Skocz do zawartości
kubiq

Powolne ładowanie, szybkie rozładowanie, 26000 wybudzeń w 2 godziny

Rekomendowane odpowiedzi

kubiq

Hej, mam problem ze swoim L9(root), od razu przejdę do rzeczy.

Wczoraj rano zauważyłem, że telefon w ciągu nocy się rozładował do zera w i wyłączył. Sądzę że mogłem zapomnieć wyłączyć na noc gps. Rano niestety nie dałem mu się naładować tylko do 20%, musiałem wyjść załatwić parę spraw i korzystałem z telefonu w locie gdy ten się doładowywał dalej z power banku,(tutaj już zauważyłem że bateria szybko ucieka na bezczynności) dodatkowo go od banku co chwile rozłączałem, i znów korzystałem póki się nie wyłączył. Wycinek z tego katowania baterii widać na pierwszym zrzucie ekranu -

post-307209-14255748798305_thumb.jpg

.

Po powrocie do domu podłączyłem go do ładowarki, na wieczór go odłączyłem nie sprawdzając jak się naładował. Dzisiaj rano zauważyłem że znów jest wyłączony. Rano podłączyłem go do ładowarki i ładował się bardzo wolno. Ponadto czasem w momencie ładowania procenty spadały. Ładował się kilka godzin i nie chciał dojść do 100%. Tutaj go wyłączyłem i miałem wrażenie, że ładowanie na wyłączonym telefonie było szybsze i co ważne - do pełna. Zaznaczam zrzut ekranu z tego jak wyglądało ładowanie.. -

post-307209-14255748798801_thumb.jpg

Myślałem, że może zabiłem baterię tym wczorajszym użyciem na minimalnych procentach. Już miałem dzwonić po kuriera z serwisu LG, ale przypomniał mi się program śledzący wybudzenia telefonu, więc tak wygląda zrzut ekranu z wakelock detector z ostatnich dwóch godzin-

post-307209-14255748799158_thumb.jpg

.

Nie wiem czy dobrze to czytam, ale w dwie godziny gdy telefon głównie leżał nie dotykany, proces telefonu był wybudzony 26557 razy? czy to może być powód zachowania telefonu? A przez ostatnie 40 minut, gdy telefon był podłączony usb do komputera, naładował się 4%..

Jakby co: telefon z rootem, na gwarancji, z backupami zrobionymi w titanium backup z przed tej usterki.

Proszę o pomoc, co z tym zrobić?

Edytowane przez Krejzi_Dark
    spoilery

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy telefon był strasznie gorący po ładowaniu w nocy? Raz tak miałem, hardreset+instalacja stock romu pomogła, prawdopodobnie jakaś aplikacja ci wybudza ten proces, sprawdź uprawnienia zainstalowanych apek to się dowiesz.

TapatalkPRO 4.6.2/LG L9/4.4.2 RR by Xerdox

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kubiq

W trakcie ładowania jest ciepły, nawet niepodłączony do ładowarki jest ciągle lekko ciepły..

Mam stockowy rom.

Co masz na myśli pisząc bym sprawdzić uprawnienia? Ostatnio nic nowego nie instalowałem, tylko aktualizacje. Zainstalowałem teraz xprivacy do uprawnień. Ale jak mam poznać czy jakaś apka sprawia problemy?

Edit: Teraz sprawdziłem, ładowanie przy wyłączonym telefonie, i wyłączony ładuje się szybko jak sprawny telefon. Wygląda na to że bateria spada przez to "wybudzanie"..

Co zrobić?

Edytowane przez kubiq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrób sobie kopie danych np. aplikacje, hardreset ewentualnie wgranie v20o metodą Bride.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Dziwnie to wygląda. Telefon w Wakelock Detector nawet nie ma ikony co jest dla mnie podejrzane, nawet bardzo. Usługi Google to samo, bardzo duża liczba wybudzeń. Jakieś 1013? Co to w ogóle jest. Sam system też nie powinien wybudzać tyle razy. Dla porównania masz zrzut z mojego telefonu.

Co prawda Android 4.4.2 no ale przecież też Android. Jeśli nie chcesz robić Hard Resetu to zainstaluj sobie Titanium Backup oraz Greenify. W Titanium znajdź to 1013 i zmroź. Sprawdź po restarcie telefonu czy nic się nie wysypuje. W Greenify zgreenifikuj ( jak to brzmi :P ) aplikacje. Tutaj do ciebie należy wybór jakie aplikacje, ponieważ po greenifikacji (hibernacji) nie działają powiadomienia z tejże aplikacji. Chyba, że chcesz wydać parę zł na płatną wersję która obsługuje powiadomienia hibernowanych aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kubiq

Ikony jak "telefon" i "1013" w Wakelock to zdaje się systemowe procesy. Znalazłem w internecie, że w opcjach Wakelock da się ustawić aby były widoczne, i rzeczywiście, wygląda na to że miałem to włączone.

Greenify i Titanium backup mam i używam. Greenify nawet kupiłem - chwalę sobie, ale tutaj był jakiś problem z systemem i nawet zgreenifikowanie :cool: czegokolwiek nic nie dawało.

Dzięki za ten zrzut ekranu, to mi uświadomiło jak mój telefon przymulił.

Na początku za pomocą Titanium backup zrobiłem kopie kluczowych programów abym mógł pocisnąć telefon przed hard resetem. Za pomocą Titanium usunąłem mulącą aplikację "Telefon". No i rzeczywiście, problem z zasilaniem i grzaniem znikł. Jako że telefonu nie dało się przywrócić tak by poprawnie działał, zrobiłem hard reset, przywróciłem kilka kluczowych programów a resztę z wcześniej używanych programów od nowa zainstalowałem żeby mieć porządek. Teraz jest ok, telefon jest zimny, normalnie się ładuje. Przez ostatnie dwie godziny korzystałem z telefonu łącznie z 15 minut, CpuSpy pokazuje że spędził w deep sleep około 80% czasu, czyli chyba wszystko gra.

No i wydaje się, że moja bateria nadal ma lekki problem z wytrzymałością, bo w te dwie ostatnie godziny straciła 10%(przy 80% tego czasu deep sleep). Znacie może aplikację precyzyjnie mierzącą stan techniczny baterii, jej aktualną pojemność?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

BetterBatteryStats, chyba tak się nazywała ta apka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrob kopie,wrzuc na sd i system jeszcze raz KDZtem

Dodatkowo po instalacji nowego romu zrob wszystkie mozliwe wipe-y oprocz sd i powinno byc oki

Jest cos co drenuje Ci batke i te cos zainstalowalo Ci sie z jakas appka

I tak na marginesie,20% Twojego drenowania to TB i greenify,po przywroceniu z kopii wywal TB i nie instaluj greenify a sam zobaczysz ;)

Push by N5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@UP: U mnie jakoś zainstalowanie tych aplikacji nie spowodowało większego drenażu baterii. Po Greenify nawet dłużej trzyma, bo przecież "blokuję" aplikację które wybudzają mi telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Zgadza sie ze blokujesz appki tyle ze przy ustawieniu auto hibernacji sprawdz ile razy Ci wybudza aby cos zahibernowac ;)

Sprawdzalem to na nexus experience rom

Przez 2 tyg mialem greenify i auto hibernacje

Po 2 tyglach wywalilem go i tel trzymal 6 godz dluzej

Bylo to na nex4 teraz na n5 nawet nie dotykam tej appki

Na xda i u nas tez juz potwierdzaja ze cisnie troche batke ;)

Jedni chwala inni nie ja mowie jak bylo u mnie co nie znaczy ze tak jak u Ciebie komus ona polepszy prace baterii

A czy Ty Lysolus wiesz co to jest te nieszczesne 1013?

Push by N5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi