Skocz do zawartości
Sobot16

Jaki najlepszy ROM z Multi-Touch i Bluetooth??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym zmienić ROM w swoim Orangowskim Magicku. Tylko zależałoby mi na Bluetooth i Multi-Touch, jestem zielony w temacie romów, prosiłbym o małe opinie i opis co jaki rom posiada. Szukałem ale zbytnio nie mogę znaleść. :(

Pomóżcie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam Ci ten:

http://htc-magic.pl/index.php/2010/01/06/android-1-6-od-ahmgsk-05-01-2010/ - to link do pliku

Tu link do tematu o tym romie na tym forum: http://forum.android.com.pl/showthread.php?t=5104

Moim zdaniem jeden z bardziej stabilnych i szybszych romów, jest to android 1.6 więc to także moim zdaniem zaleta. Gość który gotuje te romy myślę, że jest w miarę konkretny i należy się spodziewać, że kolejne wersje będą coraz lepsze (mam nadzieję)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość który gotuje te romy myślę, że jest w miarę konkretny i należy się spodziewać, że kolejne wersje będą coraz lepsze (mam nadzieję)

No póki co nie wychodzi mu to za dobrze ;) , bo ta wersja, którą podałeś (1.4) jest wyraźnie wolniejsza od poprzedniej (1.2). Ale coś za coś... ver. 1.4 jest po polsku, więc jeśli komuś zależy na ojczystym języku, a nie przeszkadza mu drobny spadek szybkości, to polecam.

Możesz spróbować jeszcze CM -rom bardzo podobny do tego, który podał kolega, mniej więcej identyczna szybkość, ale bardziej popularny i dłużej już rozwijany, więc na chwilę obecną gdybym miał wybrać 1 z nich (nie biorąc pod uwagę ver. 1.2 omawianego Romu), wybrałbym CM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    No póki co nie wychodzi mu to za dobrze ;) , bo ta wersja, którą podałeś (1.4) jest wyraźnie wolniejsza od poprzedniej (1.2). Ale coś za coś... ver. 1.4 jest po polsku, więc jeśli komuś zależy na ojczystym języku, a nie przeszkadza mu drobny spadek szybkości, to polecam.

Możesz spróbować jeszcze CM -rom bardzo podobny do tego, który podał kolega, mniej więcej identyczna szybkość, ale bardziej popularny i dłużej już rozwijany, więc na chwilę obecną gdybym miał wybrać 1 z nich (nie biorąc pod uwagę ver. 1.2 omawianego Romu), wybrałbym CM.

Powiem tak, po prostu nie został wyczyszczony bo mu brakło czasu, kolejna mam nadzieję nie będzie wypuszczona pod naciskiem głodnych romu forumowiczów. Pozatym co do tego troche zabawy root explorerem i śmiga jak 1.2 ;). Pozatym dla kogoś kto będzie flashował 1 raz myślę, że jednoplikowa instalka będzie lepsza niż 3 pliki z cm :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pozatym dla kogoś kto będzie flashował 1 raz myślę, że jednoplikowa instalka będzie lepsza niż 3 pliki z cm :)

No tu się muszę z Tobą całkowicie zgodzić... pamiętam jak całkiem niedawno ja wgrywałem swój pierwszy rom, ile było czytania i obaw czy wszystko będzie OK... a teraz... romy zmieniam jak piosenki na liście... np. siedząc w toalecie (ostatnio) ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a CM ma wsparcie dla bt? Działa wysyłanie plików i odbieranie? ;)

Pozatym dla kogoś kto będzie flashował 1 raz myślę, że jednoplikowa instalka będzie lepsza niż 3 pliki z cm :)

Kolega mówi o 3 plikach, dostane od was wskazówki jak zainstalować cm??

Rom np. GyD nie ma wsparcia dla bt, a chciałbym jednak mieć. Bo mój kumpel ostatnio kupił se iphona i odblokował bt, wstyd mieć Magica a nie miec sprawnego bt ;/

Edytowane przez Sobot16

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chcesz pełne wsparcie dla BT zainstaluj ten co Ci podałem z jednego pliku. Znasz ogólnie proces instalacji (flashowania romu?) Jak nie to poczytaj troche na wiki i w razie pytań pisz tutaj, odpowiemy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    a CM ma wsparcie dla bt? Działa wysyłanie plików i odbieranie? ;)

Tak, jak w normalnym telefonie - nie, i (o ile dobrze kojarzę) to na każdym ROMie. Trzeba zainstalować dodatkową aplikację Bluetooth File Transfer i powinno działać...

Kolega mówi o 3 plikach, dostane od was wskazówki jak zainstalować cm??

Na początku tematu dot. CM (CyanogenMod), bodajże w drugim poście jest wszystko ładnie wytłumaczone. Wygląda groźnie, ale tak naprawdę jest to bardzo proste.

Ale na początku rzeczywiście możesz spróbować tego, co kolega wyżej polecił.

Edytowane przez Edek Łomiarz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czytałem to http://wiki.android.com.pl/ROOT_dla_HTC_Magic_-_one_click

Widziałem ze to nie jest takie trudne, niby rootowanie ale potem pisze jak wgrac nowego roma.

Mam jeszcze takie pytanko, mam karte z plusa, jak zmienię rom to bedę APN musiał ręcznie wprowadzać? Istnieje jakiś programik który sam se to pobierze? Bo na wm pamiętam ze był taki program

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ręcznie wpisujesz ale to kaszka z mleczkiem :)

Co do tego Bluetooth to trzeba będzie pokombinować ale spróbuję rozwiązać problem i dać Ci znać

Edytowane przez mobvision

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi