Skocz do zawartości
superleggera

TUTORIAL Odbrandowanie ORANGE - instrukcja krok po kroku. HTC Desire HD (upgrade do 2.36)

Rekomendowane odpowiedzi

No to już niewiem :PP, narazie boje się żeby nie zepsuć telefoniku :D, mam go dopiero tydzień :P

.. narazie odbranduje tym sposobem, a ew. później się pobawie z S-OFF, root'em i cidami ;)

Edytowane przez Fulcrum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dod6

Nie ma się czego bać, ja swojego shackowałem gdzieś po 3-4 dniach od kupienia. Jak pisałem był w serwisie i jest elegancko. Niech Ci nikt w głowie nie miesza, bo jak go nie uszkodzisz mechanicznie w sposób uniemożliwiający powrotne zablokowanie, będzie jak najbardziej ok!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To w końcu jak to jest z tym odbrandowaniem? Jak zrobię to tym sposobem i wgram oryginalnego softa htc to strace gwarancje?

Wysłane z mojego Desire HD za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dod6, zadzwoniłem do HTC z prośbą o wyjaśnienie. Oficjalnie potwierdzono że wszelkie ingerencje w oprogramowanie są powodem nieuznania (i utraty) gwarancji. Próby przywrócenia blokad, simlocków, od-rootowania nie spowodują już powrotu do nienaruszalnego "pudełkowego stanu".

To że serwisy z reguły przymykają oko, nie moze być powodem do stwierdzenia, że na 100% sprzęt zostanie naprawiony w ramach umowy gwarancyjnej.

Żądam zaprzestania podawania informacji innym użytkownikom o zupełnie bezkarnych ingerencjach w oprogramowanie.

Wspomniane przeze mnie odmowy naprawy gwarancyjnej - odnosiło się to do naprawy motoroli, gdzie powodem odrzucenia bylo stwierdzenie wczesniejszej obecnosci superusera, pomimo wgrania oryginalnego softu i usunięcia niby wszystkich śladów po rootowaniu. Co gorsza - ta odmowa dotyczyła uzytkownika, który kupił na allegro sprzęt z tak wgranym stockowym softem, a sam nic w oprogramowaniu nie majstrował.

Raadeek, telefon jest Twój i mozesz z nim robić co chcesz. jednak nie możesz przerzucac odpowiedzialnosci za nieautoryzowane ingerencje w soft na producenta.

Edytowane przez piyoter

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    To w końcu jak to jest z tym odbrandowaniem? Jak zrobię to tym sposobem i wgram oryginalnego softa htc to strace gwarancje?

Jak wgrasz oryginała od HTC to nie utracisz gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam jeszcze jedno pytanie czy jak zmienie CID'a z ORANGEB10 na stock'owego HTC__032 to utrace gwarancje ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeciez do DHD będzię jeszcze aktualizacja do ICS (android 4.0) i sense 3,5.... w kwietniu. Swoją drogą dzwoniłem do orange i htc. W orange powiedzieli, że oni zadnych updateów nie robią, tym zajume się producent telefonu (tacy ***** tam pracują, że nawet nie wiedzą ocb), w htc powiedzieli, że orange dostało softa od htc i "pewnie go testują, a update będzie wkrótce"... ależ ze mnie idiota, że kupiłem telefon z orange... nigdy w życiu nie kupie nic od tych *****.

Edytowane przez Marurban

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paka

A ja mam trosze inne pytanie, jakiś czas temu w DHD z Orange zrobilem S-off, sciagnelem simlocka i wgralem custom roma. Teraz chcialbym wroci do czystego softu HTC, jednak dalej nie miec sim locka. Czy jak wgram soft htc to prawdopodobnie zrobi sie S-on? ale czy sim lock tez zostanie zalozony?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogę dac Ci namiary na gościa który zdejmuje simlocki za 7 złotych (najpierw wysyła kod, a później placisz, więc jak nie działa to nic nie tracisz, a to koszt raptem 2 browarów). Bo zdejmowanie simlocka kodem jest chyba legalne tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

@paka: wgranie stockowego romu nie zakłada simlocka.

Kiedy na DHD żony wgrywałem RUU z różnymi romami (m.in. 1.28, 3.06 i 3.12), to ani razu nie założył jej S-ON.

Jeśli chcesz S-ON, to sam go możesz założyć np. korzystając z UMT.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi