Skocz do zawartości
fallout79

[Lg G Flex D958] - nie można wybrać trybu LTE.Co zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zdaję sobie sprawę że poruszam temat w niewłaściwej kategorii forum (nie ten model telefonu - więc proszę admina o ewentualne przeniesienie wątku).

Problem mój dotyczy telefonu Lg G Flex D958. Pomimo iż jest to telefon który z założenia obsługuje internet LTE to jednak mam problem z przełączeniem go w ten tryb bo w menu telefonu zwyczajnie takiej opcji nie ma.

zady6uve.jpg

Prosze o pomoc w tej sprawie. Telefon jest stockowy bez żadnych ingerencji. Zaktualizowany do 4.4.2

Po powrocie do domu pogrzebałem trochę w internecie i znalazłem taki kod: *#*#4636#*#* i po wstukaniu go wszedłem w informacje o telefonie. Tam znalazłem zakładkę w której zmieniłem ustawienia na LTE/GSM/WCDMA i LTE zadziałało. Problem w tym, że po restarcie telefonu resetują się również te ustawienia. Wynalazłem jeszcze inny kod serwisowy 3845#*958# którym da się wejść w HIDDEN MENU, ale tu już zupełnie nie wiem co i jak więc bez dobrej rady nawet tam nic nie grzebię.

Prośba o radę jak sprawić, żeby w menu pokazanym na obrazku wyżej pojawiła sie opcja LTE/GSM/WCDMA na stałe

Edytowane przez Preza
poprawa tytułu wątku na zgodny z regulaminem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki masz dokladnie soft???

Przy sofcie D95820a-CIS-XX wszystko działa. Ten który podałem to OPEN dlatego wszystkie sieci LTE działają. Jak sprawdzisz co masz daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Witam

Zdaję sobie sprawę że poruszam temat w niewłaściwej kategorii forum (nie ten model telefonu - więc proszę admina o ewentualne przeniesienie wątku).

Problem mój dotyczy telefonu Lg G Flex D958. Pomimo iż jest to telefon który z założenia obsługuje internet LTE to jednak mam problem z przełączeniem go w ten tryb bo w menu telefonu zwyczajnie takiej opcji nie ma.

zady6uve.jpg

Prosze o pomoc w tej sprawie. Telefon jest stockowy bez żadnych ingerencji. Zaktualizowany do 4.4.2

Po powrocie do domu pogrzebałem trochę w internecie i znalazłem taki kod: *#*#4636#*#* i po wstukaniu go wszedłem w informacje o telefonie. Tam znalazłem zakładkę w której zmieniłem ustawienia na LTE/GSM/WCDMA i LTE zadziałało. Problem w tym, że po restarcie telefonu resetują się również te ustawienia. Wynalazłem jeszcze inny kod serwisowy 3845#*958# którym da się wejść w HIDDEN MENU, ale tu już zupełnie nie wiem co i jak więc bez dobrej rady nawet tam nic nie grzebię.

Prośba o radę jak sprawić, żeby w menu pokazanym na obrazku wyżej pojawiła sie opcja LTE/GSM/WCDMA na stałe

Taki mam soft jak na obrazku

e5avaby7.jpg

---------- Post dołączono o 11:59 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------

I LTE mi chodzi tyle ze nie z automatu a musze grzebac w ustawieniach glebiej

Edytowane przez Szynku
Dodano spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to wszystko jasne. Masz soft na Tajwan. Szukaj CIS open a będziesz miał w menu 4G. No chyba że jesteś w Wawy to mogę Ci sflashować telefon tym softem.

Edytowane przez iceman624

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Az tak bardzo nie chce grzebac w fonie. Myslalem ze jest latwiejszy sposob na zrobienie tego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Preza

Pamiętajmy, że to nie jest nasza wersja Flexa (D955 - international) tylko któraś z obcych. Żeby sobie kolega nie uceglił telefonu. Soft pasuje tylko od D958 !!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O to właśnie chodzi. D958 to Rosja i Daleki Wschód. Kolega ma SW z Tajwanu i nie ma trybu LTE. Ja mam CIS czyli Rosja i wszystko działa jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Preza

@up To mu zapodaj linka do swojego softu i niech wgra plik .KDZ. I bedzie po problemie. Jak jesteś zorientowany to stwórz tutek do tego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak rozpoznać skąd jest telefon, bo mój po podłączeniu pokazuje najnowsze oprogramowanie jako 4.2.2 . Model to D955 a numer imei kończy się na 9 jeżeli to coś znaczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Model D955 to International Europe a D958 Hong Kong & Asia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi