Skocz do zawartości
michal089

Jak zacząć "przerabianie" naszego P500

Rekomendowane odpowiedzi

Wgrałem roota, recovery, sprzętową akcelerację i później kernela z xda. Co na razie wszystko ładnie chodzi, jednak nie zobaczyłem żadnej zmiany w informacjach w "Informacje o telefonie". Ponadto nie wiem czy to szybciej występowało ale teraz zauważyłem że jak wcisnę przycisk do odblokowania ekranu to najpierw zaświecą się klawisze dopiero później zapali się ekran. Wydaje mi się że kiedyś to było bardziej zsynchronizowanie.

Pozostał mi jeszcze OC procesora. Zainstalowałem Set CPU. I mam do wyboru Scalling. Smartassa nie mam do wyboru. Jak wybiorę inne typy skalowań to zawsze jest max 600mHZ ale suwaczkiem mogę przekręcić dalej. Czy ktoś może napisać, wkleić screeny jak warto optymalnie ustawić OC? Bo znając moje wyczucie to przekręcę aż nadto.

Bez podkręcenia procesora w quadrancie wyciąga telefon ok. 870pkt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z OC to zależy bo mi np bez problemu się kręci do 864 MHz, ale nie którym na 720 już się telefon wiesza ;) osobiście używam opcji interctive

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie zaobserwowałem jedną rzecz, jak dotykam suwaków z Set CPU to od razu widać jak wykorzystanie procesora skacze na max. Wy też tak macie czy może nie zadziałał bugfix?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zuzycie skacze-dziwne,taktowanue-ok

zainstaluj system panel i tam spr co skacze po dotkniecou. diagram kolowy na gorze po lewej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstalowałem System Panel Lite. W trakcie bawienia się programem (dotykanie ekranu, przesuwanie listy itp.) to CPU skakał z 280-350MHz do 780MHz...

Ale jak mam na standardowym launcherze dużo ikonek to kiedyś jak przewijałem to się przycinał, teraz ładnie się przewija.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli taktowanie,nie zuzycie,jest dobrze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

bardziej opisałem podpunkt z oc , mam nadzieje ze wszystko jasne, ponadto zaminiłem linki do setcpu, teraz jest do tematu z dokladnym opisem kazdej funkcji, przydaje sie (zwłaszcza tryby), uwagi prosze umieszczac dalej :) postaram sie wszystkie propozycje rozpatrzec i ew. umiescic w moim poradniku

co do tych fixow, kernel z xda (ten który polecam) ma fixa na touchbuga (jak ci skacze zuzycie procka po dotknieciu) a co do jita i hw acc to nie jestem do konca pewny do czego ten fix jest, ale zainstlowalem oba i juz nie mam touchbuga

Edytowane przez michal089

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam, wielkie dzięki założycielowi tematu za stworzenie tego poradnika, wszystko zebrane w jednym miejscu - nie trzeba szukać po innych tematach. Zrobiłem dzięki temu modyfikacje mojego p500 tj. ROOT, JIT,OC, KERNEL oraz RECOVERY i wszystko śmiga... Piwko leci. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wicia

Wcale nie trzeba używać Terminal Emulator, żeby wpisywać wszystkie te komendy przy instalacji recovery. To samo można zrobić gdy uruchomimy linię komend na kompie z podłączonym telefonem (i zakładając że mamy poprawnie skonfigurowane SDK Androida) i wpiszemy

adb shell

wtedy dostajemy dostęp do telefonu, tak samo jak byśmy mieli odpalony na nim terminal, możemy wydawać polecenia itd. To jest bezpieczniejsza metoda niż żmudne wpisywanie z palca na telefonie, można wkleić całą linię od razu (menu spod prawego klawisza myszy) , nie zrobimy literówki :P

Można by to dopisać w pierwszym poście.

adb_shell.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie, mam pytanie. Obecnie mam Rom LOL 1.4 ( 2.2.2 ) , Kernel with minimized touchscreen bug i zainstalowanego Custom Recovery Thunder. Czy mogę od razu przystąpić do zmiany Roma na CM7 po wipie ? czy będe musiał powracać do czystego androida 2.2 ?. I raz mi się tak zdarzyło że po wipe nie mogłem odpalić Recovery :facepalm3: i miałem sporo kłopotów z telefonem ( jakoś się udało ). Skoro mam teraz LOL 1.4 to co muszę zrobić aby zainstalować tego CM7 beta6.5.1 ?. Przydała by się jakaś krótka lecz treściwa pomoc na ten temat :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi