Skocz do zawartości
superleggera

TUTORIAL Odbrandowanie ORANGE - instrukcja krok po kroku. HTC Desire HD (upgrade do 2.36)

Rekomendowane odpowiedzi

A jak to debrandowanie ma się do simlocka? Ma jakiś wpływ na niego? Ściąga go, nie ściąga? Czy jeśli nie ściąga to czy wgranie innego oprogramowania może uniemożliwić mi ściągnięcie simlocka w salonie Orange? Kupiłem właśnie ten telefon ale jest zablokowany, a ja potrzebuję na inną sieć, nie chcę stracić gwarancji, więc jestem zmuszony przejść tą koszmarną drogę odblokowania w Orange - no chyba, że ten soft też ściąga locka, ale wątpię...

EDIT: I może jeszcze jedno - czy jeśli najpierw ściągnę simlocka w salonie, a potem wgram ww. soft to czy jakimś cudem simlock mi się nie przywróci? Pewnie to głupie pytanie ale szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem zależność między softem, a simlockiem.

Mógłby ktoś odpowiedzieć na moje pytanie? Będę zobowiązany... Na pewno dla wielu osób tutaj odpowiedź jest oczywista i pewnie tylko nie chce się im odpowiedzieć z powodów typu: "było już milion razy" albo "skorzystaj z opcji szukaj"... Więc może od razu powiem, że opcja szukaj nie działa (albo nie działała) - zwracała ciągle 0 wyników, nawet przy najbardziej banalnych wyszukiwaniach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mutasek24

Poradnik naprawde super napisany. Jestem swiezakiem co do andka ale poradzilem sobie bez problemow!!. Wielkie dzieki. Piwko leci...:ok::ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mógłby ktoś odpowiedzieć na moje pytanie? Będę zobowiązany... Na pewno dla wielu osób tutaj odpowiedź jest oczywista i pewnie tylko nie chce się im odpowiedzieć z powodów typu: "było już milion razy" albo "skorzystaj z opcji szukaj"... Więc może od razu powiem, że opcja szukaj nie działa (albo nie działała) - zwracała ciągle 0 wyników, nawet przy najbardziej banalnych wyszukiwaniach.

Generalnie po operacji nasz telefon jest taki jaki wyciągnęlibyśmy z pudełka fabrycznie nowego telefonu HTC niebrandowanego

Niebrandowany, znaczy, że nie ma ograniczeń co do operatora, a to z kolei znaczy, że możesz włożyć kartę z jakiejkolwiek sieci.

Chyba :DD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    wow, cieszę się, że tylu osobom mogłem pomóć :))

Co do gwarancji, to nie tracisz jej - chyba że wgrałbyś modowany soft. Jeżeli postąpisz zgodnie z moją instrukcją to gwarancji nie stracisz. Jest to informacja potwierdzona w oficjalnym servisie HTC - moja przyjaciółka tam pracuje.

Nie jest to prawda. Pytałem w supporcie HTC i dostałem taką odpowiedź:

HTC: Nabywając urządzenie u operatora zgadzamy się na warunki sprzedaży. Modyfikacja oprogramowania narusza warunki gwarancji
    Ja: Nie chcę modyfikować oprogramowania, chcę wgrać oprogramowanie od HTC, czyli oryginalne.
    HTC: Tak rozumiem, ale nie jest to oryginalne oprogramowanie dla Pana modelu. Pana model to Desire HD Orange PL. Tak więc wgranie niebrandowanego oprogramowania jest naruszeniem gwarancji

Jak widać, gwarancję tracimy wgrywając nawet oryginalny soft od HTC.

BTW: czy ktoś ma link do softu od Orange? Trzeba go przywrócić przed oddaniem do Regenersis.

Edytowane przez fuzzy80

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja miałem tel z Orange bez brandingu i co ?

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nie jest to prawda. Pytałem w supporcie HTC i dostałem taką odpowiedź:

HTC: Nabywając urządzenie u operatora zgadzamy się na warunki sprzedaży. Modyfikacja oprogramowania narusza warunki gwarancji
    Ja: Nie chcę modyfikować oprogramowania, chcę wgrać oprogramowanie od HTC, czyli oryginalne.
    HTC: Tak rozumiem, ale nie jest to oryginalne oprogramowanie dla Pana modelu. Pana model to Desire HD Orange PL. Tak więc wgranie niebrandowanego oprogramowania jest naruszeniem gwarancji

Jak widać, gwarancję tracimy wgrywając nawet oryginalny soft od HTC.

BTW: czy ktoś ma link do softu od Orange? Trzeba go przywrócić przed oddaniem do Regenersis.

Nieprawda, masz oryginalne oficjalne oprogramowanie HTC. Mozesz nawet powiedzieć, że takie dostałeś i nie masz pojęcia czemu.

Moja koleżanka pracuje w regenersis i mam dokładne info od serwisantów, że jeżeli oprogramowanie jest niemodyfikowane to bez problemu przyjmą.

Człowiek który Ci odpisał poszedł na łatwizne.

PS. Mojemu koledze w desire HD wymienili wyświatlacz bo miał 1 wypalonego piksela, a też suport mu napisał że trzeba mieć kilka, żeby była możliwa wymiana wyświetlacza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dod6

Jak już zdejmiesz simlocka to już tak zostanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A ja miałem tel z Orange bez brandingu i co ?

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Proponuję czytać ze zrozumieniem. Mowa jest o telefonach brandowanych.

Nieprawda, masz oryginalne oficjalne oprogramowanie HTC. Mozesz nawet powiedzieć, że takie dostałeś i nie masz pojęcia czemu.

Ja na fakturze mam Desire HD Orange PL, czy niebrandowane telefony z Orange też tak były sprzedawane? Jeśli nie i serwisant sprawdzi jaka pozycja widnieje na fakturze i porówna to z CIDem to można mieć problem. A jeśli tak to nie ma czego się bać :-)

Moja koleżanka pracuje w regenersis i mam dokładne info od serwisantów, że jeżeli oprogramowanie jest niemodyfikowane to bez problemu przyjmą.

Człowiek który Ci odpisał poszedł na łatwizne.

PS. Mojemu koledze w desire HD wymienili wyświatlacz bo miał 1 wypalonego piksela, a też suport mu napisał że trzeba mieć kilka, żeby była możliwa wymiana wyświetlacza.

Dobrze, że masz takie informacje, nie mniej lepiej być zabezpieczonym i przywrócić oprogramowanie przed oddaniem do serwisu. No właśnie, macie soft z Orange? Lepiej mieć w zapasie.

Dzięki za poradnik, przydał mnie się również.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

soft nie ściąga simlocka, także albo orange albo inny sposób aczkolwiek każdy płatny od 50 w górę, w kilku postach były informacje że zdjęcie simlocka nie w orange wcale nie wpływa na gwarancję lecz nie jestem w stanie potwierdzić tego w 100%. Też mam tel w orange i z ciekawości zapytam ile sobie życzą za zdjęcie simlocka?. Aha sa jeszcze nakładki "turbosim" dzięki którym wcale nie trzeba ściągać simlocka, gdzieś na forum jest temat poświęcony dla tego akcesorium.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mutasek24
    Dobrze, że masz takie informacje, nie mniej lepiej być zabezpieczonym i przywrócić oprogramowanie przed oddaniem do serwisu. No właśnie, macie soft z Orange? Lepiej mieć w zapasie.

Dzięki za poradnik, przydał mnie się również.

Podlaczam sie do pytania kolegi...ma ktos moze soft orange , bo czeka mnie serwis ( chyba:zakrecony:) a niechcialbym ryzykowac...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi