Skocz do zawartości
krysiek456

LG L9 II vs Xperia SP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W najbliższym czasie planuję zakup swojego nowego telefonu. Po zapoznaniu się z ofertami różnych producentów w oko wpadły mi szczególnie te 2: LG L9 II i XPERIA SP.

Co polecacie bardziej? Jakie są wady poszczególnych z nich?

Najbardziej chodzi mi o to, by telefon poprostu nie zamulał. Który z nich jest lepszy? Naczytałem się, że Xperia zamula. To prawda?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i sugestię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    saint66

LG bateria 2470mAh Xperia 2370mAh LG posiada minimalnie większy wyświetlacz 4.7 SP 4.6 .LG jest lżejszy trochę cieńszy SP to z kolei szybsza prędkość zegara procesora trochę szybsze ładowanie plików po aktualizacji androida na wersję 4.3 Xperia działa całkiem dobrze adreno 320 sprawia ,że gry działają bezproblemowo.;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli XPERIA w teorii powinna być szybsza, tak? A jak w praktyce?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    saint66

Android 4.3 przyspieszył działanie SP kolega ma właśnie SP i jest nieźle ;)

Pomogło napisać Swiftkey Xperia T

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AdinX

Od Kilku tygodni posiadam L9 II i nic w nim nie zamula, a puki co jade na stockowym 4.1 i wszystko jest Si:) Też się wahałem miedzy tymi dwoma modelami, do L dziewiątki przekonał mnie świetny wyświetlacz ( przepaść w stosunku do xperii SP), oraz ogólny design, jasne Xperia jest mocniejsza ale czy to w codziennym użytkowaniu będzie widoczne? Wątpię, smarty z tej pułki mają śmigać bez pierdniecia, i tak jest w rzeczywistości,a jeżeli coś po jakimś czasie zamuli to wgranie jakiegoś dobrego customa przyspieszaczy smarta do prędkości nadświetlanej. Na razie znalazłem jedną wyraźną wadę L9 II średnia jakość muzy na słuchawkach, podobno da się to trochę naprawić tweakami ale nie próbowałem jeszcze, poza tym jak dla mnie telefonik rewelacyjny:)

p.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy ta średnia jakość muzyki to wina samego odtwarzacza (programu) czy jest to wina samego sprzętu? Czy zainstalowanie PowerAMP-a i podłączenie własnych "dobrych" słuchawek załatwi sprawe, czy problem siedzi głębiej?

Jeszcze chciałbym się zapytać o GPS i Irde. Jak szybko łapie GPS, czy jest to chwila do 1min czy raczej ok 10min? A czy da się zainstalować jakiś program do obsługi Irdy, taki zeby można było zaprogramować telefon do obsługi dowolnych urządzeń np. wieży?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AdinX

Jeżeli chodzi o muzę, to ten model tak podobno ma, że gra słabiej od konkurencji w tej cenie ( tak jak np. nexus 4). Ja akurat słucham na dość ogarniętych słuchawkach i cóż...jest słabiej niż na moim poprzednim smarcie Xperii neo V, z tym że do tej pory słuchałem na org. odtwarzaczu nie bawiąc się za dużo ustawieniami (brak czasu), a w Xperie mialem PowerAMPa i wszystko ustawione pod siebie i było bardzo dobrze. Ale to nie o to chodzi, że LG gra tandetnie ( no chyba, ze na słuchawkach z zestawu;) bo gra całkiem znośnie, a myślę, ze na dobrych słuchawkach + ViperFX + PowerAMP powinno być naprawdę dobrze, ale to przetestuje dopiero jak będę miał czas - domyślnie weekend:)

GPSa nie testowałem, Irdą można podobno tylko sterować Tvikami, u mnie sprawdza się to bardzo dobrze, a reszty urządzeń nie testowałem, wiec zdaje się na słowa ekspertów, ze się nie da;)

P.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi