Skocz do zawartości
krolip

W Galerii znikają zdjęcia i albumy

Rekomendowane odpowiedzi

krolip

Witam!

Otóż mam problem z moim Galaxy Note II. Wszedłem sobie w galerię w poszukiwaniu zdjęć i zauważyłem, że zawartość galerii zmniejszyła się o 3 albumy :facepalm: (ok. 400 zdjęć! ;/). Inne albumy widzi nadal (i te z facebook'a i karty sd). Zdjęcia były zapisane w pamięci wew telefonu. I dalej są, gdyż udało mi się odnaleźć kilka pojedynczych zdjęć w plikach. Były to w większości screenshoty i przeróbki zdjęć. W galerii mam zaznaczone zawartość do wyświetlania>cała zawartość. Dodam, że od tygodnia nic nowego na tel nie instalowałem, a pamięci wew mam jeszcze ok. 0,8GB. Moja pierwsza reakcja: wyczyścić pamięć cache galerii. Nie pomogło. :eek: Zainstalowałem inną galerię do zdjęć ona również nie widzi tych 3 albumów, ale pozostałe tak. Mój drugi pomysł: ponownie uruchomić telefon. Uruchamiałem ponownie już dwa razy, za każdym razem tapety zostają zmienione na systemowe (!?), a w galerii nadal nie ma tamtych albumów... :zdegustowany: Nic więcej całe szczęście się nie dzieje. Telefon ma 1,5 roku i to pierwszy raz kiedy coś z nim się dzieje.

Proszę o szybką pomoc, bo nie wiem już co mam robić :|

Edytowane przez DevQofficial
    Zmiana tytułu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Justice

A wszystkie te zdjęcia w folderach są i wyświetlają się jak je otworzysz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    krolip

Z tych co zniknęły, znalazłem tylko kilka, ale myślę że reszta też gdzieś jest w telefonie. Otwierają się one bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Ale te zdjęcia masz widoczne poprzez telefon czy jak podepniesz go do kompa i wejdziesz w pamiec telefonu to tez ich nie widać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    krolip

Zdjęć nie widać w galerii w telefonie, ale poprzez managera plików na telefonie juz widać... Tak jakby były zablokowane czy coś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Justice

Jak nazywają się foldery?

Nie ma gdzieś w środku pliku .nomedia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Jesli zdjecia ma w pamieci telefonu to moga byc tylko w dwóch folderach "DCIM"-a w nim folder "Camera" lub "Pictures"

A spróbuj uruchomic w komputerze Total Commander i za pomocą jego poszukać zdjęć w pamieci telefonu podłaczając go do kompa i może włacz "debugowanie USB" w ustawieniach telefonu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Justice

Chyba że ręcznie dał je do innego folderu bądź coś podobnego ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seraf

Używasz Lightroom? Ewentualnie spróbuj zresetować aplikacje galerii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    krolip
    Napisano (edytowane)

Sory, że się nie odzywałem, ale nie miałem ostatnio czasu :P

@JusticePL

Nie wiem gdzie dokładnie w telefonie znajdują się "utracone" zdjęcia... :rozpacz: Pliki .nomedia znalazłem w telefonie takie:

post-155177-1425575001737_thumb.png

post-155177-14255750017773_thumb.png

post-155177-14255750018117_thumb.png

post-155177-14255750018601_thumb.png

post-155177-14255750018961_thumb.png

post-155177-14255750019287_thumb.png

post-155177-14255750019287_thumb.png

@jeronimo

Mój problem polega na tym, że właśnie zdjęcia z aparatu z DCIM są i wyświetlają się w galerii poprawnie... :zdegustowany: A z kolei poprzerabiane zdjęcia w Edytorze Zdjęć, screenshoty i pobrane z internetu zniknęły z galerii :przestraszony: Udało mi się odnaleźć jedynie kilka zdjęć z kilkuset...

@JusticePL

Tak, niektóre zdjęcia, które zniknęły były przeniesione do stworzonych przeze mnie albumów w galerii.

Sory, że się nie odzywałem, ale nie miałem ostatnio czasu :P

@Seraf

Najpierw mi powiedz co to jest ten Lightroom :E Tak jak napisałem w #1 poście reset galerii nic nie pomógł >:(

Update:

1. Próbowałem odzyskać zdjęcia programem Recuva, ale nie odnalazłem tych zdjęć, zapomniałem że były zapisane w pamięci wewnętrznej...

2. Rozmawiałem z konsultantem Samsunga, który próbował mi wmówić, że zdjęcia same nie mogły zniknąć i musiałem je nieświadomie usunąć. Powiedział, abym zrobił hard reset tel, ale nie zamierzam go robić póki nie będę miał całkowitej pewności że zdjęć już nie odzyskam

Update 2:

Po bardzo długich poszukiwaniach i odzyskiwaniach zdjęć znalazłem te usunięte w folderze thumbnails w DCIM :D Teraz tylko pytanie, jak moge przywrócić te miniatury do galerii, bo win 7 ich nie widzi... Ktoś pomoże? :o

Edytowane przez Justice
    Dwa posty pod sobą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi