Skocz do zawartości
Mumcio1977

Transmiter Fm

Rekomendowane odpowiedzi

Temat dla osób które posiadają starsze radia w samochodach :)

Sam zawsze chciałem posłuchać muzyki w samochodzie z mojego Htc One i nigdy nie udało mi się tego dokonać.

Ponieważ radio jest oryginalne a samochód do końca nie mój więc nie chcę sie bawić w różnego rodzaju przeróbki :) Raz kupiłem zestaw kabli które podłącza się do radia kostka z wyjściem jack ale nie zadziałało (do dzisiaj nie wiem dlaczego-kabel nadal wisi)

Znalazłem na allegro ciekawy Transmiter Fm:

Opis

Transmiter FM samochodowy Bluetooth + ładowarka 2,1A

- Bezprzewodowa transmisja rozmów telefonicznych do samochodowego systemu audio za pośrednictwem Bluetooth

- Wyjście ładowania USB: 5V/2.1A, kompatybilne z iPod/iPhone/iPad oraz innymi urządzeniami mobilnymi

- Obsługa pamięci USB oraz microSD

- Wytrzymała, elegancka obudowa z wyświetlaczem LCD

- Automatyczne przełączanie pomiędzy trybem odtwarzania muzyki i trybem głośnomówiącym Bluetooth

- Elastyczny przegub mocujący umożliwia dostosowanie urządzenia do każdego rodzaju kokpitu

- Zasilanie z gniazda zapalniczki (DC 12/24V)

- Pilot zdalnego sterowania

Specyfikacja techniczna

- Bluetooth IC: CSR Bc6310

- Częstotliwość: 87.5-108.0 Mhz

- Stabilizacja częstotliwości: +/-10ppml

- Zasilanie: 12-24V

- Wyjście zasilające: 5V/2.1A

- Formaty muzyczne: mp3, wma

- USB (pojemność max): 32 GB

- Karta microSD (pojemność max): 32 GB

- Zasięg: ponad 10 m

link:

Transmiter FM samochodowy Bluetooth + ładowarka 2 (4300479140) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Występują jeszcze inne transmitery podłączane bezpośrednio do telefonu :)

To rozwiązanie wydaje mi się najciekawsze ale nie wiem czy najlepsze.

Dlatego pytanie czy ktoś korzystał z takiego wynalazku??

Edytowane przez Mumcio1977

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jj23

Trenowałem temat transmittera FM i nie polecam. Wszystko, co było na allegro było tanie, ale też kiepskie. Być może transmiterry za 100zł i wyżej działają lepiej. Ja testowałem coś za około 30-40zł firmy Peying (nie pamiętam modelu). Obecnie używam HTC BLUETOOTH STEREOCLIP ( HTC BLUETOOTH STEREOCLIP Specs and Reviews | HTC United States ) i jestem z niego bardzo zadowolony. Warunek konieczny, musisz mieć wejście liniowe AUX. Z tego co piszesz wnioskuję, że właśnie takie wejście próbowałeś uruchomić. Jeśli kostka była dedykowana do tego radia, to prawdopodobnie potrzebujesz teraz tylko włączenia portu AUX z poziomu komputera auta. Niestety trzeba to zrobić albo w serwisie, albo mieć kabel serwisowy i oprogramowanie. Mnie transmitter zniechęcał z jeszcze jednego powodu - dodatkowe urządzenie, w którym coś trzeba ustawiać, przełączać itp. Do tego zazwyczaj ma mocno ograniczone tryby odtwarzania muzyki. Tę muzykę trzeba mu jeszce w jakiś sposób dostarczać itd.. Sporo zachodu. Stosując odbiornik bluetooth-a włączasz po prostu muzykę, którą masz w telefonie. No i jeszcze jedna dodatkowa rzecz - dziś odkryłem, że ten odbiornik potrafi przekazywać informację o słabej baterii do telefonu. Po prostu pokazuje się komunikat podczas odtwarzania. Miła rzecz, bo ja akurat mam gniazdo AUX w schowku i nie obserwuję diody, która sygnalizuje słabą baterię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marko22

Do starszego radia (na kasetę) polecam kasetę z AUX :) Jest tego pełno na Allegro. Miałem w ciężarówce i sprawdzało się o niebo lepiej niż transmiter FM. Teraz chcę do osobówki kupić. Bo niestety też mam oryginalny starszy odtwarzacz bez wejścia AUX.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi