Skocz do zawartości
Matisek707

Pęknięty przedni panel. Wskazówki podczas wymiany na nowy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Skutkiem nieszczęśliwego spadku L9 z wysokości 50 cm pękła przednia szybka. Postanowiłem nie bawić się z serwisem tylko wymienić szybkę samemu. Zamówiłem przedni panel z ramką by nie bawić się w klejenie. Na co trzeba uważać podczas wymiany? Czy w serwisie zorientują się, że panel był wymieniany? Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie tylko czy kupiłeś oryginał czy zamiennik, bo wielu sprzedawców skrzętnie udaje resellerów oryginalnych części, a okazuje się że to podróbka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli właśnie będzie oryginalne, i zamontujesz to odpowiednio to nie powinno być problemów z serwisem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ozzim

Zbiłem u siebie szybkę i lcd niestety. Samodzielna wymiana jest banalna. W skrócie: zdejmujesz tylną klapke, wyciągasz sim,sd i baterie, wykręcasz wszystkie śrubki jakie widzisz(dobry, ostry śrubokręt wskazany bo są mocno dokręcone), wyjmujesz dolny element(głośnik), podważasz całą tylną srebrną ramkę(ja użyłem twardej kostki do gitary), wypinasz wszystkie taśmy od płyty głównej i antene(biały kabelek), wyciągasz płytę(dół zostawiasz, nie trzeba wyjmować), podważasz przednią srebrną ramkę i masz szybkę w rękach :) Chyba niczego nie pominąłem. Mi rozebranie zajęło 10min z poradnikami z YT. Nigdy nie rozbierałem telefonów, więc Ty powinieneś też dać rade. Przed złożeniem wytrzyj szybkę i ekran z kurzu i odcisków palców

Edytowane przez ozzim

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi