Skocz do zawartości
bartelisek

samsung galaxy s2 brak możliwości wgrania jakiegokolwiek romu, oprócz ThunderBolt ROM.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

To mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość.

Szukałem wszędzie rozwiązania mojego problemu, ale nikt nie umiał mi pomóc, wygląda to następująco.

Jakiś czas temu kupiłem ten telefon (SGS2) od kolegi z romem 2.3.6. wgrałem 4.1.2 bez problemu, wszystko działało jak najlepiej. Do czasu aż chciałem wgrać cyanogenmoda. Telefon po wgraniu romu złapał bootloopa i nie wiedziałem co zrobić. Próbowałem wrócić do oficjalnego romu 4.1.2, ale tak samo bootloop. Co ciekawe jedyny system, który działa na tym telefonie to ThunderBolt Rom V5. Nie mam pojęcia, czemu akurat ten, ale każdy inny się nie uruchamia. Proszę o pomoc, co robię źle i jak to naprawić, żebym mógł wgrać cyanogena. Jakiego kernela i CWM mam używać?

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Edytowane przez bartelisek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pietr

Robiłeś wipe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak, robiłem wipe miliony razy. Nie bierzcie mnie za kogoś, kto nie przeczytał nic na forum i tworzy nowy temat. Wiem jak się wszystko wgrywa, nie jestem zielony, bo wgrywałem cyanogenmoda na kilka różnych telefonów i zawsze wszystko działało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nemcio

Nie ma takiej opcji ze wgrywasz jeden rom i innych juz nie mozesz. Jezeli masz jeszcze GB najlepszym rozwiazaniem jest wgranie 3 plikowca z pit . Factory reset . Potem ms1 juz bez repartition (jako pda) . Przy dobrze wgranym systemie na bank telefon sie uruchomi . Jezeli zas dalej bedzie taki problem mozesz zienic bootlader na nowy :D Co do reszty pytan odpowiedzi znajdziesz w temacie o CM http://forum.android.com.pl/f168/4-4-3-official-cyanogenmod-11-nightly-kitkat-382823/. Nim dojdziesz do instalacji Cm poczytaj jeszcze http://forum.android.com.pl/f168/kompendium-wiedzy-ua-ytkownika-sgsii-czyli-poradnik-od-a-do-z-401089/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok, przeczytam, spróbuję i dam znać :)NA FORUM DZIEKUJEMY W INNY SPOSOB

reupload prosimy tu http://forum.android.com.pl/f168/proa-by-o-reupload-344636/index10.html

---------- Post dołączono o 21:34 ---------- Poprzedni post napisano o 14:54 ----------

a jaki bootloader wgrać, żeby zadziałało? Na razie jestem na etapie 2.3.5 3 plikowego, działa, ale 4.1.2 już łapie loopa.

Edytowane przez nemcio
    NA FORUM DZIEKUJEMY W INNY SPOSOB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

napisałeś, że jeżeli przy wgrywaniu 4.1.2 będę miał problem z instalacją to mam pomyśleć o zmianie bootloadera. Proszę o radę jakiego bootloadera wgrać, a Ty wysyłasz mi link do strony jak poradzić sobie z bootloopem. Ja już tego próbowałem. Jaki bootloader wgrać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nemcio

Innego niz masz .Wpisz w google new bootloader sgs2 . bedzieszmial linki

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a robiłeś re-partition? dla pewności możesz dać zmodyfikowany PIT i wtedy na czysto nie ma szans żeby nie działał

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale re-partition z 1 plikowym romem? robiłem re-partition na 3 plikowym 2.3.5 i działa system, ale jak chcę przejść do 4.1.2 to się wiesza. Poszukam bootloadera innego i dam znać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi