Skocz do zawartości
Lech-u

HTC ONE Dual Sim 802W z europejskim ROM - awaria - nie chcą przyjąć do serwisu

Rekomendowane odpowiedzi

Lech-u

Mam HTC ONE Dual Sim 802W z europejskim ROM.

Kupiony w Azji, samodzielnie wgrałem ROM.

Od jakiegoś czasu ma jakąś usterkę. Wyłącza się i następnie sam włącza. Pomaga mu w takiej sytuacji reset do ustawień fabrycznych. Ale jest to upierdliwe, bo muszę wgrywać wszystkie programy od nowa. I po jakimś czasie na nowo zaczyna się ta sama sytuacja.

A jak zrobiłem backup i potem wgrałem na nowo z recovery ten backup to problem od razu się pojawił na nowo.

Regenersis nie chce przyjąć tego telefonu do naprawy (nawet "niegwarancyjnej").

Co zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak masz już odblokowane wszystko to może spróbuj zainstalować jakiś starszy lub nowszy rom z xda... Mój Dual po ostatniej aktualizacji tez podobnie zwariował, tylko ze moja wersja jest na eu i hard reset wystarczył...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qriozum
    A jak zrobiłem backup i potem wgrałem na nowo z recovery ten backup to problem od razu się pojawił na nowo.

Czyli wychodzi na to że te problemy powoduje któraś z aplikacji której domyślnie nie ma (na czystym ROMie) a wgrywasz ją z kopii.

Zastanów się, porównaj jakie tam masz apki. Potem metodę selekcji usuwaj jedną pakę i testuj smartfon.

Jeżeli problem się pojawi - oznaczać to będzie że "nie trafiłeś" i winna jest inna aplikacja :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tez tak miałem pracując na ruskim oprogramowaniu. Włączył się normalnie aby po kilku sekundach się resetował.

Nie instalowałem żadnej apki przed tym problemem. Jedyne mogła pójść jakaś aktualizacja programu.

Zainstalowałem europejski ROM 4.4.2 i zainstalowałem ponownie wszystkie aplikacje i od ponad dwóch tygodni wszystko działa w porządku.

Nie jest to problem hardware a software.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi