Skocz do zawartości
ostoja

Vibe 2.0 wersja STABLE

Rekomendowane odpowiedzi

awygo

Nie, jest zdecydowanie lepiej. Dziwna sprawa: Lenovo Power domaga się przyznania mu uprawnień roota. Poprzednio pozwoliłem na to. Tym razem nie, i widzę, że z baterią jest OK. Mimo tego, że większość czasu spędziłem w domu, gdzie mam tragiczny poziom sygnału (co widać na screenie. Ale to zasługa operatora).

Screenshot_2014_07_26_06_14_26.jpgScreenshot_2014_07_26_06_14_47.jpgScreenshot_2014_07_26_06_14_56.jpg

Wciąż nie wiem co to jest InCallUi, a ma duży udział w zużyciu energii.

Lubię czyściutkie, bezwypadkowe i nieklepane przez nikogo ROMy
    A ten ma tę zaletę :D

EDIT

InCallUI, jak sama nazwa wskazuje :facepalm3: to interfejs pojawiający się podczas aktywnego połączenia trlefonicznego. Bez niego nie można ani zadzwonić, ani odebrać telefonu.

Edytowane przez awygo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    morr29

Stary temat poruszę.

Za czasów LiFe korzystałem z ReParted, który rozwiązywał pewne problemy. Nie powiem, bo Lin2SD spisuje się jak trzeba, ale jest jakiś patent typu ReParted na Vibe 2.0?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zainstalowalem sobie aktualizacje i tak

nie było google apps

próbowałem ściągnąć google apps dwie rozne wersje na kitkata i zadna nie mogla sie zainstalowac przez ten recovery z vibe 2.0

więc dałem sobie spokój i poczekam na jakąś bardziej dorobioną

jakie wasze odczucia ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo
    zadna nie mogla sie zainstalowac przez ten recovery z vibe 2.0
    Zainstaluj TWRP:

http://forum.android.com.pl/f1190/kit-kat-4-4-2-vibeui_1-5_baralajbi-wersja-4gb-414373/index15.html#post3824519

nie było google apps

Pod tym względem nie zanosi się na "bardziej dorobioną" wersję.

To musi Ci wejść, tylko 47 MB:

GApps_Light_4.4.2_signed.zip

Edytowane przez awygo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra jeśli się skusze na 2.0 to podstawowe pytanie- ile wam trzyma bateria, dalej ucieka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo
    Gdy wybieram w kontaktach jakąkolwiek literę, program wyświetla wcześniejszą literę. Wybieram "K", a wyświetla się "J"
    Wersja 1431 już jest wolna od tego błędu. Można spokojnie włączyć j. polski.
    ile wam trzyma bateria, dalej ucieka?
    Post 21.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Testowałem już wszystkie kitkaty jakie wyszły na naszego p780 (no oprócz tego ROW) i na wszystkich leciała bateria, albo wydajność była gorsza niż na 4.2.1 (no oprócz AOSP które odmieniło mój telefonik o 180 stopni, ale bateria leciała w oczach) i jak wyszła pierwsza wersja vibe'a 2.0 (beta) od razu zainstalowałem i testuje już od wczoraj tą wersję developerską- jest dobrze, najlepsze, że bateria w końcu w normie.do interfejsu trzeba się przyzwyczaić (chyba, że ktoś jest nerwowy to zainstaluje inny launcher, ale ja się przekonałem i całkiem fajnie mi się z niego korzysta) ;) także polecam romik (y) nawet na testy :> bo niezapominajmy obecna wersja jest niby przeznaczona dla developerów :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alsat1

Trochę się nameczylem z wgraniem vibe 2.0 pierwszym razem się wygrało ale nie uruchomiło tylko był czarny ekran .Potem wyczytalem na necie ze najlepiej wgrac chiński ROM s135 juz zrootowany i potem dopiero vibe no i poszło ok Root programem geno tez ok a ze wcielo mi imei to chciałem jak zawsze przywrócić go mobile uncle toolsem bo mam kopie na karcie SD.Po przywróceniu imei dalej reboot telefonu i po uruchomieniu było no service i ani imei ani baseband ani nie wykrywalo SIM karty.Probowalem zmienić modem wg opisu na necie poprzez twrp i update modem w postaci ZIP i niby ok poszło ale dalej to samo brak imei i brak baseband.Podmienialem modem ręcznie po kolei na v23,51 i 52 i nic dalej no service no imei.MTK droid tools tez nie pomógł.Wrocilem do s124 bo juz mi ręce opadały.Dodam jeszcze ze wczoraj podczas próby wgrania twrp flashtoolem jakimś trafem wgralem zły preloader i telefon był cegłą nie szło ani włączyć ani nic i komputer przestał widziec telefon i nie szło wgrac flash toolem nowego romu ale na szczęście na xda znalazłem opis odceglenia telefonu.Po wgraniu row s124 przywrocilem imei bez problemu.Narazie mam dość wrażeń innym razem spróbuje ponownie.pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo

1. Najpierw instalujemy Vibe 1.5 V7 od Baralajbiego. Z Needrom. (Można zainstalować inny chiński rom.) Jest już zrootowany, ale to nie ma znaczenia, bo po instalacji Vibe 2.0 trzeba rootować od nowa.

2. TWRP. Link w poście 25. Instalujemy FlashToolem. Wybieramy scatter, który jest w katalogu po rozpakowaniu zipa i instalujemy opcją "Download". Po 10 sekundach jest gotowe.

3. Plik romu Vibe 2.0 kopiujemy na SD.

4. Instalujemy Vibe 2 w TWRP.

5. Uruchamiamy i wyłączamy telefon.

6. Wchodzimy w recovery i instalujemy gappsy, link w poście 25.

7. Jeżeli potrzebny nam root, to ściągamy:

Root

kopiujemy na SD i instalujemy z TWRP.

8. Podmiana modemu: kasujemy pliki: system/etc/firmware/catcher_filter i system/etc/firmware/modem. Teraz przez TWRP można zainstalować dowolny modem.

No, to można się ścigać ;) Pół godzinki i gotowe. Teraz tylko instalacja "normalnego" :E launchera

Edytowane przez awygo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi