Skocz do zawartości
djfelix2008

Aparat , rozmiar zdjęć

Rekomendowane odpowiedzi

.... robię zdjęcie , wrzucam na kompa i jego rozmiar.. malutki ;/ jak to zmienić ? szukam i szukam ......

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    witol

X:\DCIM\100MSDCF - tutaj masz fotki w normalnym rozmiarze 1944x2592;

w folderze \DCIM\.thumbnails i \DCIM\100MSFCF\.thumbnails znajdują się miniaturki

X - litera 'wymiennego dysku' jaką reprezentuje telefon/karta pamięci w systemie z rodziny Win.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czegoś chyba nie rozumiem, jeśli chodzi o dysk wymienny X. Próbuję od kilku dni to rozgryść i nic. Ale do rzeczy.

Mam system Microsoft Windows XP Home Edition. Przed podłączeniem telefonu do komputera, w "Mój Komputer" widnieją następujące ikony, które zawsze są:

1. Dysk lokalny

2. Stacja dysków DVD/CD-RW (D: )

3. Dokumenty udostępnione

4. Mysia-dokumenty

To wszystko.

Teraz dzieje się najdziwniejsze rzecz. Gdy podłączam telefon do komputera i klikam na "Mój Komputer" pojawiają się, oprócz powyższych, dwa dodatkowe ikony:

5. Dysk wymienny (F: ) - to jest na 100% pamieć telefoniku, bo nie mam problemów aby wejść do tego dysku i podglądać sobie katalogi - w tym miniaturki fotek, w katalogu DCIM.

6. Stacja dysków CD (E: ) - co jest grane? Przecież pamięć na karcie nie jest żadnym nośnikiem CD. Po kliknięciu na tę ikonę pisze mi komenda: "Włóż dysk do stacji dysków E:" I tak w kółko, od kilkunastu dni. >:( . Za każdym razem po podłączeniu fona do kompa, po restarcie systemu, wyłączeniu i włączeniu fona.

Pytanie brzmi: jak mam dotrzeć do fotek o normalnych rozmiarach, tudzież 1944x2592 ?

Help Me, please :facepalm1:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vst

Przecież sama napisałaś, że Dysk F to karta SD telefonu.

Wychodzą Ci "miniaturki" zdjęć bo pewnie masz ustawione w opcjach aparatu robienie zdjęć na potrzeby MMS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Pytanie brzmi: jak mam dotrzeć do fotek o normalnych rozmiarach, tudzież 1944x2592 ? " dobre pytanie bo sam mam z tym problem :(

jezeli mozna to prosilbym o podanie instrukcji jak sie dostac do tej funkcji, bo szczerze mowiac to przy tym fonie mam problem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vst

Upewnij się, że zaznaczona jest opcja Auto w ustawieniach aparatu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

opcja ta jest caly czas ustawiona

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vst
    Napisano (edytowane)

To nie rozumiem w czym problem.

Zdjęcia w pełnych rozmiarach zapisywane są w:

/sdcard/DCIM/100MSDCF/

Z tego co pamiętam w standardowym sofcie jest tylko możliwość wybrania trybu w prawym dolnym rogu. Nie ma natomiast wyboru rozmiaru zdjęcia.

Edytowane przez vst

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    X:\DCIM\100MSDCF - tutaj masz fotki w normalnym rozmiarze 1944x2592;

w folderze \DCIM\.thumbnails i \DCIM\100MSFCF\.thumbnails znajdują się miniaturki

X - litera 'wymiennego dysku' jaką reprezentuje telefon/karta pamięci w systemie z rodziny Win.

W tym powyższym zapisie wystąpił albo błąd albo się coś zmieniło od tego czasu, stąd to całe nie porozumienie.

Ścieżka do fotek o rozmiarach normalnych (1944x2592): X:\DCIM\100MSDCF -> tutaj witol dobrze napisał. Skapowałam się później w czym rzecz, po opublikowaniu mojego wcześniejszego posta. A mianowicie zabrakło mi jednego katalogu i myślałam, że krążę nie tam gdzie trzeba.

A mianowicie, u mnie na kompie (w przeciwieństwie do witol) sprawa ma się tak:

- ścieżka do fotek o rozmiarach 1944x2592: X:\DCIM\100MSDCF - w tym katalogu, oprócz dużych fotek, znajdują się filmiki i katalog o nazwie .thumbnails (u mnie w nim są zapisane dwa fotki jpg z dwóch filmików) A dokładniejsza ścieżka do fotek z filmików to: X:\DCIM\100MSDCF\.thumbnails

- ścieżka do miniaturowych fotek: X:\DCIM\.thumbnails

- nie ma natomiast tego -> X:\DCIM\100MSFCF\.thumbnails -> zamiast katalogu o nazwie 100MSFCF jest katalog o nazwie Camera (który u mnie jest pustym katalogiem, już bez .thumbnails)

U Was też tak jest?

Vst napisał: "Wychodzą Ci "miniaturki" zdjęć bo pewnie masz ustawione w opcjach aparatu robienie zdjęć na potrzeby MMS."

Jeśli chodzi o ustawienia w aparacie, to nie zależnie od tego co mam zaznaczone (Makro, Auto, Półmrok, Sport - mówię teraz z pozycji ikony "Aparat"), fotka zawsze zapisuje mi się jednocześnie w miniaturowych i w oryginalnych rozmiarach. Tak samo się dzieje jak zrobię fotki z pozycji MMSa - jednoczesny zapis w dużych i małych rozmiarach.

Albo vst mówisz jeszcze o jakiś innych, niż (Makro, Auto, Półmrok, Sport), ustawieniach aparatu?

Edytowane przez mysia1983

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vst

Chodziło mi o ustawienia o których mówisz, ale widzę na YouTube, że tryb MMS jest tylko przy kręceniu filmików. Mój błąd.

Katalog "Cemera" mógł się utworzyć jeśli używałaś innego programu do robienia zdjęć czy nagrywania filmów. Standardowy Androidowy program (nie ten od SonyEricssona) zapisuje tam zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi