wystarczy tylko trochę cierpliwości i niedługo otrzymasz komunikat o możliwości aktualizacji urządzenia." (A od kiedy my na ty jesteśmy!!?? Nie lubię braku kultury tego typu...). A jeżeli chodzi o KitKata to dostałem taką odpowiedź: "Aktualnie nie posiadamy jeszcze żadnych wiążących informacji w tym temacie. Sugeruję jednak śledzić wpisy na trendach. Jeżeli tylko coś będzie na ten temat wiadomo, na pewno damy znać". Więc hm... odpowiedź wymijająca, ale dająca nadzieję ;)

Sprawdzałem również na Polskiej stronie Huawei, są jakieś softy dla T-Mobile, Plusa oraz bez brandu dla naszego telefonu, ale z tego co zauważyłem to ta sama 111 którą posiadamy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jzi

Ja swój zrootowałem programem rootgenius, prosto i bez problemu. Pamietajcie tylko aby włączyć debugowanie USB w fonie reszte wykona soft. Po restarcie fona bedzie dostępna dodatkowa aplikacja Kinguser w której to widac aplikacje z dostępem nalezy tylko zainstalowac busybox z marketu i gotowe. Ja nie aktualizowałem tylko binarek nie było takiej potrzeby Titanium Backup działa bez zarzutu.

https://www.dropbox.com/s/95aui3640e2neyr/rootgenius.zip

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@jzi a działa Ci wszystko bez problemu, tj. wszystkie aplikacje systemowe itp itd. Skusiłbym się na root'a ponieważ jest kilka narzędzi z których aktualnie nie mogę korzystać, aczkolwiek zastanawiam się czy po zrootowaniu nie będę miał problemów z nadchodzącą aktualizacją softu (czy możliwość aktualizacji nie zostanie zblokowana). Jeżeli byś mógł- daj znać, gdy pojawi się aktualizacja- czy możesz bez problemu zrobić update i czy wszystko potem dziołcy jak należy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie sie tylko to UI nie podoba,muszę mieć wszystko w folderach co powoduje moją dezorientacje typu "co gdzie jest".

Ja używam rocket player,ale sprawdzę ten programik.Jakiś dobry launcher,lekki przede wszystkim?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x