Skocz do zawartości
ostoja

Vibe 2.0 wersja STABLE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam......

Zauważyłem że w kontaktach jak mamy włączoną opcję o informacji lokacji,a mianowicie:

kontakty/menu/more features and settings/more display features/location i tam ustawię na display numbers location na ENABLED to potem np w wybranym kontakcie np o nazwie Bogdan to pod imieniem są jakies chinskie krzaczki,a jak wyłączę tę funkcję to pisze Unkown City.

Czy to oznacza ze lokalizacje wyswietla po chinsku jesli tak to jak to naprawić?.....

Ta informacja w kontaktach jest zależna od tego jaki wpis jest w pliku build.prop.

Chodzi o tekst :"ro.lenovo.region=row" lub "ro.lenovo.region=prc"

Jeśli jest prc to istnieje taka zakładka o której piszesz i dotyczy to tylko romów azjatyckich.

Jeśli jest rom "row, na szeroki świat" taka zakładka o lokalizacji wogóle nie wystepuje a co za tym idzie nie ma tych kitajskich znaczków przy kontakcie.

Tylko, że tutaj są jeszcze inne zależności.

Gdy zmienimy na "row" to następuje również brak dostępu do tapet on line w theme center (zależy to również od wersji theme center bo oczywiście mże ktoś mieć rosyjską rozbudowaną z wersji ROW lub chinską z wersji PRC, tu już kwestia kto co ma u siebie), jak i podczas zminy motywów zmienią się ikony ale tło pulpitu już nie.

Gdy mamy wpis "prc", mamy galerie motywów również on-line a motywy zmieniają się wraz z tłem/tapetą

Edytowane przez pansy_1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alsat1

Też wyłączyłęm tę opcje o lokalizacji numeru.Reczna aktualizacja bazy danych o lokalizacji nic nie daje,pisze że najnowsza i już.

No nic,teraz parę dni testów vibe 2.0,a potem sprawdzę oficjala ROW.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oficjalny ROW kitkat nie jest w niczym lepszy od PRC, no i Vibe 2 nie występuje w wersji ROW.

Wersję ROW "robi się" we własnym zakresie edytując właśnie build.prop. ;)

To co można spotkać w Vibe2 z wersji romów ROW jest zaimportowane z Vibe 1,5 ROW, działa jak trzeba a niekiedy jest bardziej "pod rękę" dla naszego regionu.

Od tygodnia mam tak zmiksowny Vibe2 i jest nie do zajechania.

Bateria, zasięg jakość rozmów po prostu rewelacja, brak jakichkolwiek zwiech i "lagowanie" pulpitów nie występuje.

Edytowane przez pansy_1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alsat1
    Od tygodnia mam tak zmiksowny Vibe2 i jest nie do zajechania.

Bateria, zasięg jakość rozmów po prostu rewelacja, brak jakichkolwiek zwiech i "lagowanie" pulpitów nie występuje.

A jak u Ciebie ze slotami kart sim?Oba działają czy tylko slot1?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Działają obydwie, zasięg jest taki jak na innych romach które miałem, może nawet czulej jest w standardzie H+, podczas transmisji danych.

Dzisiaj ok 21 założę nowy temat i umieszczę w nim "mój" ROM, instalacja będzie identyczna jak wersji "fabrycznej, tzn z poziomu TWRP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo
    na ekranie blokady na górze pisze od lewej nazwa mojej sieci z karty ze slotu 1 a obok info o drugim jak mieniewam slocie:Brak katy sim-invalid imei(...)nie używam drugiej karty sim ale skoro jest to chciałbym aby była aktywna.
    No to włóż na próbę kartę w drugi slot... U mnie obydwa bez zarzutu na modemie V23.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo

Owszem, kopię można zrobić, ale TWRP jej nie przywraca. Failed.

Po drugiej próbie system uruchamia się już bez roota. Instalacja kingroota przez TWRP kończy się sukcesem, ale po uruchomieniu systemu roota nie ma. Superusera w ogóle nie można zainstalować.

EDIT

Nie rozumiem: Zainstalowałem ponowie 1431 i... też nie mogę go zrootować superuserem. Wchodzi tylko kingroot. Ale niekiedy wykrzacza się launcher, czyli dzieje się to samo, co w modyfikacji pansy_1:

Po zmianie telefon może dłużej stać na "pustym ekranie".

Jeśli nie wyświetli ikon pulpitu to przytrzymać dłużej przycisk "domowy" Lenowo (ten środkowy pod wyświetlaczem) powinno to pomóc.

Przedtem (czyli przed instalacją 1433) nie było problemu. Skąd taki problem? Przecież to wciąż ten sam 1431 i ten sam telefon. Czyżby instalacja 1433 namieszała coś "głębiej"? Edytowane przez awygo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo

Zainstalowałem z powrotem ROW S123 i ponownie Vibe Baralajbiego.

Potem 1433. Nadal nie da się zrootować superuserem. Zrootowałem UPDATE-SuperSU-v1.94.zip

Wszystko działa. Backup w TWRP również, root jest stabilny, ikony nie znikają.

Lista wyboru w kontaktach działa prawidłowo, mimo przestawienia regionu na ROW i ustawienia j. polskiego.

Przestrzegam przed aktualizację Contact Managera: nowy, w ostatniej zakładce zamiast grup, ma chińskie yellow pages. Podczas wybierania numeru czasem podpowiada chińskie numery.

Działam na nim już od rana. Jest OK. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomoże mi ktos z tym romem? Gdzie znajduje sie ten folder target_bin? Mam target bin ale tylko w archiwum z romem P780_S125_130529.rar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi