Skocz do zawartości
Czambelek

[ZTE Blade][Tutorial] CheatModel, czyli jak odpalic niedziałające gry Gameloftu

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam. Chaciałbym wam przedstawic nowatorską, a zarazem niezwykle prostą metodę na odpalenie gier Gameloftu, z którymi nasz ZTE Blade wcześniej sobie nie radził.

A więc zaczynamy !

Co będzie nam potrzebne:

Root Explorer z dostępem do systemowych plików (Roota), no i rzecz jasna samego Roota ;)

Przed zrobieniem modyfikacji zalecam zrobienie kopii plików modyfikowanych (mimo że Root Explorer sam je wykonuje)

No dobrze to czas na zabawę.. ów sposób działa również na innych urządzeniach opartych o procesor Qualcomm, a szczególnie te nie pochodzące ze stajni HTC, bo akurat dla tych telefonów jest ta modyfikacja. Czego można spodziewac się po modyfikacji ? Jeżeli gry z Gameloftu takie jak NOVA, Sandstorm, Settlersi oraz inne wywalają nam białe/czarne tekstury lub są jakiekolwiek problemy z wyświetlaniem grafiki to ta modyfikacja pomoże nam to naprawic i cieszyc się w pełni grywalnymi i pięknie wyglądającymi grami HD.

1. Otwieramy root explorera, pojawia nam się informacja iż otrzymał uprawnienia SU.

2. Wchodzimy kolejno do folderu / system a następnie klikamy w przycisk (Mount R / W) w górnej częsci ekranu

3. Szukamy plik build.prop i kopiujemy go dla bezpieczenstwa. Następnie przytrzymujemy palec dłużej na pliku build.prop znajdującym się w folderze /system i otwieramy go w edytorze tekstowym.

4. Znajdź linię ro.product.manufacturer = <producer> (w naszym przypadku jest to ZTE) i zastąp go na ro.product.manufacturer = HTC

5. Zapisz zmiany i zrestartuj telefon.

6. Uruchom grę, która sprawiała trudności. Jeśli pliki cache zostały pobrane poprawnie lub zgrane na telefon to wszystko powinno chodzic dobrze, jednak niewykluczone iż telefon będzie chcial pobrac pare MB.

Modyfikacja powina również chodzic na takich telefonach jak LG GT540 Swift, Opitmus One, Samsung Galaxy Ace, Sony Ericsson X8 / x10 Mini / x10 Mini Pro, Acer Liquid.

Modyfikacja oryginalnie pochodzi z rosyjskiego forum o androidzie i została stworzona z myślą o LG Swift.

Nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualne straty, robisz to na własna odpowiedzialnośc

Umieszczam tu listę gier działających dzięki modyfikacji:

NOVA - potwierdzone według większości społeczeństwa jak i przeze mnie, na CyanogenModzie 7 działa bdb bez OC, na sofcie (nie pamietam mod musi mi podac bo bylo w ktoryms usuniętym poscie) działa bdb z OC (nie pamietam mod musi mi podac)

NOVA 2 - potwierdzone działanie przeze mnie, jednakże do komfortowej rozgrywki brakuje paru (parunastu) klatek / sekunde. Chodzi w miare dobrze, gdy nie ma akcji. Podzczas akcji zaczyna klatkowac. OC 710mhz

Modern Combat: Sandstorm - potwierdzone według większości społeczeństwa jak i przeze mnie, na CyanogenModzie 7 działa bdb bez OC, jednak dla uzyskania maksymalnej płynności można podkręcić procesor

Gangstar: Miami Vindication - potwierdzone zwiększenie płynności rozgrywki przeze mnie, Adihash_, borysziom oraz bipbop

Gangstar: West Coast Hustle - potwierdzone płynne działanie przez bipbop

Ethernal Legacy - potwierdzone płynne działanie przez borysziom oraz Pawellach

Let's Golf! - potwierdzone płynne działanie przeze mnie, bez OC na CyanogenModzie 7. Jedyne co rzuca się w oczy to zacinające logo Gameloftu na początku, oraz brak intro (tzn nie wyswietla się, należy je przewinąc. W tutorialu delikatnie zwolnił, jednakże we właściwej rozgrywce chodzi bdb) Wersja dla HTC Desire Z

The Settlers HD - potwierdzone płynne działanie przez Iceberga (dzięki ;) ), oraz użytkownika jelon wersja pod HTC Desire

Edytowane przez Czambelek
    aktualizacja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kj5
    Napisano (edytowane)

Potwierdzam, działa NOVA, zero ścinek wszystko stabilne.

Iceberg EDIT: W tym wątku piszemy tylko i wyłącznie posty typu: gra X działa, gra Y nie(brak tekstur itp.). Wszystkie inne będą usuwane. Jeżeli jakaś gra została już wymieniona w wątku jako w pełni "kompatybilna" nie piszemy po raz kolejny, że działa.

Nie podajemy wersji gier jakie mamy- posty z takimi informacjami będą traktowane jako propagowanie piractwa, a więc będą usuwane, a autorzy otrzymają ostrzeżenie.

Zamiast tego proszę dopisywać w postach na jaki model telefonu została pobrana przez was gra- oczywiście w przypadkach kiedy gra działa. Ułatwi to pozostałym zainteresowanym wybranie przy kupnie właściwego modelu telefonu.

Jeżeli będziecie chcieli kupić grę na stronie Gameloftu to wybierzcie jako model telefonu HTC Desire/Bravo lub HTC Desire HD- nikt jednak nie zagwarantuje wam, że zakupiona w ten sposób gra będzie działać poprawnie. Tak więc kupujecie na własną odpowiedzialność, powyższy Mod może nie działać ze wszystkimi grami, należy również wziąść pod uwagę fakt, że niektóre tytuły wymagają procesora ARMv7- przed kupnem upewnijcie się, że gra działa pod zawartym w Blade ARMv6.

Czuje się zaszczycony że moj post jest edytowany przed modków :)

Edytowane przez Jukon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jkvip7 powiem Ci szczerze że nie sprawdzałem na innych grach niż asphalt, sandstorm i nova. dadam tylko że te gry na cm7 z n60 działają mi płynnie bez oc na stockowym 600mhz. zmiana ujawnia sie w stabilnosci gier i to jest pewne. z tego co sie orientuje gry widza nasz telefon jak cos w stylu htc desire lub cos podobnego. aaa tak fakt. gangstar MV przestał mi się wysypywac, nie wywala mi tekstur i chyba chodzi plynniej bo gra dostosowywuje sie pod konkretny model (zasadniczo gry nie maja optymalizacji specjalnie pod zte blade) a teraz gra wie że ma chodzic jak na jakims htc ;) musi ktos to jeszcze potwierdzic bo nie mam pewnosci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Sandstorm działa.

Edytowane przez Jukon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam działanie NOVA oraz gigantyczny skok wydajnościowy na Gangstar MV!

Chłopie jesteś genialny! Taka mała pierdoła a telefon dostał pięknego kopa na powerze!

Wracam grać w NOVA, POZDRO!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okej Działa mi Juz Ethernal Legency xD inne cache i lata, Super ten CheatModel telefon warty 450 zł odpala gry z telefonow wartych 1000xD miło :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MV zacinało się strasznie a teraz chodzi idealnie na CM7, JIT i OC 691 :). W Hero of Sparta także widać znaczną poprawę wydajności. Nova działa bez zażutu, a jak zobaczyłem grafikę Ethernal Legacy to byłem pozytywnie zaskoczony. Settlers nie sprawdzałem bo jakieś 20% gry nie chce mi się pobrać i wywala, że problem z połączeniem.

To działa i na dodatek przyśpiesza wszystkie inne gry nie tylko z gameloftu, to jakiś ogólny dopalacz. Wydaje mi się, że to działa jak kontroler, który mówi jak gra ma wykorzystywać sprzęt. Ten topic powinno się przypiąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bipbop

Ja przetestowalm oba Gangsta:

WestCoast - dziala rewela, wszystkie tekstury oki

MV- dziala rewela, jakby ja dopalilo

To nie jest zaden dopalacz ani zaden kontroler ! Poprostu gry pytaja urzadzenie "ktoś ty?" i dostają odpowiedź ze HTC bo to w konfigu zmieniamy..proste i genialne bo sam o tym swego czasu myslalem zeby to zmienic a tego nie zrobilem ;). Jeszcze mysle poprobowac ze zmiana nie tylko firmy ale i modelu bo to tez tam jest w konfigu - moze zmiana z blade na desire cos da ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bipbop to bardzo ciekawa informacja, gdyż nie byłem pewien odnosnie gangstara West Coast.. masz ode mnie piwo za test gdyż jest to naprawdę pomocne ;)

mysle ze zmiana na desire nic juz nie da.. gdy aplikacja sprawdza domyslnie głownie tą linijeczkę którą juz edytowałeś.. nie mam 100% pewnosci - możesz sprobowac jednakże Gameloft głownie wypuszcza gry z podziałem na marki. Motorola, Samsung oraz HTC.. jezeli widzisz że gra jest na desire to można sie spodziewac że gra pojdzie równiez na desire hd lu z.

Sam probowalem "oszukac" aplikacje odnosnie procka. w linijce z arm6l wpisalem ze jest arm7. to nic nie pomogło a w teori gra moglaby się odpalic lecz generowac błędy związane ze złą architekturą procka. jednak tak się nie stało. nie urochomiła się tak samo przed jak i po zmianie

---------- Post dołączono o 17:10 ---------- Poprzedni post napisano o 16:50 ----------

Panowie !

Mam wielką prośbę do was o:

Podawanie wersji oprogramowania na jakiej testowane były gry,

Podanie płynności z jaka chodzi gra bez OC oraz przy OC (dodatkowo poinformowanie na ile mhz było robione OC)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    HitcH

Asphalt 6 z plikami dla DHD nie działa - wyala FC po filmiku.

Spiderman - nie działa, wywala po filmiku do pulpitu.

Szybcy i wściekli 5 - nie działa. wywala po logu GL.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi