Skocz do zawartości
superleggera

TUTORIAL Odbrandowanie ORANGE - instrukcja krok po kroku. HTC Desire HD (upgrade do 2.36)

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli można tym sposobem opisanym tu, ale czy da się jakoś później przywrócić aktualizacje OTA ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pozniej wgraj oficjalne ruu, usunie ci roota i soffa.

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli mogę zrobić root s-off i wgrać co chce, a później zrobić tylko oficjalnego RUU i telefon "jak z pudełka" ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dod6

Teoretycznie, CID by się przydało zrobić też :) Jak coś mogę dać na pw instrukcje, bo to już trzeba się z tym troche pobawić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie! Po zrootowaniu i zdjeciu blokad już nigdy nie uzyskasz pudełkowego stanu. Serwisant bez trudu odnajdzie fakt przeprowadzenia takich operacji. A zapis w gwarancji regulujący zakaz ingerencji w oprogramowanie jest wykładnią, do której serwisant moze się odwołać. Poczytaj na forum - jest kilka wątków o tym, że pomimo przywrócenia oryginalnych romów, od-rootowań gwarancja przepadła w serwisie, a uzytkownik musiał za naprawe zapłacic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:/ szkoda, ale ten sposób opisany tutaj jest bez utraty gwarancji ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dod6

piyoter - co Ty gadasz? Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Sam przywracałem telefon do stanu 'pudełkowego', ba nawet oddawałem do serwisu, gdzie mieli mi naprawić gps, a wymienili mi de'facto cały telefon. Tematy, o których mówisz były dość specyficzne - przywróć shackowany telefon z uszkodzonym ekranem jest bardzo trudno :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dod6 - skoro wprowadzam ludzi w bład, napisz do HTC maila o wyjasnienie, czy ingerencja w oprogramowanie polegająca na zdjęciu blokady S-ON i zrootowaniu spowoduje utratę gwarancji. I czy ponowne własnorecznie przywrócone blokady spowodująze ta gwarancja jest nadal uznawana.

Juz wysłałem maila. Bardzo chętnie opublikuję tresć odpowiedzi.

Edytowane przez piyoter

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dod6

Oczywiste, że Ci odpiszą negatywnie. Nie wiem, co mi próbujesz udowodnić, bo akurat tutaj mam rację. Oddawałeś telefon do serwisu chociaż? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yaro_1

ważne żeby nie było że uszkodzenie mechaniczne albo że powstało w skutek działania właściciela, jak zastaną telefon z oryginalnym softem htc, cidem ne HTC__032 i bez roota to się nie przyczepią

a że mogą sprawdzić że właściciel coś miaszał z telefonem to inna sprawa, ważne żeby wgranie custom romu nie było przyczyną uszkodzenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi