Skocz do zawartości
michal089

Jak zacząć "przerabianie" naszego P500

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie tez gps nie lapie zasięgu, nie wiem jak to naprawic, poszukam moze jakis fixow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie, 3g/wifi mam cały czas włączony i nic to nie daje...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wicia

A-GPS jest usługą sieci, więc nie będzie rezultatu jeśli korzystasz z WiFi.

Zainstaluj jeszcze ten program i w będąc w nim, wybierz z listy "Poland", które to zmieni adres serwera czasu (?) (bo do działania GPS potrzebny jest bardzo dokładny pomiar czasu) i to teoretycznie powinno przyspieszyć łapanie fixa,

https://market.android.com/details?id=com.Double.FasterFix&feature=search_result

To może pomóc, ale nie musi

Mozesz jeszcze spojrzeć na posta na forum Spicy, gdzie jakieś te tweaki były poruszane

Working GPS finally we have it 2.1/2.2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

FasterFix na P500 nie działa :/

Tego drugiego sposobu jakoś boję próbować.

Zainstalowałem Busybox i Fasterfix zadziałał. Zmieniłem Azję na Europę. Kraju nie dało się wybrać. Jutro przetestuję.

Edit2: Albo i jest Polska :)

Edytowane przez Rafik14

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poprawka, to nie wina tel, tylko oprogramowania, u mnie na iGo nie lapalo fixa, a na Sygic juz lapie, tylko ten program jest strasznie okrojony i juz go odinstalowalem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W nocy zainstalowałem Busyboxa i Fasterfix. Teraz sygnał a-gps łapie mi w kilka sek. Zwykły sygnał gps bez wsparcia internetowego również łapie w kilka sekund. Nawet na zadup** gdzie nie ma zasięgu, bez połączenia internetowego sygnał gps złapało mi w 10sek.

Dziękuję bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    emis

Witam przerobilem sobie p500 glownie wg tego tuta i mam teraz zainstalowany soft z tad: [ROM] void. #forever (2.3.4; +howto build CM from src; read notice @ 1st post) - xda-developers i mam obecnie 3 male problemy:

1. W pasku stanu tam gdzie jest godzina i bateria , wifi to co jakis czas samoistnie pojawia sie tam jakas inna ikona na PARE milisekund, tak szybko ze nie da sie zobaczyc co to za ikona, niby nic ale po jakims czasie zaczela mnie wkurzac,

2. Bug z touchscreenem - nadal jest 100% przy dotkieciu ekranu,ale wydajnosc w grach przy dotknieciu sie poprawila, wgralem tego calego jita (http://forum.android.com.pl/f110/2-2-2-recovery-jit-lag-fix-65485/) , wynik w quadrancie przy 800mhz to 1300 a z palcem na ekranie ok 700

3. Stockowa galeria nie za bardzo dziala, prawie nie wczytuje miniatur, dopiero trzeba wejsc w obrazek, ale sie tym nie przejmuje za bardzo bo ominelem to instalujac inna galerie

Edytowane przez emis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

romu nie znam ,ale.. odnosnie pkt 2 - jesli nie masz laga podczas grania, tzn ze po dotknieciu wzrasta Ci TAKTOWANIE procesora do maksimum, nie jego ZUŻYCIE. Roznica w nazwie niewielka, ale jesli chodzi o dzialanie wielka. Jest to normalne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wicia

pkt 2 - zrobiłeś całkowicie niepotrzebnie bo każdy custom ma JIT aktywowany i lag fix też, toteż mogłeś sobie tylko coś namieszać / pogorszyć :P

pkt 1 - ta ikonka pojawia się też w innych modach, nic się na to nie poradzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    emis

Ok Zainstalowalem roma jeszcze raz, teraz instalowalem rozne kernele gdzie pisali ze niby "touchscrren lag fix". W System Panel sa osobne wskazniki dla taktowania i zuzycia, po dotknieciu ekranu oba sa na max. W innej appce do badania zuzycia proca (CPUGauge) po dotknicu ekranu obciazenie wzrasta juz tylko do 60-70(System Panel sam żre duzo mocy)., Jednak w grach (Dungeon hunter) po dotknieciu palcem byle gdzie widac spadek animacji. Quadrant z palcem na ekranie ma prawie 2x mniejszy wynik. Czy aby napewno to jest normalne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi