Skocz do zawartości
superleggera

TUTORIAL Odbrandowanie ORANGE - instrukcja krok po kroku. HTC Desire HD (upgrade do 2.36)

Rekomendowane odpowiedzi

Andriu

Świetna robota, przejrzyście i czytelnie napisane.

Mi osobiście sprawił mały problem poniższy wpis gdzie zamiast "wyszukaj" powinno być "uruchom", przynajmniej u mnie tak dopiero odnalazłem tego tempa:

7)klikamy na pasek "start" na naszymi pulpicie i gdzie mamy wyszukaj: wpisujemy %temp% i klikamy enter.

W końcu pozbyłem się Orange w DHD, wszystko działa jakby szybciej, ale może to tylko złudzenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poradnik fajnie napisany, wszystko zrozumiałe.

Mam tylko małe pytanie czy na tym nowym oprogramowaniu mamy od razu Root-a?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie co by się stało jak by mi bateria padła podczas wgrywania tego odbrandowanego softu ??

Telefon do wyrzucenia ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Zmarnowane pięć godz na czytaniu artykułów zagmatwanych z lekka i pod koniec zrezygnowany trafiam na ten artykuł. Mega podziękowania za swój wkład

Edytowane przez kotlarix

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, wybaczcie jeśli to głupie pytanie ale dopiero wczoraj trafił mi w ręce brandowany Desire HD z Orange. Z tego co wyczytałem na forum pomocy technicznej, powinien już być dostępny oficjalny upgrade do Gingerbread ale nie miałem okazji jeszcze tego sprawdzić. Moje pytanie jest takie: czy po wykonaniu upgradu w opisany powyżej sposób, nadal będę miał gwarancje na telefon?

Pozdrawiam wszystkich Androidów :)

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wow, cieszę się, że tylu osobom mogłem pomóć :))

Co do gwarancji, to nie tracisz jej - chyba że wgrałbyś modowany soft. Jeżeli postąpisz zgodnie z moją instrukcją to gwarancji nie stracisz. Jest to informacja potwierdzona w oficjalnym servisie HTC - moja przyjaciółka tam pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Koreuz

"Loading ... [PD98DIAG.ZIP]"

"No image!" spam, spam spam i cid incorrect update failed.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wow, cieszę się, że tylu osobom mogłem pomóć :))

Co do gwarancji, to nie tracisz jej - chyba że wgrałbyś modowany soft. Jeżeli postąpisz zgodnie z moją instrukcją to gwarancji nie stracisz. Jest to informacja potwierdzona w oficjalnym servisie HTC - moja przyjaciółka tam pracuje.

sprawdziłem właśnie i okazuje się ze update jeszcze nie jest dostępny w Orange choć mam system Android 2.2.1 kernel 2.6.32.21

skoro gwarancja zostaje to nie ma sensu czkać na orange.

dzięki za odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

A jak to debrandowanie ma się do simlocka? Ma jakiś wpływ na niego? Ściąga go, nie ściąga? Czy jeśli nie ściąga to czy wgranie innego oprogramowania może uniemożliwić mi ściągnięcie simlocka w salonie Orange? Kupiłem właśnie ten telefon ale jest zablokowany, a ja potrzebuję na inną sieć, nie chcę stracić gwarancji, więc jestem zmuszony przejść tą koszmarną drogę odblokowania w Orange - no chyba, że ten soft też ściąga locka, ale wątpię...

EDIT: I może jeszcze jedno - czy jeśli najpierw ściągnę simlocka w salonie, a potem wgram ww. soft to czy jakimś cudem simlock mi się nie przywróci? Pewnie to głupie pytanie ale szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem zależność między softem, a simlockiem.

Edytowane przez Marcin737

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I po robocie :) wszystko śmiga jak trzeba - jest Gingerbread, nie ma Orange i wszystko się zgadza.

Dla mnie ten system to zupełna nowość ale nawet po jednym dniu zabawy telefonem zauważyłem że ten update przyniósł kilka fajnych zmian!

Nie wiem jak to z tym piwkiem się robi ale ode mnie też leci PIWKO dla superleggera !

Pozdro!

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi