Skocz do zawartości
superleggera

TUTORIAL Odbrandowanie ORANGE - instrukcja krok po kroku. HTC Desire HD (upgrade do 2.36)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam :)

Dostałem HTC desire HD z orange i niestety był to brand. W związku z tym, że w sieci trudno znaleźć dokładną informację jak to zrobić podaje pewne i sprawdzone przeze mnie rozwiązanie krok po kroku.

Jest to proste i zajmuje chwilkę. Nie robimy żadnych rootów s-off czy czegokolwiek innego. Po calej operacji nasz telefon ma czysty i oryginalny soft HTC. Poza tym znika także okropne logo startowe orange :)

Generalnie po operacji nasz telefon jest taki jaki wyciągnęlibyśmy z pudełka fabrycznie nowego telefonu HTC niebrandowanego.

PS. nie trzeba robić downgrade, od razu instalujemy nowy soft 2.36, ale o tym za chwile.

1) Podłączamy telefon do komputera (na PC powinien być zainstalowany program HTC Sync np. ze strony HTC) i wybieramy opcje "napęd dyskowy". Wchodzimy w mój komputer i w naszą kartę SD z komórki (jeśli chcemy możemy całość skopiować na nasz PC aby nie utracić np. zdjęć.), następnie klikamy na nią prawym klawiszem myszy i wybieramy formatuj (fat32, szybkie formatowanie)

2) Poprzez nasz telefon wchodzimy w wyszukiwarkę google i wpisujemy Goldcard helper.
    Następnie wchodzimy w pierwszą zakładkę (android market) i klikamy pomarańczowy napis "download", następnie wykonujemy wskazówki na ekranie.

3 Po instalacji programu wyświetla się nam ekran z 2 kodami. Jeden bedzie dotyczyl MMC2 a drugi MMC0. Przepisujemy ciąg cyfr i liter (ten kod) ale ten dotyczący MMC2 i wpisujemy go na stronie Free HTC goldcard generator | RevSkills . Po uzupełnieniu kodu i naszego maila - przychodzi nam na skrzynkę pocztową plik goldcard.img., który ściagamy na pulpit.

4) Teraz ściągamy program Goldcard tool z strony http://android.modaco.com/index.php?act=attach&type=post&id=55866. Odpalamy programik (nasz telefon jest w dalszym ciagu podlaczony do PC) i klikamy na nim przy napisie "HTC MMC" ikonkę "refresh" - pokaże się nam nasza karta sd.

Teraz klikamy "Load goldcard.img" i wybieramy plik z pulpitu (ten ktory przyszedł nam na maila - patrz punkt 3), następnie klikamy Patch MMC.

5) Ściągamy czystą oryginalną przeznaczoną na nasz rynek wersje softu HTC (soft 2.36) ze strony: Download RUU_Ace_Gingerbread_S_HTC_WWE_2.36.405.8_R_Radio_12.54.60.25_26.09.04.11_M2_release_187331_signed.exe for free on Filesonic.com

6) Uruchamiamy aplikację ale nie wykonujemy żadnych działań, po prostu zostawiamy ją w tle.

7)klikamy na pasek "start" na naszymi pulpicie i gdzie mamy wyszukaj: wpisujemy %temp% i klikamy enter.

8) Kiedy jesteśmy w katalogu "temp" na górze będziemy mieli długie ciągi liczb - wchodzimy w nie po kolei, aby znaleźć plik "rom" (będzie to format zip). zmieniamy jego nazwę na "PD98IMG" i kopiujemy na naszą kartę SD w telefonie poprzez kopiuj-wklej :))).

9) Możemy już odłączyć telefon od komputera. Upewniamy się tylko, że nasz telefon jest w miarę naładowany (żeby nam się nieoczekiwanie nie rozładował). Wyłączamy komórkę.

10) Uruchamiamy telefon w tryb serwisowy czyli przytrzymujemy boczny klawisz od ściszania i i naciskamy włącznik. (jeżeli komuś to nie będzie działało, to włącza tel. w normalny sposób wchodzi w menu, ustawienia (aplikacje, zasilanie) i tam wyłącza opcję szybkiego uruchamiania aplikacji).

11) Po wejściu w tryb serwisowy system wyszuka nam nowe oprogramowanie i spyta się czy dokonać "update", wybieramy tak poprzez naciśniecie odpowiedniego przycisku od głośności.

12) System instaluje nowy soft, przy pierwszym uruchomieniu białe tło z logiem HTC może chwilkę się ładować, więc nie resetujcie komórki itp, następnie uruchomi się ekran konfiguracyjny znany z tego który ustawialiśmy po wyjęciu naszego telefonu z pudełka.

13) Cieszymy się oryginalnym, czystym softem. Całość pracy ok. 15 minut :)

14) po całej euforii, podłączamy tel. do PC wybieramy "napęd dyskowy" wchodzimy w kartę SD - usuwamy z niej nasz soft który wcześniej skopiowaliśmy czyli plik zip o nazwie "PD98IMG" (jeżeli na początku skopiowaliśmy dane z karty np. zdjęcia to od razu możemy je z powrotem wrzucić) :)))

Pozdrawiam :))

Łukasz (superleggera).

Generalnie można to zrobić bez obaw, gdyż tam za bardzo nie ma co się zepsuć.

Edytowane przez baca01
    wstawiono prefiks

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam, aktualizacja udana z softu 1.84 brandowanego na 2.36 bez zadnych downgarde-ów supercidów, soft jest czysty, a dla superleggera duzy bro:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pastol

I o to mi chodzilo. Wszystko poprawnie zaktualizowane :) Leci browar !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A już myślałem że będe musiał czekać pare tygodni na wyjści brandowanego softu, hehe :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pastol

Ale ten 2.3 za dużo chyba nie wprowadza zmian oprócz jakiś estetycznych i ciut lepszych zdjęć? I mi generalnie nic się nie.skasowalo oprócz trzech wersji angry birds. I mam jeszcze pytanie czy w 2.3 główny ekran nie wygląda trochę inaczej i jego odblokowanie poprzez przeciagniecie w prawo bądź w.lewo? Bo mi dalej zostało przeciagniecie w dol tak jak w 2.2?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Po wejsciu w tryb serwisowy nie wykrywa mi nowego oprogramowania a zrobilem wszystko zgodnie z instrukcją

No nareszcie udało się:) Pobrałem jeszcze raz soft 2.3 i wszystko poszło jak po maśle, ale ile nerwów :) wielkie dzięki dla autora

Edytowane przez slawekj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Slawekj

Zrobiłes wszystko krok po kroku jak w pierwszym poscie?? Jezeli tak sprobój jeszcze raz, ale rob wszystko uwaznie krok po kroku;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zaraz po wyjściu DHD na rynek napisałem poradnik debrandowania, wystarczyło użyć wyszukiwarki :)

http://forum.android.com.pl/f224/w-jaki-sposa-b-debrandowaae-htc-desire-hd-32208/

Hej, mike1986 - widziałem Twój poradnik jednak sprawa z SDK i wierszem polecen mi nie wychodziła, ponieważ nie mógł znaleźć ADB. Miałem także problem z CID incorrect.

Poza tym, chciałem napisać poradnik troszke prostszym językiem napisany i typowo krok po kroku. Mam nadzieję, żę się przyda :))

Do kolegi, któremu coś nie działało, spróbuj jeszcze raz - wszystko krok po kroku, ten sposób musi działać :))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Po wejsciu w tryb serwisowy nie wykrywa mi nowego oprogramowania a zrobilem wszystko zgodnie z instrukcją

Mam dokładnie ten sam problem... robię wszystko według instrukcji, jedynie przy włączaniu trybu serwisowego nie widzę żadnej różnicy od normalnego trybu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi