Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, moja wersja systemu to był KK 4.4.2, dzisiejszego dnia zrobiłem roota (metodą z forum, wszystko działało jak należy) i postanowiłem pobawić się w recovery. Na forum mignęła mi się wzmianka, że na l9ii flashujemy recovery od l9, tak więc wykonałem taką operacje przez Rom Manager, po czym uruchomiłem telefon ponownie w trybie recovery, a w każdym razie wydałem takie polecenie... Bo od tamtej pory ekran jest całkowicie czary nie reaguje na żadne kombinacje klawiszowe, aczkolwiek MOŻE jest nadzieja, ponieważ po podłączeniu do komputera słyszę dźwięk podłączania nowego urządzenia oraz w menedżerze urządzeń wyświetla się nieznane urządzenie opatrzone dziwnym symbolem (edit, gdy próbuję to sprawdzić w chili obecnej słyszę sam dźwięk). Proszę serdecznie o jak najszybszą pomoc, tata mnie zabije :o

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wygrałeś recovery od LG l9 to się nie dziw ze telefon nie reaguje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie dziwię się jakoś szczególnie, dostrzegam swój błąd i liczę na jakąś błogosławioną pomoc, w tym wątku http://forum.android.com.pl/f1210/telefon-zostaa-uceglony-bootloop-434002/index2.html kolega Sushi Maker (ostatnie posty) miał taki sam problem i jakimś cudem postawił telefon, mam nadzieję że dla mnie też jest ratunek.

@Avalan

jak udało Ci się zyskać kontakt z telefonem? :D Mam bowiem problem którego OBJAWY są takie same jak Sushi Makera, proszę o pomoc

Edytowane przez KoroniarzCK
Połączyłem wątki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
oxu

a nie możesz podłączyć tel pod kompa odpalić KDZ i wgrać oficjalne firmware? nie da się uceglić fona grzebiąc jedynie w roocie jedynie kombinowanie z bootloaderem możne trwale uszkodzić tel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

Sytuacja wyglądała tak, że zagapiłem się w CWM i zacząłem robić backup systemu - na pamięci telefonu. Skończyło się to błędem i zawaloną doszczętnie ową pamięcią. Android co prawda wstawał, ale nie był używalny - komunikaty o błędach i zamknięciach aplikacji goniły jeden za drugim. Myślę sobie - HARD RESET - tak, to na pewno załatwi sprawę. Na swoje nieszczęście, przegapiłem moment puszczenia klawiszy i trzymałem je cały czas. Menu HR mignęło mi tylko przed oczami, po czym telefon się wyłączył. I tyle. Żadnego znaku życia. Nie działają żadne kombinacje klawiszy. Wyciąganie baterii nie pomaga.

Co dziwne (ale opisane przez kolegów wyżej), telefon stał się niewykrywalny przez PCta. Zdaje się, że sterowniki tego LG, widzą go wyłącznie w momencie gdy telefon jest uruchomiony. Tak więc LG PC Suite, LG Mobile Tool, ani KDZ Updater nie widzą urządzenia. Polecenia fastboot oraz adb również nie działają. Co ciekawe częściowo wyszedłem z impasu - zainstalowałem sterowniki o wdzięcznej nazwie Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 - które "tak jakby" wykrywają telefon. Smartfon zaczął być widoczny przez Smart Phone Flash Tool. Teraz rozpakowywuje stockowy soft z pliku .kdz by się dostać do tych wszystkich xml-i i innych plików, potrzebnych do działania powyższego programu.

Ale może da się szybciej? Siedzę nad tym telefonem szóstą godzinę : /

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
oxu

a wciskałeś vol + i podłączyłeś tel do usb nie wykryło go? jeśli nie zadziała wyjmij baterie odczekaj ok 20 s włóż i spróbuj jeszcze raz jeśli dalej nie bd działo poszukaj sterowników usb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oxu, tak, próbowałem. Przecież wyraźnie napisałem, że robiłem to wszystko, a nawet więcej - uwierz, że przez sześć godzin robiłem więcej niż wpatrywanie się w ciemny ekran (ba! to BYŁA walka na dwa komputery! - bo może jeden ma problemy z poprawną obsługą sterowników?) ; )

Mniejsza o to. Zostawiłem telefon w serwisie, by nie tracić na niego więcej swojego czasu. Teraz siedzę na E430- za karę, za zabawę w hakera ; D

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam ponownie!

Serwis nie dał rady, więc oddałem telefon na gwarancję. Rezultat? Wrócił po przeszło tygodniu z nową płytą główną.

Pozdrawiam : )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cezus

Witam. Dziś przypadkowo zapuściłem aktualizację OTA(chyba update aplikacji). Po tym zabiegu telefon uruchomił mi się w CWM(swego czasu rootowałem pod kitkatem i instalowałem właśnie CWM). OD tamtego czasu nic nie robiłem aż do dzisiejszej nieszczęsnej aktualizacji. Próbowałem zainstalować custom rom - CM11 czy też KitKat_Prime. Niestety za każdym razem przy próbie uruchomienia ponownie telefonu pojawia się komunikat: Root access possibly lost.Fix? Co bym nie zrobił to za każdym razem telefon startuje znów w CWM. Napiszcie proszę czy jest jakiś ratunek? Zostałem bez telefonu...

Pozdrawiam

cezus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dziamot

Cezus telefony lg jest trudno zabić przez różne modyfikacje szybkim sposobem jest awaryjne przywracanie systemu przez program lg mobile support tool, ściągnij ten program zainstaluj sterowniki odszukaj funkcje awaryjne odzyskiwanie systemu postępuj zgodnie z wskazówkami i powinno działać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi