Skocz do zawartości
Freemind

Drain baterii - telefon czy bateria?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z nexusem mojej kobiety dzieje się coś dziwnego. Na początku dodam ,że był zamawiany nie dawno z chin jako nowy. Co do jego nowości miałbym jednak pewne obiekcje, pare rzeczy przemawia za tym ,że był odnawiany, min ekran i obwódka obok aparatu.

Sprawa wygląda tak, przy około 25% baterii następuje jej nagły drain. Kiedy korzysta w tym momencie z tel na ekranie pojawiają się paski i telefon się wyłącza, w momencie gdy telefon leży i bateria uzyska ten poziom, następuje szybki ale mniej gwałtowny drain, tzn w ciągu kilku minut następują ostrzeżenia o 14%, 4% baterii po czym telefon pada.

Nexusa nie da się też naładować w 100%, rozłącza przy 95%, 98%, 99%, dopiero po kilkunastu kolejnych podpięciach ładowarki udaje się wymusić naładowanie baterii.

Od tych "100%" bateria spada równomiernie aczkolwiek dosyć szybko, 1 godzina grania i już uzyskuje poziom poniżej 50%.

Gdy telefon zaliczy drain, po chwilowym ładowaniu tak do ok 15% i odpięciu od ładowarki, wskaźnik baterii sam idzie w górę z 15% po kilkunastu minutach robi się ponad 20%.

Wgrany czysty 4.3, robiony był kilkukrotnie wipe oraz usuwany batterystats.

Dodam jeszcze ,że telefon szedł koło miesiąca, wcześniej też pewnie gdzieś zalegał na magazynie, a przyszedł z rozładowaną baterią (długo nieużywana bateria powinna być naładowana w ok 40%).

Tu się nasuwa pytanie, spotkał się ktoś z czymś takim? Stawiać bardziej na baterie czy elektronike w tel?

Szykuje się do zamówienia nowej baterii tylko nie wiem czy w tej sytuacji ,gdzie nie wiadomo tak naprawdę co poszło, kupić oryginalną czy celować w podróbkę?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rdy

Jeżeli był zamawiany z chin jako nowy, to na 90% to refurb, a nie nówka. Co oznacza, że bateria mogła pozostać jakaś stara

Ja bym kupił jakąś podróbę 2000mah, one trzymają mniej więcej tyle samo co oryginał 1700, a są 3x tańsze i testował

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GRIZZLY1

Jeśli nie był zalany to spróbuj wymienić baterię, prawdopodobnie to jej wina. Jak problem będzie nadal to obstawiam płytę główną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, nie chcę zakładać nowego tematu a, że mam podobny problem z baterią prosilbym o pomoc. Problem polega na tym, że wczoraj ładowałem telefon. Dzisiaj zerkam na tel, miga czerwona dioda patrzę a tu już bateria rozładowana do 15%. W sumie minęło 24 godziny od pełnego naładowania. Do tej pory bateria wytrzymywała 6-7 dni. CPU Spy pokazuje następujące wartości:

1200 MHz - 4,5%

920 MHz - 1,4%

700 MHz - 7,4%

350 MHz - 16,3%

Deep Sleep - 70,4%

Co zdąrzyłem zauważyć, że telefon potrafił sam się wyłączyć lub zresetować. Gdy sam się wyłączał, żeby go ponownie włączyć musiałem wyciągać baterie, ponownie włożyć i wtedy juz działał normalnie. Czy to może być wina płyty głównej czy baterii ?

Mam nadzieję, że autor tematu nie obrazi się, że napisałem w jego wątku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rdy

Z takimi statystykami to niewiele zdziałamy, musiałbyć wrzucić co konkretnie drainuje, np screen z betterbatterystats z sekcji kernel i partial wakelocks

btw: 6-7 dni? To chyba jak telefon leży i nic się z nim nie robi. Jak ja go używałem to 2 dni to było już maks maksów, a najczęściej codzień na wieczór było w okolicach 5%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi