Skocz do zawartości
zaxo3817

Sony Xperia Z1 oraz adapter HDMI+USB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

Sprawa wygląda następująco...

1) Telefon upadł, ekran się rozbił i nic już na nim się nie da zrobić. Przy włączaniu telefonu w miejscu pęknięcia telefon "włącza" przypadkowe aplikacje i inne co jest "pod ręką". Możliwości sterowania na ekranie są żadne. Od połowy ekranu w dół... też nie ma obrazu tylko jest kolor niebieski. Chciałem telefon przed oddaniem do serwisu przeglądnąć co tam na nim jest :>, a nie wszystko po podłączeniu do komputera widzę, np. smsów, rejestru połączeń.

2) Wymyśliłem, że podepnę takie cudo (przyda się w przyszłości do podłączenia TELEFON <--> TV):

Adapter MHL OTG micro USB HDMI Tab3 8.0 10.1 P5200 (4275216399) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

3) Ale się okazało, że (podobno?) Sony Xperia Z1 (jak i Z2, które mam kupić w przyszłości) ma wejście MicroUsb 5 PIN, a wymagane jest MicroUsb 11 PIN, przy tym adapterze.

4) Są oczywiście końcówki tylko MicroUSB --> HDMI dla Sony Xperia Z1, ale takie które nie mają dodatkowego portu USB. Ja potrzebuję telefon podłączyć do TV i nawigować go z myszki, bo ekran jak i sterowanie po nim do niczego się nie nadaje.

Moje pytanie jest:

a) Czy faktycznie Sony Xperia Z1... ma wejście 5-pinowe? Nigdzie nie mogę tego potwierdzić. Pytam również o Sony Xperia Z2 przy okazji?

b) Czy ew. przejściówka z 5-pin na 11-pin załatwi sprawę? (Adapter HDMI+USB --> wejście żeńskie microusb 11 pin --> wyjście męskie microusb 5 pin --> Telefon). Mam nadzieję, że taka przejściówka istnieje... tutaj jest przykład. Tylko akurat nie wiem czy to jest MĘSKIE MicroUSB 5-pin i ŻEŃSKIE MicroUSB 11-pin. 5pin to 11pin Micro USB Adapter for MHL Adapters and Samsung Galaxy SIII & S4 - Monoprice.com

c) Podobno redukcja 11-pin na 5-pin ogranicza działanie adaptera HDMI+USB do jednego działającego slotu. Czyli albo działa HDMI albo USB. To akurat potwierdzałoby dlaczego to urządzenie (5-in-1 Micro USB MHL to HDMI Cable w/ OTG Camera Connection Kit / 11-pin Micro USB Adapter - Black - Free Shipping - DealExtreme) i opinia o nim mówi, że nie da się korzystać z dwóch slotów na raz.

Proszę o jakieś opinie i rady...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi