Skocz do zawartości
superleggera

TUTORIAL Odbrandowanie ORANGE - instrukcja krok po kroku. HTC Desire HD (upgrade do 2.36)

Rekomendowane odpowiedzi

kepa416

A czytając post patrzyłem na datę myślałem że 1 kwietnia ale nie. Który tam pisał że ma update? U mnie też cicho nic nie pokazuje

Wysłane z mojego Desire HD za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja miałem update w dniu w którym to wprowadzili. Nie wiem czemu nie masz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ja miałem update w dniu w którym to wprowadzili. Nie wiem czemu nie masz.

A telefon miałeś pierwotnie brandowany ? Bo może tu leży problem ? Może brandowanych update nie dotyczy ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon miałem brandowany, kupiony w orange, może idz do serwisu (w ramach gwarancji) i powiedz ze powinna być aktualizacja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    liked

witam

zakupiłem dhd i dopiero następnego dnia mnie coś uświadomiło że źle zrobiłem, kupując go ze znaczkiem orange. Zacząłem czytać o brandingu no i moje obawy się potwierdziły, gdy telefon przyszedł w paczuszce, poza znaczkiem, jest oczywiście brandowany.

posiadam androida 2.3.5., sense 3.0 i nr. oprogramowania 3.13.75.5

moje pytania są następujące:

1. czy jest coś nowszego co warto wgrać zamiast tego co mam?

2. czy dobrze zrozumiałem? wgrywając soft sposobem tutaj opisanym, nie usunę simlocka, a także nie będę mógł dokonywać aktualizacji ?(ma chodzić w play-u)

3. znalazłem jeszcze jedną metodę, napisaną dosyć fajnie, gdyż bardzo czytelnie dla takiego zielonego androida jak ja:)

HTC Desire HD – Root, S-OFF oraz pełne odblokowanie | Android Recenzje

czy ktoś może ocenić, jak to odblokowanie z linku powyżej, ma się do odblokowania przedstawionego w tym wątku? bo oba wydają mi się dosyć fajnymi i w miarę łatwymi do zrobienia, z uwagi na bardzo łatwo przyswajalny opis, ale w tym z linku, dochodzi sprawa s-off

prosił bym o poradę, jestem zainteresowany pozbyciem się simlocka, brandu, w przyszłości chciałbym móc dokonywać aktualizacji zarówno andka, jak i softu, ewentualnie chciałbym pozostawić sobie furtkę, w postaci możliwości wgrania softu brandowego, którego jak wynika z opisu w linku, można zrobić kopię zapasową, i w miarę potrzeby, wrócić do niej.

z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi:)

p.s.

zaznaczam że jestem osobą początkującą, więc proszę o uwagi do tych opisów, były typową łopatologią, przyswajalną dla takiego nowicjusza jak ja:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    soft oczywiście jest odbrandowany prosto od HTC, to jest andek 2.3.5 sense 3.0, wrzucasz go tylko na root karty wł. bootloader i tylko potwierdzasz

nie, za to odpowiedzialny jest CID telefonu, który Ty masz ustawione zapewne na ORANGB10 i przez pobierasz tylko te aktualizację które wypuszcza orange, jeśli chcesz przywrócić aktualizacje OTA to musisz zmienić CID na HTC__032, ale nie wiem jak to się ma do gwarancji, sam narazie go nie zmieniałem, potrzymam jeszcze chwilę telefon, a później zrootuje itp. wole mieć jeszcze gwarancję, a może się jeszcze przyda :P

Mam pytanko oddawał ktoś telefon z Orange z CID ustawionym na HTC__032. Jak to traktują w regenersis, wiem że można przywrócić CID ale do tego potrzebny jest root, a po aktualizacji do ICS chyba od razu nie będzie możliwości go zrobić ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NiTe

Czy metoda opisana w pierwszym poście usuwa SIMlocka z Orange?, czy konieczne jest skorzystanie z programu Easy Radio tool v2_2?

Pytam bo nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, jeśli ktoś robił debranding i ściągał SIMlocka to proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie usuwa. Do usunięcia simlock musisz skorzystać z innych metod, przy czym niekoniecznie musi to być Easy Radio Tool

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NiTe

Dzięki za odpowiedź, mógłbyś podpowiedzieć jakąś inna metodę(jeśli istnieje) oprócz zabaw z downgrade'm opisywanych na forum czy tez kupnem kodu. Myślę, że te informacje w tym temacie mógłby być pomocne dla osób zainteresowanych całkowitym debrandingiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja w swoim robiłem downgrade za pomocą UMT (AAHK wtedy jeszcze nie było) według tutorialu który TUTAJ opisałem. Za pomocą UMT usunąłem też simlock i ustawiłem właściwy CID. Z tego co czytałem na szybko o Easy Radio Tool wymagany jest root (nie wiem czy również s-off), a tego przede wszystkim nie daje opisana tu metoda. Naprawdę wszystko zależy od tego co chcesz dokładnie uzyskać: root, s-off, simlock, zmiana CID, możliwość wgrywania custom romów, zmiana radia, itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi