Skocz do zawartości
rafcio.s

Wgrywanie ROMow

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm to dziwne, bo po kupnie nie miał tego przyrostka. Telefon zakupiony w UK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    @andrewawa - próbowałeś tego:

4 Apr r1: BackToEXT3 - for converting your device, er, back to EXT3 - Android @ MoDaCo

Ja jeszcze na romy z ext4 nie przechodziłam, okazji nie było, ale ludziom z Modaco chyba można zaufać.

Czyli masz rom stockowy ? Nie wgrywałaś CMa ? J wgrałem CM parę dni temu i jjestem pod wielkim pozzytywnym wrażeniem. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, jedynie A2dp bluetooth mi nie działa, ale to małe piwo... Chciałem tylko wiedzieć jak wrócić na EX3 przy powrocie do oryginalnego romu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie. Z biegiem czasu pewnie się to zmieni, ale dziś - nie mam powodów. Wywaliłam to co niepotrzebne, unieszkodliwiłam to co zasobożerne, a mniej używane.

Mam te aplikacje, które chciałam mieć, nie trafiłam jeszcze na taką, której by mój ROM przeszkadzał :) Czyli motywacji, jest źle, trzeba poprawiać, motywacji negatywnej nie mam. Pozytywnej, typu widziałam coś u kogoś i jest świetne - też nie mam. CM mi się zwyczajnie nie podoba, nie mam do niego przekonania i nie chciałabym go mieć, MIUI jeszcze trochę brakuje, jeśli chodzi o funkcjonalność, inne alternatywne ROM-y są albo już stare (prawie jak mój), albo nie wyszły poza fazę eksperymentu.

Czysty pragmatyzm, zero przesłanek do zmiany. Pozostaje ciekawość, ale i ciekawego właściwie nic nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pulpet
    Hmm to dziwne, bo po kupnie nie miał tego przyrostka. Telefon zakupiony w UK.

nie dziwne, nowy rom, nowszy kernel

Ja miałem na X10 Cm i był świetny, wiele wnosił, był dopracowany i poprawiał wydajność, miód ;] od razu po zakupie wgrałem na chwilę CM na mojego LGka, ale był niedopracowany wtedy, wiem, ze teraz mi się zmieniło, ale licze że niedługo będzie oficjel aktualizacjon do GB więc na przykład mi szkoda milion razy zmieniać romy żeby sprawdzić i wypróbować wszystko ;) ja po prostu poczekam chyba na coś oparte o oficjalnego GB, żeby był stabilny i szybszy ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    since

Kupiłem nowy telefon P990. Chciałem instalować roota zgodnie z instrukcją z drugiego posta jednak na stronie z ClockworkMod Recovery napisane jest żeby tego nie robić na LG G2x. Czy LG G2x i P990 to nie to samo?

Czy "Super One Click + Easy Recovery" i "ClockworkMod Recovery" to dwa różne sposoby uzyskania tego samego efektu (root+recovery)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po kolei....

Super One Click zrootuje telefon. Miałam kłopoty z ostatnimi wersjami, na pewno działa 1.9.5., do ściągnięcia z XDA.

Potem najlepiej zainstalować ROM Manager z Marketu, w środku jest zawsze ostatnia, stabilna wersja CWM. Dopiero za jego pomocą zrobisz pełen backup systemu i wgrasz inny ROM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Mam małe pytanie. Postanowiłem porzucić soft od LG i wgrać CM7 lecz ostatnio aktualizowałem telefon przez oficjalne oprogramowanie LG do wersji v10d. Czy mając tą wersję mogę przeprowadzić wszystko od rootowania aż do wgrania ROM-u w taki sam sposób jak robiło to wiele osób na wersji v10e ? Wybaczcie, że sie tak was wypytuję, ale to będzie mój pierwszy custom rom i boje się że uwale telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja po wgraniu oficjalnego 10d rootowalam jeszcze raz - za pomocą SuperOneClick. Nie zadziałały wersje 2.xxx, ale 1.95 poradziło sobie bez problemu.

Potem ROM Manager - i już masz CWM, a z nim możliwość wgrania ROM-u.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za szybką odpowiedź. Teraz jedynie wystarczy mieć nadzieję, że nic nie spierdzielę. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi