Skocz do zawartości
Mabiel

Odnowienie systemu, format...

Rekomendowane odpowiedzi

Mabiel

Witam

Na początek poproszę o zrozumienie. Prawie 40 na karku, wiec niekoniecznie wszystko łapię w tych kwestiach.

Moj telefon troszkę wolniej śmiga. Zainstalowałem Clean Mastera, ale...Jak dla mnie nadal za wolno. Czy jest opcja małego restartu, formatu...Jak zwał tak zwał. Nie mam żadnego roota itp.. Czytam informacje na forum, ale nie ogarniam czy np. mogę, poprzez aplikacje Backup na moim LG, przenieść pliki, kontakty itp na kartę, potem coś zrobić, a następnie wrzucić wszystko znowu na swoje miejsce? Co musiałbym zrobić?

Mam taką wersję Androida

post-44782-14255749261224_thumb.jpg

Telefon z Orange.

Jak to zrobić najprościej?

Z góry dziękuję. Mam nadzieję, że ktoś pomoże.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Aleksandra

Hej. Nie wiem jak wygląda sprawa przy LG z rootem, ale poszukaj sobie jakiś stosowny program/temat na forum do tego i spróbuj wykonać. Jeżeli uda Ci się pomyślnie to zrobić, zainstaluj aplikację TitanumBackup(backup danych aplikacji) oraz SMS Backup&Restore jeżeli zależy Ci na smsach ;) Dodatkowo możesz zrobić programem Total Commander instalki aplikacji jakich masz na telefonie ale nie jest to chyba potrzebne skoro wszystkie znajdują się na koncie w GP. Aplikacje te wszystkie w gp są płatne ale ściągnięcie ich z GP to jest moment. jak wykonasz powyższe czynności, przwróć telefon do ustawień fabrycznych, bo chyba nie chcesz zmieniać systemu? Telefon oczyści się ze zbędnych śmieci i pozostanie tylko przywrócić aplikacje i sms :)

Mój cudowny GT-I9100 odpowiada :)

Edytowane przez AALEKSANDRA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mabiel

Dziękuję za informacje, ale...pytanka:-).

1. Nie mogę zrobić Backup programem LG, który mam w telefonie?

2. Zrobienie takiego Backup nie powoduje, w tym momencie zrobienia kopii zapasowych wszystkiego, łącznie z kontaktami, smsami, aplikacjami, nawet launcherem?

3. Przywrócenie do ustawień fabrycznych pozostawi wersję systemu ostatnio aktualizowanego?

4. Po przywróceniu ustawień fabrycznych przywracam kopie zapasowe z wcześniejszego Backup'u i wszystko i znowu hula?

:-)

Tak dla uscislenia...gdybyś mogła, ktoś mógł...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dziamot

Zrobienie pełnego beckupu nic ci nie da bo wrócisz do punktu wyjścia koleżanka wcześniej poleciła ci dobry program ale do niego potrzebny jest root. Nie wiem na czym ci konkretnie zależy co chcesz zostawić żeby zostało w telefonie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mabiel

System przede wszystkim. Nie znam się, więc root, wgrywanie systemu itp to niekoniecznie dla mnie aczkolwiek zdaje sobie sprawę, że najlepszą opcją byłby totalny reset. Przy okazji może nowszy Android by się pojawił e telefonie, ale do tego potrzebna jest totalnie lopatologiczna instrukcja, a i ja musiałbym skumac...

Wracając...zależy mi na systemie. Kontakty są na Google, smsy pal licho, aplikacje są w sklepie. Resztę mogę zrzucić, wrzucić na kartę itd.

---------- Post dołączono o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:28 ----------

Chcieć z drugiej strony... Gdyby ktoś poprowadził za rękę... To może zdecydowałbym się na root. Powywalalbym niektóre aplikacje od operatora, nowszy Android by się pojawił.. M

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dziamot

To jeśli chcesz prosto i nie zależy ci bardzo na programach to polecam program LG PC SUITE oczywiści potrzebne będą jeszcze sterowniki do twojego telefonu w dziale kopia zapasowa możesz zrobić sobie beckup kontaktów, program ma też możliwość zrobienia aktualizacji jeśli taka jest dostępna po twojej wersji widzę ze nowsza jest po tym wszystkim wykonasz hard reset skonfigurujesz telefon i przywrócisz kontakty uwaga musisz mieć konto Google

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mabiel

Tak głupio zapytam... Robie backup kontaktów, robie aktualizacje...A potem robie totalny reset? Nie wyczyści mi znowu wszystkiego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dziamot

wyczyści ci telefon do zera po to robisz beckup kontaktów żeby je przywrócić tym programem możesz zrobić równierz beckup całego telefonu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mabiel

Tak tak... Ale wydawało mi się, że hard reset czyści nawet system... Mylę się?

---------- Post dołączono o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 12:07 ----------

Masakryczna jest moja wiedza na ten temat:-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dziamot

hard reset przywróci system do takiego stanu jakbyś przed chwilą ten telefon z pudelka wyciąnoła:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi