Skocz do zawartości
cold

Kilka pytan o stabilnosc, zamulaie i najnowszy system

Rekomendowane odpowiedzi

cold

Witam

Obecnie mam LG Swift z Cyanogenmodem 7 (Android 2.3), choc wczesniej uzywalem dlugo 2.1. Telefon niestety koszmarnie muli i jest strasznie niestabilny. Samokillujace sie procesy (za malo pamieci) [np. czasem brak powiadomien sms, wylaczajacy sie nagle music player, po zminimalizowaniu browsera i powrocenia strona sie przeładowuje -- to tylko przykłady], straszne mulenie (po wejsciu w dialer, sms, czasem nawet gmail czekam ~10 sekund [!!!], czasem po wyjsciu z gry/aplikacji trzeba czekac kilka sek na widgety i ikonki.. Nie bede specjalnie robił wipe (i chyba co 2 tyg bym to musial robic). Android na nim jest niestabilny, w 2.1 zdarzalo sie nagmienne gubienie sms-ów,połączen, czesto sms-y nie dochodzily rowniez *ode mnie*.. Czasem nawet nie mozna sie do mnie dodzwonic. W ogole to systemu 2.3 uzywam odkad telefon po zakonczeniu rozmowy jakby niby nic zresetowal sie do ustawien fabrycznych,czyszczac wszystko w tym kontakty... generalnei zgroza. A od wczoraj (nie wiem czemu) czesto przestaje mi nagle dzialac klawiatura swype oraz ostatnio kilka razy dzwoniac do kogos, rozmowca po paru sekundach przestawał mnie slyszec.... Ale najlepsze, jak ktos do mnie w poniedzialek dzwonił i nie wyswietlila sie w ogole informacja kto (czasem sie to zdarzalo,ale po paru sekundach juz było info) -- tylko dzwiek i ciemny ekran; probowalem odebrac, ale nie dalo sie.. w rejestrze tez sie nic nie zapisalo ;o

Szukam teraz telefonu, który wyeliminuje wyzej wymienione wady. Bedzie działał bardzo szybko i stabilnie. Cenowo tak za 900zł max chciałbym kupić na Allegro. Zastanawiam sie nad Defy albo HTC Desire.

1) Czy mozecie z czystym sumieniem powiedziec, ze Defy temu sprosta i mnie nie zawiedzie? (slyszalem juz jakies historie o nagłych restartach systemu)

2) Czy nie ma problemów z wgrywaniem custom romów? Mozna mu wgrac androida 2.2/2.3 bezproblemowo, ktore dzialaja stabilnie?

3) PS. desire ma takie fajne narzędzie o nazwie HTCSense.com (Co oferuje serwis HTCsense.com?) - ustalanie lokalizacji zgubionego telefonu, mozliwosc zdalnego zrobienia wipe, itp. Wiem, ze są aplikacje typu Lookout, ale są moze jakies bezplatne?

Albo zalozmy, ze nawet kupie Lookout, to czy np taki proces bedzie działał i sie nie ubije? Android to taki system, co jak ma mało pamieci to ubija nieuzywane procesy, wiec w LG GT540 to standard, ze taki proces po chwili by zostal zabity i nici z zabezpieczenia ;-) Tak samo mam z programem Protector zabezpieczajacym aplikacje (gmail,sms,galeria) hasłem. Żadbe zabezpieczenie jak raz dziala, raz nie.

dzieki wielki z gory za pomoc!!

pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Tak, polecam. Defy mam 2 miesiące, ani jednej zawiechy ani restartu.

Zauważ, że na forum nie piszą szczęśliwi posiadacze telefonów. Piszą głównie Ci, co z telefonem mają jakiś problem.

2. Nie wiem, nie wgrywałem. Za parę dni ma być oficjalny Froyo.

3. Defy ma więcej pamięci Ram niż Twój LG, więc tutaj nie ma takiego problemu z killowaniem aplikacji. Po za tym sam napisałeś, że ubija się nieużywane procesy. Program, który pracuje w tle, nie zostanie zabity.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon od marca, bez zwieszania i resetow, wczesniej htc magic oraz x10 mini, przy nich ten telefon to strus pedziwiatr.

Customow nie wgrywalem, wystarcza mi to co zaoferowal and21.

Mototorola ma swojego sense, zwie sie to motoblur, niestety w Polsce to nie dziala, a darmowych aplikacje tez jest pare, zalezy Ci bardziej na namierzaniu telefonu czy wipie zdalnym ? Jesli namierzanie to,

Prey https://market.android.com/details?id=com.prey (aplikacja takze na PC, tutaj sie sprawdzila, zlodziej laptopa zostal namierzony) lub anti droid theft, ale to sa aplikacje, po wipie leca

Ostatnio czytalem o "modyfikacji" ktora jest poza systemem android, takze do czasu wgrywania nowego firmware moze byc na naszych uslugach (tylko nazwa mi wyleciala z glowy)

W tej motoroli jest cos takiego jak zabezpieczenie telefonu po pewnym czasie pinem, bardzo fajne, nie zabijesz tego task kilerem, nie przywiesza sie, fajniejsze jest to niz blokada wzorem, do ktorej nie moge sie przekonac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    borge
    W tej motoroli jest cos takiego jak zabezpieczenie telefonu po pewnym czasie pinem,.

mozesz napisac gdzie szukac tej opcji? ten 'czas' mozna deklarowac samodzielnie czy jest defaultowy?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lokalizacja i zdalne wipe jest tylko w pełnym motoblurze, a my jako kraj centralnej europy zostaliśmy pominięci. Co do romów to 2.3 ruszyło dopiero ostatnio, mamy CM7, a na przyszły piątek (miało być w ten ale przełożyli) zapowiedzieli MIUI.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cold

Ok,dzieki.

co do tych pinów -- jest mnostwo takich aplikacji w markecie. podobną jest zabezpieczenie wlasnie takim pinem wybranych aplikacji (pewnie moze i launchera tak zabezpieczyc,kto wie?) programem np. Protector (darmowy)

Co do namierzania--ok sprawdze Preya

Co do samego wipe (przez sms o odpowiedniej tresci) -- zbadajcie Remote Wipe for Root Users (darmowy)

picia89: no wlasnie android zabija "nieuzywane" tj. aplikacje, ktore nie byly ostatnio "aktywowane recznie przez usera", wiec to ze aplikacja dziala w tle nie zmienia nic, wlasciwie to jest jeszcze bardziej narazona na killowanie;-) No ale to w LG, w motce jest duzo pamieci wiec pewnie i tego problemu nie ma.

Dzieki panowie.

Chetnie tez poznam inne opinie :))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mozesz napisac gdzie szukac tej opcji? ten 'czas' mozna deklarowac samodzielnie czy jest defaultowy?

pozdrawiam

/ustawienia/lokalizacje i zabezpieczenia/blokada bezpieczenstwa/typ blokada kodem dostepu/

mozliwe czasy opoznienia blokady /gdy ekran wylaczony/12/3/5/10/15/20 minut

O pin pyta podczas wlaczenia telefonu oraz po zadanym czasie niektywnosci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    borge

Li Mu Bai dzieki za info, oczywiscie plusik

Cold rekomendowal app 'Protector' ale primo on tylko zabezbiecza dostep do wybranych aplikacji, secundo po co mi dodatkowy 'smiec' skoro system Motki umozliwia ta funkcje

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cold

ale to jest tylko w tej nakladce motoroli,prawda? a slyszalem, ze jest ogolnie srednia i czasem zamula [?]

ja np. wolalbym go launcher ex, wiec chyba ta opcja wtedy znika?

czy to moze jest wbudowane w rom a nie w launcher/nakladke? ale wteyd z kolei po zmianie romu to znikinie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Blokada wzorem, hasłem, pinem -jest w standardzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi