Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Dobrze znasz WordPressa? Czytaj więcej.. ×
konoo

2 rdzenie czy oby na pewno dobry wybór

Rekomendowane odpowiedzi

konoo

Cały czas szukam telefonu dla siebie następcy x8 bo jednak ekran w nim jest za mały jak dla mnie

pod uwagę biorę różne maszyny od della streaka 5 a kończąc na motoroli atrix 4g, ma to być telefon na dłużej 2-4lat

Coraz bardziej rozglądam się za dwoma rdzeniami ale naszła mnie taka myśl czy aby na pewno wykorzystam je chodź w ułamku procenta

Powiedzie mi do czego te dwa rdzenie się przydadzą pomijam kwestie gier bo w nie nie gram,jak juz to w jakies mało wymagające typu Alchemy i inne gdzie trzeba głową ruszyć

Czy w samym Androidzie 2.2.czy to 2.3 będzie jakaś wielka różnica kolosalny przyrost

bawiłem się znajomego HD2 z romem który korzysta z pamięci ram, juz na nim wszystko chodziło dla mnie zadowalająco, sam android jak i app nawigacja obliczała trasę w czasie wystarczającym, gry chodziły tak jak powinny

Bardzo zależy mi na waszej opinii bo boję się że idę w złą drogę jak dla mnie może większy ekran plus akcesoria byłby lepszym rozwiązaniem bo do czego ja mogę wykorzystać te dwa jajka

jakie jest wasze zdanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W twoim przypadku bezsensowny będzie zakup telefonu dwurdzeniowego. Jego główne wykorzystanie to właśnie, tylko wymagające gry. Do podstawowych zastosowań wystarczy każdy jednordzeniowy, nie ma sensu przepłacac na coś, czego nawet w 20% nie wykorzystasz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pulun

Jeżeli telefon ma służyć długo to warto zainwestować w coś mocniejszego, nawet jeśli nie grasz w gry. Niekoniecznie musi być to telefon dwurdzeniowy. Najważniejsze jest aby był to telefon z dobrym wsparciem producenta bądź deweloperów. Dobrym wyborem może być np. Nexus S, bo pewne jest to, że będzie miał częste aktualizacje systemu, jest także wydajnym telefonem i ma duży ekran więc będzie się świetnie nadawał do przeglądania neta. Można także się zastanowić nad Desire HD, HD2 czy Galaxy S, bo są to także wydajne telefony i mają duże wsparcie ze strony deweloperów, dzięki czemu można się spodziewać często świeżych wersji androida, no i mają duże ekrany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tolok

Ja bym nie kupowal teraz zadnego dwurdzeniowca. Kupa forsy a wydajnosc niewiele lepsza od takich sgs czy dhd. A jak nie grasz w najnowsze i najbardziej wymagajace gierki to juz w ogole.

Jak chcesz telefon na lata to moze wstrzymaj sie jeszcze troche-dzis google zapowiedzialo ze telefony z androidem(te ktore dopiero wyjda) beda mialy zapewnione aktualizacje od producenta na 18 miesiecy od daty wydania. takie wsparcie to cos kapitalnego, ale to jeszcze trzeba troszke na nie poczekac.

Podsumowujac - albo teraz sgs, nexus s lub cos w tym stylu z duzym ekranem na jednym jajku za przyzwoite pieniadze albo czekasz. Bo co z tego ze kupisz atrixa albo inna bestie za 2k, jak nie dostaniesz aktualizacji. Wiadomo jaka jest motorola w tej kwestii, lg to niewiadoma itp.

Pozdrawiam

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    milatam

A ja mam osiem rdzeni i wydaje się że to za mało. Ale ten czas leci... Niby zaledwie 7 lat minęło a przepaść technologiczna tak wielka. Fajnie się czyta takie wątki po latach. 512 mega ramu = full wypas. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia ‎24‎.‎04‎.‎2018 o 12:43, milatam napisał:

A ja mam osiem rdzeni i wydaje się że to za mało. Ale ten czas leci... Niby zaledwie 7 lat minęło a przepaść technologiczna tak wielka. Fajnie się czyta takie wątki po latach. 512 mega ramu = full wypas. 

Tu bym trochę polemizował. Prawdziwa przepaść to się rozgrywała w latach 2010-2014 . Faktycznie było wiele przełomowych zmian. 

Później doszły cyferki , które w praktyce nie oznaczają często dostrzegalnych różnich. No może poza ceną. Za flagowy nowy Xperia T płaciłem koło 2011 ( już nie pamiętam ok 1600 zł co było kosmicznym wydatkiem ) a dziś flagowce skoczyly pod 4000 a nawet wyżej. Tu faktycznie różnica dostrzegalna. Ale np. sprzętowo Xperia Z2 sprzed 4 lat nadal pozwala na korzystanie z wszelkich aplikacji , gier na najwyższych ustawieniach.  Jedyne co dostrzegłem na plus , prawdopodobnie z powodu chińskiej taniej konkurencji , telefony markowych producentów zaczęły znacznie tanieć na przestrzeni roku - 2 lat od premiery. Z czego skorzystałem ,i nabyłem dziś nowy flagowy model Sony sprzed 2 lat niecały za 800 zł. Dla odmiany za Z2 jakoś tuż po premierze dałem koło 1700. Wniosek mój na przyszłość - warto kupować telefony tak po 2 latach od premiery i wymieniać. Dołożyłem 400 zł do Z2 za sprzedaż i mam już fon z Oreo :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi