Skocz do zawartości
Kwiatuszyn

Sony Xperia E (C1505) - Nie chce się wyłączyć po wcześniejszym wyłączeniu

Rekomendowane odpowiedzi

@carmel

Popraw mnie jeśli źle zrozumiałem: wkładam do telefonu nową, naładowaną baterię, wciskam przycisk włączający, telefon zawibruje (na ekranie nic się nie pojawia), po wibracji wciskam vol - i podłączam kablem USB do kompa i wtedy flashtool będzie widział mój telefon i będę mógł wgrać nowy soft. Czy tak wygląda procedura podłączenia telefonu? Wszystkie potrzebne pliki mam, chodzi mi o sposób w jaki podłączyć mam telefon.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    carmel

Podlaczasz tak:

Wyjmujesz baterie i wkladasz.

Telefonu nie uruchamiasz.

Teraz vol- i usb.

Jednak najpierw wybierasz soft w flashtoolu i czekasz aż poprosi o podłączenie fona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@carmel

Niestety na mojej starej baterii nie mogę podłączyć telefonu, ponieważ flashtool go nie rozpoznaje. Dzisiaj zamówiłem nową baterię i czekam na przesyłkę. Mam nadzieję, że z nową baterią uda mi się przywrócić telefon do życia.

Bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BaXeL

Zainstaluj sterowniki do flashtool'a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@BaXeL

To nie wina sterowników. Jednak telefon chyba musi mieć w sobie trochę prądu żeby komp go widział. Moja bateria jest totalnie rozładowana i nie ładuje się ani po podłączeniu przez usb ani ładowarką. Flashtóól też go nie widzi...

Zobaczymy czy pod nową baterią się uda.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj otrzymałem zamówioną baterię do mojej xperii 1605. Uruchomiłem flashtoola, włożyłem nową baterię do telefonu i po pojawieniu się na ekranie animacji podłączenia telefonu do komputera wcisnąłem vol - i włożyłem kabel USB. Momentalnie nastąpiło połączenie i wgranie stockowego romu :) W tej chwili telefon śmiga :) Udało mi się przywrócić go do życia :)

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy mi w tym pomogli :) Wielkie dzięki.

Mam jeszcze pytanie - przed instalacją CM10 zrobiłem kopię systemu na karcie SD. Czy teraz po zainstalowaniu CWM będę mógł przywrócić tą kopię na moją xperię?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    carmel

Tak,możesz z poziomu recovery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za info. Zaraz będę próbował.

---------- Post dołączono o 14:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------

Witam.

Zainstalowałem CWM, wszedłem w recovery, wszedłem w restore, odpaliłem przywracanie z karty sd, wszystko szło płynnie, aż zatrzymało się na Restoring .android_secure... i stoi na tym już od ponad 1o minut >:( Dodam, że niebieski pasek u dołu ekranu też się zatrzymał...

Czy tak ma być czy coś się zawiesiło?

A jeśli się zawiesiło to co robić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    carmel

Jeżeli się zawiesiło,to wyjmij baterię,wejdź do recovery full wipe i ponownie przywracaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I znów zawieszka w tym samym miejscu >:( Wyjąłem baterię i włączyłem telefon i wygląda na to, że mimo to system został przywrócony... Czy jest to możliwe? Czy mogę spodziewać się niespodzianek?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi