Skocz do zawartości
neoerix

Losowo nie działające przyciski / dotyk w ekranie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tak jak w temacie, mam problem z telefonem o dosyć nietypowym (według mnie?) charakterze. :P

Jakiś czas temu zabrałem się za modowanie swojego telefonu, wgrałem sobie CM 7.2 i pracował bardzo fajnie, zyskał w moich oczach drugą młodość. Niestety, ostatnio zaczyna się z nim dziać coś dziwnego. Telefon coraz częściej "traci czucie" w ekranie i klawiszach cofnij i opcje. Niemal zasadą jest już to, że dotyk przestaje działać po otworzeniu klawiatury i wraca po jej zamknięciu. Coraz częściej otwarcie i zamknięcie klawy powoduje też utratę funkcjonalności przycisków wokół przycisku home (ten kwadratowy w środku). Co ciekawe, sam home działa niezawodnie w każdym z powyższych wypadków.

Próbowałem reinstalacji oprogramowania. To samo dzieje się na stockowym romie i na przeinstalowanym CM.

Spotkaliście się kiedyś z takim problemem? Ktoś może wie skąd to sie wzięło, jak to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    burnmode

Niestety to może być wina hardware. Ale co Cię pocieszy to pewnie poszła tylko taśma i jeżeli sam ją wymienisz to naprawa nie będzie droga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też myślałem, że to taśma ale sposób w jaki sprzęt działa/nie działa budzi moje wątpliwości.

Sama taśma chyba z 16zł kosztuje i jej założenie nie jest niczym skomplikowanym. Zastanawiam się tylko czy na pewno w tym rzecz. W sumie sam fakt, że taki problem występuje na kilku oprogramowaniach wskazuje już problem z hardwarem..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    burnmode

Wejdź w CWM recovery i poszukaj w opcji Key Log (jakoś tak to się zwało) to służy do testowania przycisków i zobacz czy za każdym razem jak wciśniesz przycisk z którym masz problem wyświetli się jego przypisana cyfra, próbuj z rozsuniętym i zasuniętym qwerty. Jeżeli nieraz nie będzie załapywało to znaczy że to wina hardwaru.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Recovery, w Key Test też nie wykrywa tych przycisków.. Ok, zamawiam nową taśmę.

Dzięki za pomoc, dam znać czy wymiana taśmy załatwiła problem. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi