Skocz do zawartości
superleggera

TUTORIAL Odbrandowanie ORANGE - instrukcja krok po kroku. HTC Desire HD (upgrade do 2.36)

Rekomendowane odpowiedzi

mutasek24

witam.

Mam problem z odbrandowaniem tel kolegi, ktory ostatnio nabyl desira HD w orange. problem polega na tym iz soft jest 2.37...cos tam dalej....i przy probie flashu pliku PD98IMG wyskakuje falied main version is older....( sorki za angielski:mrgreen:) . pytanie czy i jak mozna go uwolnic od "pomaranczowego" syfu? Swojego udalo mi sie odblokowac bez problemow ale ja mialem ten starszy soft ( 1.84....)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można można

Na tym forum masz przynajmniej kilka postów w temacie odbrandowania, roota zmiany romu, downgrade itp. Trzeba tylko poszukać i poczytać. Osobiście polecam w tej chwili AAHK (Advanced Ace Hack Kit) - uwolni telefon od całego zbędnego balastu za jednym kliknięciem. Polecam też przeczytanie tutoriala http://forum.android.com.pl/showthread.php?t=88689 który kiedyś napisałem, pomoże w zrozumieniu o co chodzi z odbrandowaniem

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk

Edytowane przez Shoovar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

siemanko,

a czy jak juz usune branding z orange to istnieje jakas możliwośc przywrócenia tego brandingu w razie gdyby była opcja oddania telefonu na gwarancje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dod6

W serwisie nie interesuje ich czy był brand czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a w innych tematach pisali koledzy że jest w umowie takie cos że trzeba używać brandowanego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dod6

A to doczytaj umowę, bo aż sam jestem ciekawy czy takie cos mogli tam zawrzeć.

Wysłano z Desire HD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie doczytam bo jej nie mam:DDD pytam sie juz na zapas i dlatego interesi mnie czy istnieje możliwość przywrócenia do stanu jak podczas odebrania z salonu ORANGE.

Dod6, powiedz mi tylko tak szybciutko co to jest S-OFF, S-RADIO i czy ten program AAHK to on jest taki super że wszystko robi jednym kliknięciem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem nie w umowie, która jest standardowa i identyczna dla wszystkich, bez względu na model, i nie mówi nic o dozwolonym bądź niedozwolonym oprogramowaniu, tylko w zapisie z karty gwarancyjnej mówiącym o nieuprawnionej ingerencji w telefon.

Edytowane przez Shoovar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dod6

Ale fakt jest taki, że w serwisie nie udowodna Wam czy był soft brandowany czy nie. Jedynie trzeba mieć S-ON i CID dobry.

Wysłano z Desire HD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gwarancja ważna jest tylko z dokumentem zakupu więc widać, że telefon z Orange. Serwis doskonale wie jaki soft daje Orange, więc to tylko kwestia czy będą chcieli się czepiać czy nie. Na szczęście na razie wygląda na to że się nie czepiają, zresztą zdroworozsądkowe podejście mówi oddajesz telefon uwalony hardwarowo soft ich nie interesuje. Oddajesz telefon uwalony softwarowo sprawdzają czy grzebałeś i ewentualnie nie uznają gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi