Skocz do zawartości
Anawriel

TUTORIAL Oprogramie do Lenovo Yoga 8/10 z 3g i bez + nieoficjalne + mody + jak wgrać

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w tytule Znajdziecie tutaj ROMy do Yogi 8 i 10

WSZYSTKIE ZAWIERAJĄ OTA oraz wszystkie zawierają język POLSKI

Wszystkie Pliki znajdują się na moim dysku Google więc nie powinny stracić ważności :) (chyba, że mnie ktoś wkurzy :D)

Więc zaczynamy:

Wersja 4.2.2 po aktualizacji przez OTA otrzymamy 4.4.2

Yoga 8 4.2.2 WIFI

Yoga 8 4.2.2 3G DATA - Aby oddać do serwisu lub pozostać na wersji bez możliwości dzwonienia

Yoga 8 4.2.2 3G CALL - Aby odblokować możliwość dzwonienia

Yoga 10 4.2.2 WIFI

Yoga 10 4.2.2 3G DATA

To teraz Program do wgrywania ROMów (bo w paczkach go niema) Flash Tool

Oraz Sterowniki do flashowania i Sterowniki do urządzenia

Programik APK który dodaje nam Radio FM w tablecie (pochodzi z ROMu chińskiego tabletu A3000)

INSTRUKCJA INSTALACJI ROMÓW

Słowem wstępu... Ponieważ jestem użytkownikiem który obawia się o uszkodzenie sprzętu bo mu na nim zależy omówię najbezpieczniejsze metody wgrywania romów gdzie ryzyko uszkodzenia tabletu jest zminimalizowane praktycznie do 0. Aczkolwiek jak to każdy lubi pisać nie odpowiadam za wszelkiego rodzaju uszkodzenia sprzętu podczas lub na skutek wgrywania do niego oprogramowania (tak naprawdę to cholernie trudno jest go bezpowrotnie uceglić :) ).

==============================================================================

0. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek zabaw z romem należy skopiować sobie na arte SD i najlepiej dodatkowo jeszcze na dysk CAŁY katalog nvram który znajduje się w katalogu DATA oraz wykonac backup partycji nvram otrzymując jej obraz nvram.img TYM SKRYPTEM (aby ją wykonać jest wymagany root systemu. Podłączamy tablet do komputera z zaznaczoną opcją debugowania USB i 2x klikamy nvram_backup.bat). Ponieważ znajdują się w nim wszelkiego rodzaju informacje o IMEI adresach MAC karty wifi itd (do wykonania obu operacji potrzebny jest root systemu - dla androida 4.2.2 aby go zrobić wystarczy framaroot a dla wersji 4.4.2 vroot).

0.1 NIGDY PRZENIGDY NIE NACISKAĆ FORMATUJ!

==============================================================================

1. Jeżeli jeszcze nie pobrałeś sterowników programu do flashowania lub interesującego cie romu to najwyższy czas aby to zrobić :)

2. Wyłączamy tablet oraz wszystkie działające programy na komputerze które mogą nam spowodować niespodziankę :). np powiadomienie na gg o nowej wiadomości itd :) aby nic nam np nie zamuliło niespodziewanie kompa podczas wgrywania softu.

3. Podłączamy WYŁĄCZONY tablet do komputera i instalujemy do niego sterowniki z paczki do flashowania (tu bez opisu jeżeli ktoś sobie nie da z tym rady lepiej nie kombinować dalej) :)

4. Nieraz po zainstalowaniu sterowników jest wymagany restart komputera wiec to czynimy (w necie był przypadek, że system nie wołał restartu a potem w trakcie wgrywania softu komp się uruchomił ponownie sam... na szczęście tablet udało się uratować)

5. Odłączamy tablet od komputera

6. Uruchamiamy program flashujący jako administrator

7. Zaznaczamy u góry okienko DA DL All With Check Sum

post-265523-14255749355995_thumb.png

8. Klikamy na przycisk Scatter-loading i wybieramy plik MT6589_Android_scatter_emmc.txt

post-265523-14255749355002_thumb.png

9. Teraz tak... i czytamy uważnie dalej![/b]

post-265523-1425574935464_thumb.png

Na dole parę razy przejedzie nam wskaźnik od 0 do 100% i zatrzyma się na 0% przechodząc w tryb oczekiwania na podłączenie urządzenia. Podłączamy WYŁĄCZONY tablet i zaczyna się nam proces instalacji. W tym momencie radze nie dotykać tabletu ani kabla żeby się coś czasem nie rozłączyło przez przypadek...

Jeżeli nie pokazał nam się żaden błąd olewamy punkt 9a

9a. TYLKO I WYŁĄCZNIE WTEDY jeżeli po wciśnięciu download mamy jakiś error robimy tak... Szukamy na liście fac, klikamy na niego 2x i wybieramy plik fac.img i wciskamy FIRMWARE

post-265523-14255749353953_thumb.png

Na dole parę razy przejedzie nam wskaźnik od 0 do 100% i zatrzyma się na 0% przechodząc w tryb oczekiwania na podłączenie urządzenia. Podłączamy WYŁĄCZONY tablet i zaczyna się nam proces instalacji. W tym momencie radze nie dotykać tabletu ani kabla żeby się coś czasem nie rozłączyło przez przypadek...

10. Po wyświetleniu małego okienka z ZIELONYM KÓŁKIEM odłączamy tablet od komputera i uruchamiamy go. Pierwsze uruchomienie zawsze trwa dłużej więc cierpliwie czekamy :)

11. Cieszymy się z poprawnie przeprowadzonej procedury wgrania romu oraz nowym systemem. :)

Jak i w poprzednim tutorialu proszę o nie pisanie w tym temacie to będę do niego dorzucał kolejne rzeczy typu root albo własne wersje systemu itp. Wszystkich chętnych do rozmowy zapraszam do spacjalnie utworzonego do tego celu tematu http://forum.android.com.pl/f585/dyskusje-do-tematu-rom-oprogramie-do-lenovo-yoga-8-z-3g-i-bez-nieoficjalne-mody-jak-wgraae-436152/#post3747134 Pozdrawiam.

post-265523-14255749354321_thumb.png

post-265523-14255749355562_thumb.png

Edytowane przez Anawriel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyznam, że nie dałbym rady bez Waszych wskazówek. Dzięęęęki wielkie!!!

ps. Wskazówka - musiałem nacisnąć w przycisk zasilania po podłączeniu, dopiero poszło. Nie wyszło mi na laptopach WIN7 i WIN8.1. Stary stacjonarny XP ze strychu dał radę a:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie!

Z góry przepraszam z odkopywanie starych ziemniaków :E

Mam małe pytanko oczywiście dotyczące naszego (świetnego) tabletu. Otóż, czy jest opcja wgrania ROM-u z Yogi 2-giej generacji do naszej "jedynki"? Spodobał mi się multitasking, gdy ów tablet testowałem w Media Markcie. Ewentualnie może jest dostępna apka/modyfikacja, która usprawni nasz tablet o opcję multitaskingu (pracy z wieloma aplikacjami na jednym ekranie w tym samym czasie)?

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shados

Dzięki za ten poradnik - uratował mi tablet po nieudanej aktualizacji OTA zrootowanego urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Czy jest również sposób na odblokowanie telefonu w Yoga 2 model 1050L ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Johann3

Nie jest chwilowo dostępna europejska wersja ROMu 1050LC.

Jest jedynie wersja azjatycka (CN), ale bez języka polskiego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    HitFan

Czy ktoś posiadający 4.4 mógłby wyciągnąć mi oryginalne motywy z tego romu? Znikły mi wszystkie i ustawił się defaultowy, który robi tło pod każdą ikonę. Wczesniej był jeszcze jeden, który nie podmienia ikon i on mi właśnie zniknął. Bardzo proszę o pomoc. Nie chce z kuli tego wgrywać całego softu na nowo 

Edytowane przez HitFan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Johann3

To tak nie działa, a obydwa motywy masz w swoim ROMie. :)

Niestety zabawy launcherami, kończą się zazwyczaj przywołaniem na stałe tego brzydszego.

Spróbuj wpisać jako nowy kontakt ciąg znaków: ####6020# i potwierdzić.

Wywołasz w ten sposób menu zmiany regionu, wówczas z listy wybierz "de" i potwierdź.

Nastąpi factory reset i tablet będzie miał domyślny motyw.

(Zastrzegam, że nie wiem, czy ten sposób działa na starych Yogach, ale warto sprawdzić !).

Powodzenia.

Edytowane przez Johann3
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    HitFan

Roota mam, więc skoro to jest w romie to jak to wygrzebać? Nie uśmiecha mi się factory reset... Wiem, że da się titanium backup i heja banana, ale wolałbym ten jeden odzyskać. Bo w "Kompozycjach" jest tylko klasyczna. Nie ma tej drugiej

EDIT: udało mi się ogarnąć. Wyszukałem Root Explorerem wszystkie pliki *.apk i znalazłem tam jakiś jeszcze jeden theme. Zainstalowałem go i działa. Dzięki za pomoc ;)

Edytowane przez Igorius
    usuwam zbędny cytat, doczytaj regulamin forum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Johann3

Ten temat, o który Ci chodziło ma nazwę "Mirage" i wyszukuje się w katalogu systemowym pod nazwą:

com.lenovo.launcher.theme.mirage.apk.

Cieszę się, że sobie poradziłeś. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi