Skocz do zawartości
Luki_91

Telefon nie uruchamia się po wgraniu nowego softu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Coś mnie podkusiło do aktualizacji przez Odina. No i mam za swoje :/

Opiszę wszystko po kolei:

Pobrałem soft I5800XWJPF, wgrałem wszystko tak, jak opisane w tutorialach na forum. Telefon się uruchomił, wszystko śmiga, instaluję sobie aplikacje. Nagle dostał zwiechy. Nic nie działało, więc po pewnym czasie (ok 5 minut) wyjąłem baterię i uruchamiam na nowo. Od tej pory uruchamianie zatrzymywało się na napisie "GT-i5800". :oops:

No więc podłączam fona i próbuję wgrać soft od nowa. Wgrywanie zatrzymało się na "Delete files, please wait". I dalej nie chce się ruszyć za nic... Czekam, dopóki Odin nie wyświetli komunikatu PASS (jakieś 6-8 minut na liczniku), ale na telefonie nic się nie zmienia...

Próbowałem też z I5800XXJPN i bez zmian.

Zanim telefon się zwiesił, zdążyłem wyłączyć w ustawieniach debugowanie USB (bo mi już było niepotrzebne), później z oczywistych względów nie miałem już możliwości go łączyć. Czy to może być przyczyna problemów przy wgrywaniu romu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cube7

ja kiedyś zapomniałem włączyć debugowanie przed wgraniem softa i wszystko poszło normalnie, więc raczej to nie to...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Ufff...już bliski zawału byłem... Ocuciłem go I5800XWJG7, ale to jest Eclair, więc jestem w punkcie wyjścia. Spróbuję teraz wgrać jeszcze raz JPF albo JPN - może nie będę go częstował dużą ilością aplikacji na raz to nie zwiśnie...

EDIT:

Prosiłbym o nieusuwanie tematu jeszcze, bo niestety możliwe, że za niedługo JPF znowu mi się wykrzaczy :/ Ktoś w ogóle miał taki przypadek?

Edytowane przez Luki_91

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przede wszystkim, czy zarówno przed jak i po instalacji nowego softa wykonałeś wipe?

Po drugie, opisany przez Ciebie problem właśnie najbardziej pod to mi podchodzi, ewentualnie jest możliwość, że któraś aplikacja na tyle uszkodziła soft, że podziały się takie rzeczy. Mnie nigdy coś podobnego się nie zdarzyło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, przywracałem ustawienia fabryczne zarówno przed jak i po wgrywaniu softu. Tel padł, gdy hurtowo instalowałem aplikacje, więc może faktycznie wtedy coś się uszkodziło. Zauważyłem też, że na I5800XWJPF nie da się wgrać żadnego innego softu 2.2, jedynie któryś z eklerków. Wgrałem więc najpierw XWJG7, na to XXJPF i dopiero XWJPF. Na razie działa, ale przy instalowaniu appek byłem już ostrożniejszy, niż poprzednio.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomuuu

Ale to nie ma sensu... JPF stanowi najczęściej bazę dla większości modyfikacji 2.2 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    smaky

Ale on pisze o XWJPF a to może być inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Yorgi
    Zauważyłem też, że na I5800XWJPF nie da się wgrać żadnego innego softu 2.2, jedynie któryś z eklerków.

Nie prawda.

Na XWJPF wgrałem Kyrillos ROM bez żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kyrillos ROM jest modyfikowany, więc może dlatego. Ale jak wrzuciłem ten 5800XWJPF i próbowałem wgrać go ponownie, albo I5800XXJPN to za chiny ludowe się nie dało...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Yorgi

Widocznie tak ci było pisane :PP

Gdy robiłem własny ROM zdarzyło mi się wgrywać kilka razy pod rząd XWJPF i przebiegało to bez najmniejszego problemu.

No chyba, że jestem jakimś ewenementem z nadprzyrodzoną umiejętnością wgrywania ROMów.

Ponadto modyfikowany ROM wg mnie "ma gorzej" w kwestii fleszowania niźli ROM stockowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi