Skocz do zawartości
JustArchi

KERNEL [EOL] [AOSP/Samsung/ArchiPort] [Linaro] ArchiKernel | Wspaniały | Zoptymalizowany

Rekomendowane odpowiedzi

JustArchi

Oryginalny wątek na XDA

Instrukcja Flashowania / Instalacji ArchiKernel'a

1. Upewnij się, że aktualnie posiadasz stockowy kernel dla swojego ROMu. Stockowy, czyli najczęściej ten z którym ROM został sflashowany. Jeśli używasz już custom kernela to zreflashuj swój ROM (bez wipe'a), jako że wgra to również stockowy kernel.
    * Jest to spowodowane faktem, iż ArchiKernel używa metody AnyKernel - łączy twój aktualny kernelowy ramdisk z obrazem zImage ArchiKernela "w locie".
    2. Wgraj ArchiKernel'a przez custom recovery.
    3. Profit.

Jeśli ktoś nie wie jak wgrać custom ROM'a czy kernela, to jak zawsze zalecam zastosowanie się do drogowskazu używania Custom Romów z mojego kompendium wiedzy -> http://forum.android.com.pl/f551/kompendium-wiedzy-odin-bootloader-recovery-backup-rom-root-sudden-death-efs-imei-300314/

Zgodnie z zarządzeniem administracji, a konkretniej @@Meler'a, który nie pozwala na forum publikować changelogów w języku angielskim będę wyłącznie pisał, że pojawiła się nowa wersja, bez zawarcia download linków, changeloga oraz aktualizacji tematu.

Moja skrzynka PW na tym forum NIE służy do zadawania pytań związanych ściśle z działaniem/instalowaniem samego kernela. Od tego jest FORUM, aby zadawać pytania i uzyskiwać odpowiedzi, niekoniecznie ode mnie. Od tego momentu NIE BĘDĘ odpowiadał na ŻADNE wiadomości z pytaniami, które można zadać w tym temacie.

Edytowane przez JustArchi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    uszkoo

Ktoś już próbował, coś może się wypowiedzieć ? Jakieś porównania do Boeffli ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@JustArchi - widziałem temat na xda ale tutaj łatwiej mi się wypowiedzieć.. Przy tym kernelu wszystkie wartości ustawiamy z poziomu 'wydajność' w telefonie? Co do dźwięku to mam Boeffla Sound. Ale jak wszystko poustawiać żeby było tak jak przy kernelu Boeffla z Twoimi presetami Battery i Audiophile? :-)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JustArchi

W tym kernelu nic nie ustawiasz, to co ma być ustawione już jest ustawione. A dźwięk można kontrolować aplikacją Boeffla Sound Control.

Jak znajdę czasu to dołożę do mojej ArchiDroidowej aplikacji co trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, dziękuje za wyjaśnienie jeżeli chodzi o wydajność.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja po wgraniu tego kernela nie mogę włączyć WiFi. Po wgraniu Boeffla-Kernel wszystko śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

U mnie tak samo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bykumza

A zastosowaliście się do instrukcji wgrywana owego kernel'a? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JustArchi

Oczywiście, że się nie zastosowali, jesteśmy na forum gdzie nikt nie umie czytać ze zrozumieniem, a co drugi jest analfabetą :facepalm1:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I tu Cię zaskoczę, wgrałem AD ze stock kernelem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi