Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zainstalowałem na tym telefonie chainfire 3d pro, i gdy telefon się zrestował to zawiesił się na ładowaniu systemu. Zrobiłem full wipe jednak to też nic nie dało. Już kiedyś też tak zrobiłem tyle że zainstalowałem zwykłą wersję to wystarczyło że zrobiłem wipe i działało teraz nie. Proszę pilnię o pomoc, dodam że system to kit kat, posiadam roota i CWM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wujek22

Full wipe to jest jak i sormatujesz partycje /system a co za tym idzie nie masz systemu. Wgraj od nowa androida i będzie smigal telefon :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Opłaca się wgrywać Cyanogenmod? Czy zwykły soft?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    saint66

Na początek oryginalny soft, a później zobacz sobie dokładnie co i jak z tym Cyanogenem ;)

TOUCHPAL XPERIA T

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szymel00

Wystarczy zrobić factory reset w cwm i aplikacja chainfire zniknie z systemu. Aplikacja chainfire działa tylko do wersji androida ICS. ;)

Wysłane z mojego LG-D605

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

W temacie rootowania, recovery i wszystkich tych pojęć, jestem całkowicie zielony, dlatego proszę o wyrozumiałość.

Od kilku miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem LG L9 II, jednak po aktualizacji na 4.4.2, telefon ewidentnie pogorszył osiągi. Chciałem wykonać downgrade, root ,a potem wgrać jakiś custom room. Użyłem poradnika

Nie doszedłem daleko, bo już w punkcie z "download mode" pojawił się problem.

Wyjmujemy baterię z telefonu, podłączamy go do komputera kablem USB, trzymamy przycisk głośności w dół oraz zasilania i nie puszczając, wkładamy baterię - uruchomi to telefon w trybie download mode.

Telefon nie chciał przejść w stan downloadu. Wszystko robione tak jak w instrukcji, kilkukrotnie powtórzone, w końcu dało rezultat. Na czarnym tle pojawił się biały napis. Zdążyłem przeczytać tylko coś o "hard reset press xxx", chwilę potem wyświetlacz telefonu zgasł. Od tamtej pory telefonu nie da się włączyć. Próbowałem wyciągać baterię, chyba wszystkich kombinacji przycisków z obudowy. Podłączanie do innego źródła zasilania (ładowarka), również nie przynosi żadnych rezultatów. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, jednak przy podłączeniu telefonu kablem USB do komputera, słychać charakterystyczny dźwięk podłączanego sprzętu, jednak ani na ekranie telefonu, ani komputera nic się nie dzieje.

Przeszukałem już chyba wszystkie tematy na forum, cały internet i ani śladu o bricku d605, czyżbym był pierwszy? :idiota::idiota:

Proszę o jakąś radę, nie wiem co robić.

Po ponad trzech godzinach bitwy z telefonem, udało mi się zmusić wyświetlacz do pokazania czegokolwiek :super:

Otóż, sytuacja wygląda następująco, telefon jest podłączony do PC mam uruchomiony LG User Support Tool, gdy próbuję wybrać opcję awarycjnego odzyskiwania, wyskakuje komunikat, że telefon wymaga podładowania. Wystarczy poczekać? Mam jakąś pewność, że telefon się w ogóle ładuje?

Edytowane przez Sushi Maker

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To mamy pierwszy przykład skorzystania ze źle napisanego poradnika - co było dalej w komentarzach w tym temacie z poradnikiem co podałeś.

Spróbuj tym sposobem wgrać rom http://forum.android.com.pl/f1211/zmiana-oprogramowania-debranding-lg-d605-389464/. Sposób sprawdzony w 100% i działający.

Następnie tym sposobem wgraj rota http://forum.android.com.pl/f1211/root-stock-recovery-4-4-2-a-439890/

Następnie wgraj tym sposobem CWM http://forum.android.com.pl/f1211/root-na-4-4-kitkat-v20-415052/index10.html#post3812291 post 98

Tylko przed wgraniem romu i po wgraniu zrób hard reset przy wyłączonym telefonie trzymasz przycisk vol- i power jak pojawi się biały napis to puszczasz przyciski i potwierdzasz dwukrotnie przyciskiem power. Tel zrobi hard reset.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już wcześniej udało mi się włączyć telefon. Wykonałem downgrade do 4.1.2, root, oraz cmw. Wszystko jest w porządku, teraz szukam tylko jakiegoś custom roma :)

Teraz pytanie, lepiej zostać przy tej wersji 4.1.2 czy z powrotem przywrócić Twoim sposobem 4.4.2? Na początku myślałem, że wersja 4.1.2 ma większe wsparcie ze strony custom romów, modów itp, ale teraz to już sam nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Notatka od Moderatora: KoroniarzCK
    wykrzyk.png Ponieważ "uceglenie telefonu" to dość powszechny problem, temat podklejam
    Edytowane przez KoroniarzCK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Avalan

Ostatnio mialem problem z bootloopem do recovery po probie instalacji OTA ale udalo mi sie go rozwiazac, gdyby ktos mial taki problem oto instrukcja:

1. Telefon w recovery podlaczamy do kompa, powinien zostac wykryty jako ADB interface, jesli z jakiegos powodu nie wykrywa jako ADB interface mimo zainstalowanych sterownikow, lepiej, zeby Twoj recovery mial opcje terminala w innym wypadku ten sposob Ci nie pomoze.

2. Jesli nasz telefon zostal wykryty tak jak trzeba to wchodzimy do folderu z ADB klikamy shift+prawy przycisk myszy w pustym miejscu w oknie i wybieramy "Otworz okno polecenia tutaj" i wpisujemy po kolei:

adb shell
    dd if=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/fota of=/sdcard/fota-backup.img
    dd if=/dev/zero of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/fota
    reboot

3. W przypadku korzystania z terminala w recovery:

dd if=/dev/zero of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/fota

Upewnij sie, ze dobrze wpisales/as, jeden zly znak moze uwalic Twoj telefon na amen.

Link do orginalnego tematu na xda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi