Skocz do zawartości
michal089

Jak zacząć "przerabianie" naszego P500

Rekomendowane odpowiedzi

Wcale nie trzeba używać Terminal Emulator, żeby wpisywać wszystkie te komendy przy instalacji recovery. To samo można zrobić gdy uruchomimy linię komend na kompie z podłączonym telefonem (i zakładając że mamy poprawnie skonfigurowane SDK Androida) i wpiszemy

wtedy dostajemy dostęp do telefonu, tak samo jak byśmy mieli odpalony na nim terminal, możemy wydawać polecenia itd. To jest bezpieczniejsza metoda niż żmudne wpisywanie z palca na telefonie, można wkleić całą linię od razu (menu spod prawego klawisza myszy) , nie zrobimy literówki :P

Można by to dopisać w pierwszym poście.

adb_shell.JPG

nie próbowałem tego sposobu i niewiele o nim wiem, wiec jesli ktos kto sie bardziej na tym zna opisze to, wkleje od razu do glownego postu

pamietajcie, ze nie tylko ja tworze ten temat :)

a co do zmiany romow

nie jestem pewny (bo np. ja po zrobieniu wipe musialem wgrywac od nowa jita i kernela, ale recovery mialem stare); a jesli np. mam recovery thunder a rom manager dziala na clockwork recovery to mozna je bezpiecznie zmienic bez flashowania od nowa (i czy jit i kernel dalej beda dzialaly ) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wicia

ADB, czyli Android Debug Bridge, to przydatne narzędzie konsolowe do zarządzania telefonem. Dzięki niemu można montować system jako r/w, wrzucać pliki w dowolne miejsce na telefonie (karta SD, system itd.), instalować aplikacje, kopiować pliki z telefonu na kompa, czy też zyskać dostęp do powłoki systemu ( czyli wpisywać i wykonywać wszystkie polecenia, jak w Terminal Emulator).

Instalacja i konfiguracja Android SDK i zawartego w nim narzędzia ADB jest na stronie wiki:

Instalacja SDK – Wiki.android.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    akir

Witam jak zainstalowałem kenel [GPL][updated 03.02.2011] Kernel with minimized touchscreen bug lecz po nocy zjadł mi 20% baterii. Postanowiłem zainstalować CM7 6.5 czy po instalacji tamten kernel kasuje się zupełnie? Lub czy powrót do 2.2 nie brandowanego przez kdz też usunie go całkowicie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

CM 7 też zjada tyle baterii przez noc ;) aktualnie mam zainstalowanego 6.5.2 i jak się dużo nie bawie telefonem to bateria starcza na półtorej dnia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    akir
    CM 7 też zjada tyle baterii przez noc ;) aktualnie mam zainstalowanego 6.5.2 i jak się dużo nie bawie telefonem to bateria starcza na półtorej dnia.

Chciałem wrzucić 6.5.2 lecz ten sam problem mam na CM7 mianowicie rootexplorer (wersja z netu) wali crash podczas włączenia. Wie ktos dlaczego? W 6.5.2 nie miałem Android Marketplace

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmmm ja tez mam rootexplorer na 6.5.2 i bez problemu działa. Spróbuj może zainstalować jeszcze raz albo poszukać jakiejś innej wersji ;) zawsze możesz też zainstalować total commandera zamiast root...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    akir
    hmmm ja tez mam rootexplorer na 6.5.2 i bez problemu działa. Spróbuj może zainstalować jeszcze raz albo poszukać jakiejś innej wersji ;) zawsze możesz też zainstalować total commandera zamiast root...

Tootalcomanderem nie mogę kopiować na pamięć telefonu bo nie mam r/w. Rootexplorer ma takie uprawnienia, dało się to też zrobić w konsoli tylko nie pamiętam komendy. Nie masz problemu z 6.5.2? nie wiem czy to przy wifi lecz ja zauważyłem takie problemy telefon potrafi się zakrztusić tak że nie da się nic zrobić. Na razie zrobiłem powrót do oryginalnego fw 2.2.2

PS ktoś miał fajną sygnaturkę są ludzie co robią nand backup i ci którzy zaczną go robić:D. Już wiem dlaczego heh

@Z25: wycięta prośba o warez

Edytowane przez ZduneX25

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witam jak zainstalowałem kenel [GPL][updated 03.02.2011] Kernel with minimized touchscreen bug lecz po nocy zjadł mi 20% baterii. Postanowiłem zainstalować CM7 6.5 czy po instalacji tamten kernel kasuje się zupełnie? Lub czy powrót do 2.2 nie brandowanego przez kdz też usunie go całkowicie?

Wina może leżeć po stronie jakiegos programu zostawionego wlaczonego, np. proplayer (jego dsp pack zjada sporo ) albo pozostawionego wifi, polecam wlaczac tryb samolotowy na noc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po zrobieniu wszystkiego tak jak w poradniku (kilka tygodni temu to robiłem). Zauważyłem że telefon bardzo długo wyszukuje sygnał GPS lub w cale go nie wyszukuje. Nawet zrestartowanie nie pomaga. Np. korzystając z Endomondo potrzebuje ok. 20 minut na znalezienia sygnału lub całkowicie go nie znajdzie... Pamiętam że na romie podstawowym (niebrandowanym bo aktualizowałem) sygnał gps był wyszukiwany w kilka-kilkanaście sekund. Macie jakieś pomysły jak polepszyć wyszukiwanie sygnału?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprobuj wspomoc sie przy pomocy internetu, w koncu po to jest A-GPS. Poza tym uprzedzajac - u mnie tego problemu nie bylo na stockowym 2.2.2 (V10H) ani teraz. Sygnal lapie po kilku(nastu jesli kiepska pogoda) sekundach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi