Skocz do zawartości
kici(pandor)

Przenoszenie wiadomości SMS z Nokii (symbian) na nadroid

Rekomendowane odpowiedzi

Poradnik jak przenieść wiadomości sms z Nokii na symbianie do telefonu z systemem android.

Potrzebne programy:

Nokia Suite link:

http://http://www.dobreprogramy.pl/Nokia-Suite,Program,Windows,15744.html

Aplikacja na androida Anything to SMS link:

http://https://play.google.com/store/apps/details?id=org.toilelibre.libe.athg2sms

1) Instalujemy Nokia Suite i podłączamy telefon do komputera.

-Synchronizujemy wiadomości.

-otwieramy zakładkę z wiadomościami, klikamy Plik --> Eksportowanie wszystkich wiadomości sms.

post-332946-14255749826316_thumb.jpg Zapisujemy w dowolnym miejscu.

2) Otwieramy zapisany plik za pomocą notatnika.

-wciskamy "ctrl+h" czyli znajdź i zmień. w znajdź wpisujemy:"READ,RECEIVED" a w zmień na:"RECEIVED", zaznaczamy uwzględnij wielkość liter i klikamy zmień wszystko. tak jak na screenie:post-332946-1425575136016_thumb.png

-wciskamy "ctrl+h" czyli znajdź i zmień. w znajdź wpisujemy:"SENT,READ" a w zmień na:"SENT", zaznaczamy uwzględnij wielkość liter i klikamy zmień wszystko. tak jak na screenie:post-332946-14255751360392_thumb.png

Dzięki temu zgrają nam się wszystkie wiadomości te przeczytane i nieprzeczytane oraz pominiemy szablony, których nie można wgrać w taki sposób.

3) zapisujemy zmiany w pliku i kopiujemy go na telefon z androidem.

4) Uruchamiamy aplikację Anything to SMS wybieramy: "manage conversion sets" --> add new conversion set"

5) w polu "conversion set for" wpisujemy dowolną nazwę np "Nowa nokia"

6) w polu "inbox wpisujemy(można skopiować i wkleić):

"sms","RECEIVED","$(address)","","","$(dateyyyy.MM.dd hh:mm)","","$(body)"[\n]

7) w polu "sent" wpisujemy:

"sms","SENT","","$(address)","","$(dateyyyy.MM.dd hh:mm)","","$(body)"[\n]

8) Akceptujemy naciskając przycisk "Modify"

9) Powracamy do ekranu głównego aplikacji i wybieramy "Begin Conversion"

10) Wybieramy ścieżkę pliku csv oraz z listy utworzony przez nas set czyli u mnie "Nowa nokia".

11) klikamy "start conversion now" i powinno być wszystko ok

Warto również podłączyć telefon do ładowania i ustawić go w tryb smolotowy by uniknąć błędów w czasie przenoszenia. (u mnie operacja trwała 3 godz. i wyczerpała 73% baterii przy kopiowaniu 24 tyś. wiadomości).

Jeżeli zostało skopiowanych wiele wiadomości, telefon może się przywiesić przy otwieraniu skrzynki.

Dziękuję, mam nadzieję, że pomogłem :).

To mój pierwszy wątek na tym forum więc proszę o wyrozumiałość. :beta:

Edytowane przez AndropaX
według prośby autora
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super opisane, już się ucieszyłam, ale...

-otwieramy zakładkę z wiadomościami, klikamy Plik --> Eksportowanie wszystkich wiadomości sms.

co zrobić, gdy eksportowanie i importowanie wiadomości jest nieaktywne?! nie jest podswietlone, nie ma możliwości wyboru tych opcji, jedynie można skorzystać z opcji "utwórz wiadomość" :wsciekly:

edit:

Ogarnełam już Suite, natomiast mam problem - po wciśnięciu "start conversion now" pokazuje się komunikat:

Failed! Retry?

java.io.FileNotFoundException:/csv:open failed:ENOENT(No such file or directory)

libcore.io.ErrnoException:open failed:ENOENT(No such file or directory)

co robię nie tak?

z góry dziękuję za pomoc :)

UFFFF!

pomoc już nie potrzebna, pokombinowałam i cała szczęśliwa mam już wszystko w Z ultra :D

jeszcze raz wielkie dzięki - bez postu wyżej byłoby to niemożliwe!

Edytowane przez gosiek367

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glibo

mam problem z Athg2sms przenioslem plik do dysku google bo program nie chce znalezc pliku na telefonie i po wybraniu convert wyskakuje failed! retry?java. io .FileNotFoundException : /exposed_content/do5tlqrcvpEcEXHu/l0pWg==...JJVv+

: open failed ENOENT ( no such file on directory)libcore.io.ErrnoException: open failed: ENOENT (NO suchfile or directory)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A mozesz przeniesc plik na telefon? Szczerze nie probowalem zgrywac bezposrednio dysku sieciowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mp107

Ważna informacja:

Aplikacja Anything to SMS sypie błędy, gdy w treści SMS-ów używaliśmy znaku cudzysłów ( " ).

W takim wypadku trzeba "ręcznie" przeszukać plik i usunąć ten znak z treści SMS-ów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glibo
A mozesz przeniesc plik na telefon? Szczerze nie probowalem zgrywac bezposrednio dysku sieciowego.

no wlasnie nie tylko dysk sieciowy;/

@up

a jest jakis inny program?

Edytowane przez AndropaX
nie cytujemy posta poprzedzającego, zamiast tego stosujemy @up

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mp107

Jest parę, ale wtedy trzeba sporo ręcznie zamieniać w plikach.

SMS-y można wyeksportować z pliku backupu Nokii (*.nbu) np. programami NbuExplorer albo ABC Nokia Converter, ale niestety nie do formatu zgodnego z Androidem.

Rozwiązanie z tego wątku wydaje mi się najłatwiejsze z aktualnie dostępnych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja zrobiłem tak:

- w programie nokia suite exportowałem wszystkie wiadomości z nokii do pliku *csv

- zapisałem na pulpicie (dowolna lokalizacja)

- plik przerzuciłem do katalogu dokumenty (dowolna lokalizacja) w telefonie z androidem

- zainstalowałem ze sklepiku program Sms Tools - All in one

https://play.google.com/store/apps/details?id=it.phinazium&hl=pl

- zaznaczyłem import sms z lokalizacji w moim przypadku dokumenty

nic nie poprawiałem i nic nie dopisywałem.

wszystko działa i mam sms pogrupowane w rozmowy.

jedyna wada jaką dostrzegam, to nie połączone w grupę smsy od jednej osoby ale z różnych numerów. mimo, że mam numery zapisane w jednym kontakcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam działanie metodą, którą zastosował grzeSiuu. Właśnie za pomocą Nokia Suite zebrałem w kupę wszystkie smsy ze starej Nokii 6300 i C6-00 i wyeksportowałem je do csv, a następnie wgrałem na SGS5 za pomocą Sms Tools - All in one :)

DZIĘKI!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Proszę o informację : w którym miejscu zapisują się te SMS importowane ?

Powinny być w SMS ale ich nie ma tam - co robie nie tak ??

Dziękuję

---------- Post dołączono o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 12:48 ----------

Już znalazłem przyczynę- apka musi być domyślną

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi