Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Dobrze znasz WordPressa? Czytaj więcej.. ×
wonsywonsy

Błąd przy instalacji stocka - nie znaleziono AdbWinApi.dll

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki oto problem. Obecnie mam zainstalowane CM11 w telefonie, jednak chcę zmienić na stocka. Pobrałem paczkę .xml.zip gdyż tar.gz nigdzie nie znalazłem. Robie według poradnika z tej strony. Wszystko zainstalowane ADB (ta paczka minimalna), sterowniki Motoroli, fastboot. Uradowany włączam CMD/ADB (próbowałem na tym i na tym) kieruje do folderu z rozpakowanym stockiem (mfastboot wrzucony) wpisuje pierwsze polecenie i wyskakuje komunikat: "Nie można uruchomić programu, ponieważ na komputerze nie znaleziono AdbWinApi.dll. Spróbuj ponownie zainstalować program, aby naprawić ten problem" No to wpisuje drugie polecenie i ten sam błąd. Odinstalowałem już sterowniki, ADB, i tak dalej, znowu zainstalowałem i to samo. Nie wiem o co już chodzi, gdyż w folderze z ADB taki plik się znajduje. Nie moge normalnie przejść z CM11 na stocka 4.4.2. Dodam że system Windows 8.1 .Pisałem w wątku na temat instalacji stocka, jednak nikt nie udzielił odpowiedzi. O co może chodzić? Próbowałem już kilkanaście razy i nic. Z góry dzięki za pomoc..

Edytowane przez Piaer
    Poprawiłem nazwę tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o pliki dll... Jak jakaś gra mi nie działała z powodu pliku dll, to pobierałem go z internetu... Zobacz to:

adbwinapi.dll free download - DLL-files.com

pobierasz zipa, wypakowujesz plik dll i wklejasz do C:\Windows\System32. Możesz również przekopiować ten plik z folderu ADB. Wątpię, że zadziała ale spróbować możesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nic nie pomaga. Próbuje nawet na innym komputerze i wywala to samo. Wsadziłem AdbWinApi.dll do folderu z romem i nic, raz do system 32, rożne kombinacje i nic. Jak jest w folderze z romem to gdy wpisuje komende pojawia się <waiting for device> czekam długo jednak nic się nie robi. Nie wiem, o co chodzi ale jestem strasznie wpieniony, bo jeśli będe chciał zrobić coś innego to ani rusz. Tematem i tak nikt sie nie zainteresuje >:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piaer

Jakie adb i skąd je instalujesz? Według mnie w tym leży problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprobuj tym sposobem i pobierz ta paczke

rób to co jest podkreslone, wczesniej wejdz w fastboot ( power, Vol -,Vol+) i podepnij do kompa

HattoriHonza już kilka razy zdalnie stawiałem ludziom moto g. Także napisz jaka to wersja jest(dystrybucja). Tutaj masz paczkę ze wszystkim co potrzebne: https://www.dropbox.com/s/uu2350a5a7epp61/Firmware%20restore.zip Wypakuj i dorzuć do folderu ściągnięte pliki odpowiedniego stock romu z Motorola Firmwares. Następnie w folderze w którym jest adb wciśnij shift + prawy przycisk myszy i z rozwijanego menu wybierz "okno poleceń tutaj"(windows 7). Użyj polecenia "fastboot devices" żeby sprawdzić czy telefon jest widziany przez PC. Jeśli tak polecenie "restore.bat" zobaczymy co się stanie(może zapytać czy chcesz przystąpić do wgrania romu odpowiedz y najwyżej)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Haha! Udało się, nie wiem jakim cudem, ale sposób @Mateusz56 zadziałał (@tmacher). Dzięki wielkie, piwo leci do was obu, jednak stock to stock :D Problem rozwiązany, warto może byłoby dodać ten temat do rozwiązanych problemów. Jeszcze raz dzięki wielkie. Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, mam podobny problem jak autor, chciałem podmienić CM 5.1.1 na stocka, ale był problem z adbwinapi.dll, wykorzystałem metodę Mateusz56, poszło system się instalował, teraz chciałem włączyć i telefon wisi na logo motorolii z napisaem powered by ctOS, nie idzie go wyłączyć ani nic zrobić, ma ktoś jakieś propozycje co zrobić?

Dobra poradziałem sobie z tym filmikiem:

a android i komenty z tego wątku:
    http://forum.android.com.pl/topic/227641-moto-g-android-502-lollipop-retail-eu-lxb2246-281/ Edytowane przez prz3m3k96

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi