Skocz do zawartości
Boxster

Niska jakość zdjęć w MMS

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Mam problem z wysyłaniem zdjęć załączonych w MMS w taki sposób aby ich jakość była zadowalająca. Normalnie robię zdjęcia aparatem w max jakości potem wybieram z opcji utworzenie wiadomości MMS i dodaję zrobione zdjęcie, oczywiście dostaję komunikat, że dołączony materiał jest za duży i następuje jego autokompresja, która praktycznie ze zdjęcia o pojemności ~500kB robi "coś" o pojemności ~8kB - jakość tragiczna! Czy można jakoś to zmienić? W innych telefonach podobny proces nie niszczy tak zdjęć.

Półśrodkiem jest zrobienie zdjęcia przy ustawieniu aparatu na 1M i wtedy wszystko jest dobrze - limit 300kB jest zachowany - ale chyba nie o to tu chodzi. Zresztą nie zawsze wiadomo, że dane zdjęcie będzie zaraz wysłane.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Mam ten sam problem w moim Desire. Jest na to jakiś hint? Telefon z rootem, co powinno zwiększyć ewentualną skalę możliwości.

Pozdrawiam / paulo

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Używacie domyślnego klienta sms/mms? ja od początku używam alternatywnych (handcent, gosms, chomp) i z nich jakość zawsze była dobra. Może macie ustawioną za niską wartość w opcji "maksymalny rozmiar wiadomości".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie, maksymalny rozmiar wiadomości ustawiony jest na "300K". Mój poprzedni fon po skonwertowaniu wrzucał do MMSa zdjęcie o rozmiarze ok 150kB i jakoś to wyglądało... a tutaj te 8kB to lekka parodia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    remmyhi

Jest to standardowy problem wszystkich Androidow. uzywaj Handcent sms zamiast stockowego klienta sms i wszystko bedzie ok.

Google poszlo na reke sieciom komorkowym i ustawilo ta kompresje w stockowych klientach poczty.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi