Skocz do zawartości
Jacobb

root Sony Xperia M2

Rekomendowane odpowiedzi

A ja w piątek dostałem moją M2. Kupiłem na allegro od kolesia, który dostał ją w Orange. Dostałem od niego wszystkie papierki tj. Gwarancja od Sony i od Orangre. Chciałbym usunąć ten syf od Orange np. Halo granie, nawigacje itp. Nie chcę tracić gwarancji więc proszę o wyjaśnienie jak dla zielonego jak zmontować, potem usunąć aplikacje a potem odinstalować roota, żeby nie było śladu. Chciałbym też jeżeli się da usunąć Logo Orange przy włączeniu telefonu. Problem z tym, że boję się że orange to wykryje jeżeli zauważą brak swoich aplikacji i loga... Proszę mi to jakoś wyjaśnić bo nie umiem tego zrobić a nie chciałbym zepsuć telefonu. Pomocy! Chyba ze są inne mniej inwazyjne sposoby na usunięcie tych aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temat milion razy maglowany ;)

Zrób roota usuń zbędne apki, a przywracanie do stanu pierwotnego się nie martw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgraj czysty soft od sony przez flashtools i po temacie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KelasK

Witam

Chciałbym kupić Sony Xperia M2. Mam kilka pytań, czy telefony z sieci Orange mają simlocka? Ewentualnie jak się go pozbyć? Chciałbym też zapytać jak ten telefon sprawuję się podczas grania, głównie chodzi mi o NFS Most Wanted.

Pozdr KelasK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o grę NFS to poradzi sobie bez zająkniecia ;-) tak ma simlock i jedynie odpłatnie można go zdjąć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to dzięki.. Tak mi pomogliście -.- ''Temat milion razy wałkowany'' jakoś nie umiem znaleźć tego ''tematu''. Proszę o linka i DOKŁADNY PORADNIK KROK PO KROKU jak to zrobić w moim modelu. Nie mam bladego pojęcia jak to zrobić a wy mi ''Wgraj czysty soft od sony przez flashtools i po temacie''.. Gdybym jeszcze wiedział co to flashtools -.-

Z ROOTem miałem jedyne co do czynienia to w starym Samsung Ace i to był ROM wgrywany z karty SD... Musiałem, bo wcześniej przez próby wgrywania roota telefon włączał się 2 dni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najprościej będzie jak zrobisz roota towelroot-em a następnie pobierzesz apke typu root uinstaller i odinstalujesz denerwujące cie apki

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najbardziej boję się utraty gwarancji. Dlatego tak ostrożnie to robię. Poszukam i może jakoś mi się uda..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Duals

Przez wgranie rom'u nie stracisz gwarancji i przez zrobienie root'a też nie, bo zawsze go możesz usunąć. Flashtool to poszukaj obojętnie w jakimś innym dziale sony, gdzie już ktoś napisał poradnik, ale to jest tak prosta czynność wgrać nowe oprogramowanie, że nie będziesz miał z tym żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie nie, ja bym chciał tylko usunąć zbędne aplikacje.Na początku zrobię to chyba na tablecie, a potem spróbuję na M2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi