Skocz do zawartości
cerveza

wgrywanie romów na linuxie

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie są możliwości wgrywania systemów na linuxie? Jak istnieje taka możliwość to proszę podać nazwę dystrybucji. Myśle, że są potrzebne sterowniki i odin. Z góry dziękuje za udzielone odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nalu

Dystrybucje..? Raczej nie znajdziesz dystrybucji stworzonej do flaszowania romów ;p

Zainteresuj się programem Heimdall. Można go nazwać odpowiednikiem Odina. Tyle, że ten pierwszy jest lepiej dopracowany, dlatego bezpieczniejszy.

Jest multiplatformowy. Jedyne o czym musisz pamiętać (i zrobić to prawidłowo), to wgrać libusb-1.0.1. W innym wypadku program nie będzie działał.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chodziło mi o dystrybucję, na której działałby takowy program :) moglbys zamiescic jakiegos mini tutka jak to zainstalowac? obecnie mam windowsa i tylko to wgrywanie romow mnie na nim trzyma..

edit: a te lib usb - lib (biblioteka) usb (sterowniki usb ? ) to sa sterowniki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nalu

Na każdej "nowożytnej" dystrybucji dasz radę to zrobić.

libusb to biblioteki sterowników usb. Muszą być poprawnie zainstalowane. Najlepiej zgodnie z instrukcją zawartą na stronie: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=755265

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

no niestety na angielskim to ja się nie znam ;) mógłbyś przybliżyć mi trochę instalację tej biblioteki libusb? bo heimdall chyba normalnie się instaluje (klikając dwukrotnie na ikonkę)

Edytowane przez cerveza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak mało ludzi ma linuxa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam debiana, wiec wiem jak na debianie/ubuntu przeprowadzic taka instalacje. prawda taka ze w ubuntu, i w mandrive'ie, fedorze, i wszystkim innym co ma domyslnie zainstalowane X masz przeciez GUI do instalacji programow i nie musisz zadnych polecen wykonywac. wiec nie wiem w czym problem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Paool
    no niestety na angielskim to ja się nie znam ;) mógłbyś przybliżyć mi trochę instalację tej biblioteki libusb? bo heimdall chyba normalnie się instaluje (klikając dwukrotnie na ikonkę)

o rany, niektórzy nie powinni zabierać się za linuksa :) nie zabieraj się za ten system, jeżeli nie chcesz się trochę nauczyć (w tym angielskiego, bez niego ciężko), bo chcąc wszystko wyklikać jak w windowsie możesz być trochę zawiedziony ;)

a jeśli już musisz to osobiście polecam virtualbox + postawiony na nim windows xp i standardowo odinem walczyć. wygodnie, bezpiecznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie no, aż tak to ja się nie znam, bez przesady. miałem od zaje**nia linuxów zainstalowanych, kiedyuś miałem debiana w 100% po polsku. na virtualboxie się da?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Paool

da się, sam "odinuję" na vb :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi