Skocz do zawartości
groh

Jak zmusić Defy do "mówienia po polsku"?

Rekomendowane odpowiedzi

groh
    Napisano (edytowane)

W naszym maleństwie można włączyć czytanie nazwy kontaktu przed dzwonkiem. Czyli jak dzwoniący jest w kontaktach to czyta nazwę, a jeżeli jest to ktoś obcy to numer tel. No wszystko fajnie, tyle tylko iż brzmi to komicznie (polskie nazwy - angielska wymowa). Czy ktoś ma pomysł na zmianę wymowy na polski. Oczywiście w markecie jest fajny silnik (SVOX) z super głosem, tyle tylko ze nie można zmienić domyślnego silnika dla całego systemu. Jakieś pomysły, sugestie...?

ps. ROM firmowy oficjalny

Edytowane przez groh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    flame1

Ściągnij Ivone z marketu. :) A do czytania nazw kontaktów używam dodatkowego programu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lol72

SVOX Classic TTS + polisch female voice na froyo działa rewelacyjnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem Svox, nie dość że jest płatny to wymięka przy Ivonie ;)

Wysłane z Atrix 4G przez TapaTalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    konoo

A jak do Iwony dodać polski głos, bo śmiesznie to wychodzi jak czyta nazwy

W aplikacji maja jak wpisuje tekst to czyta ładnie po polsku, ale już dzwonek po angielsku stara się czytać

Poradziłem sobie hurra :)

Jedne co mi brakuje to na przykład moja Nokia n85 grała dzwonek i czytała na jego tle kto dzwoni i tak aż do odebrania

Edytowane przez konoo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dawrus

A mi ta ivona nie chce mi mówić kto dzwoni albo te aplikacjie tylko czyta co sie napisało...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    flame1

Ja używam voice caller ID, tam można ustawić ile razy ma powtarzać, jak głośno.

@dawrus, a ściągnąłeś głos do ivony?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    konoo
    A mi ta ivona nie chce mi mówić kto dzwoni albo te aplikacjie tylko czyta co sie napisało...

Miałem tak samo w opcjach ivony musisz ustawić ją jako główny program czy jakoś tak,uruchamiasz ivone i zapewne wywala ci komentarz że nie jest ustawiona jako domyślna to musisz to w opcjach uczynić, z tego co pamiętam to wyskoczy jakieś okienko z wyborem TTY i Ivona to musisz wybrać ivona

Jeśli wszystko ustawisz dobrze to po ponownym wejściu do programu już w ogóle nie wyskakują opcje ustawień

Trochę to chaotycznie napisałem ale nie pamiętam dokładnie nazw co i jak tam kliknąć ale mam nadzieję że cię naprowadziłem na rozwiązanie

a i w ustawieniach połączeń ustaw TTY pełny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.