Skocz do zawartości
fixu123

Przegrzewanie G2, jak to jest u Was?

Rekomendowane odpowiedzi

rdy

no pewnie zawsze z yanosikiem jeżdze i włączonym ekranem, więc mocno sie grzeje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wpisz w dialerze 3845#*802#  przejedz w dol i znajdz High temperature property off i sprawdz czy nie masz ustawione na enabled. Jak tak to zmie na disabled.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Jabol87

taaa no i co jeszcze ...nie bez powodu jest to zabezpieczenie wlaczone...a jak wylaczy, telefon bedzie sie grzał do oporu w takich sytuacjach i moze sie cos zjarać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Daniel.

Co do temperatury przy użytkowaniu go jako GPS na podszybiu to osobiście nie polecam żadnego tel w ten sposób umieszczać. Na S5 co sie nabawiłem przebarwień, xperia J przeżyła 2 dni ... podobnie pewnie będzie z G2 . Szyba skupia promienie i na pewno nie wyjdzie to na dobre telefonowi. Lepiej umieścić go w innym miejscu co niestety będzie nie praktyczniejsze ew. tak jak piszecie klima na wysokie obroty co by tel schłodzić :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rangiz

Wyłączysz czujnik to nabawisz się awarii ekranu i żółtych plam. :facepalm2:

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pepe444

Duperelowaty telefonik, zrobiony z najtańszych elementów elektronicznych i z plastiku "mydelniczkowego" nie jest przeznaczony do używania w warunkach, które śmiało można nazwać ekstremalnymi (słońce, stale włączony ekran i jak rozumiem na stałe podłączone ładowanie). W takich warunkach używa się urządzeń, które są do tego przystosowane, specjalnie zaprojektowane i wykonane z lepszych materiałów, a nie celowo zrobione z byle g**na, żeby było jak najtaniej.

Na początek wyłącz LTE, jeśli masz włączone, oraz wróć z LP do KK, jeśli przez pomyłkę zrobiłeś upgrade. U mnie na LP telefon wyraźnie się grzał, oraz włączenie LTE też wyraźnie zwiększa temperaturę. W ogóle to sprawdź, czy da się z tego korzystać na 2G. Jasność ekranu na minimum, tyle, żeby dało się używać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolega wyżej  pisał, że nawet na Samsungu S5 nabawił się przebarwień. Myślę, że takie warunki, szczególnie latem są trudne do zniesienia dla każdego urządzenia, nawet bardziej dla tych wykonanych nie jak powiedziałeś z"mydelniczkowego" plastiku, tylko aluminium. 
Najlepiej było by umieścić urządzenie gdzieś obok klimy, to nie powinno być tak źle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pepe444

Napisałem, że to są raczej ekstremalne warunki, raczej żaden telefon nie jest przystosowany do używania w takich warunkach, a już na pewno nie G2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
siutek

Ładowania nie miałem podłączonego, 

LTE owszem działało (czy było wykorzystywane w danym momencie - nie wiem)

Klima włączona.

Nie będę zmieniał ustawień wykrywania wysokiej temperatury. Wcześniej jeździłem na Yanosiku w LG L7 I gen. , mocowany w taki sam sposób, co więcej w aucie bez klimy i dawał radę. Tylko raz mi się wyłączył w upale, ale wtedy faktycznie ostro grzało - miał prawo.

Dobra, rozumiem zatem, że muszę nauczyć się z tym żyć i starać się go oszczędzać i nie katować GPSem w słoneczne gorące dni.

Ps. Właśnie sprawdziłem w HiddenMenu > High Temp Prop OFF. Mam ustawione na Disabled. (i mimo to się wyłączył?? Chyba że faktycznie ostro go zgrzało)

Edytowane przez siutek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pepe444

Wyłącz to LTE, u mnie grzeje telefon nawet gdy nie jest używane, tzn. transmisji danych prawie nie ma (tylko poczta, ewentualnie lokalizacja i co tam sobie telefon sam ciągnie z sieci, czyli prawie zerowy ruch, a LTE i tak grzeje telefon).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi