Skocz do zawartości
Gość Sekator

JIG USB - Reset licznika flashowania i usuwanie symbolu "żółtego trójkąta"

Rekomendowane odpowiedzi

Powie ktoś które piny na USB odpowiadają 4 i 5 na micro usb jakieś foto mile widziane co by nie pomylić stron wtyczki.Chodzi o wykorzystanie calego kabla bez potrzeby jego psucia.

Edytowane przez tomekagu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok.Dzieki juz wiem ze tak sie nieda gdyz po kablu ten pin nie jest wykorzystany.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Patroy

Nie wiem czy robie wszystko dobrze, ale po wgraniu bootloadera, gdy wkładam wtyczkę to nic się nie dzieje z telefonem, nie uruchamia się ani nic.. Czy mogłem źle wgrać ten bootloader, czy sprzedali mi bubel? (zaznaczę iż w komentarzach sprzedającego są pozytywy odnośnie tej aukcji na allegro)

Edytowane przez Patroy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupowałeś ode mnie ? Jeżeli tak to wystarczy napisać ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam i pozdrawiam wszystkich !!!

Śledzę od paru dni ten wątek i nie wiem do końca czy dobrze kalkuluję...Otóż gdybym chciał skasować licznik flashowań to najpierw wgrywam stary bootloader na rom na którym bazuję (android 2.3.6. KK5) poprzez Odina , w pole Bootloader wskazując Old Bootloader.tar, następnie używam wtyczki unbrick i postępuję wg. Instrukcji, po czym wgrywam ponownie KK5 i mam rom ze skasowanym licznikiem.Zaznaczam że na rootowaniu mi nie zależy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wtyczkę kupiłem od BartT-GSM. Gdy już ją miałem wgrałem stary Bootloader jako PDA, wyłączyłem telefon wyjąłem baterię potem wsadziłem wtyczkę włożyłem baterię i gotowe. Tel uruchomił się i wszystko było jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ja wtyczkę kupiłem od BartT-GSM. Gdy już ją miałem wgrałem stary Bootloader jako PDA, wyłączyłem telefon wyjąłem baterię potem wsadziłem wtyczkę włożyłem baterię i gotowe. Tel uruchomił się i wszystko było jak należy.

Czyli rom zostaje nietknięty ? Jezeli rozumiem dobrze - stary Bootloader to jest plik "OLD BOOTLOADER.tar" który wskazuję w pole PDA ?.

Ja również zamówiłem u BartT-GSM unbrick, jest praktycznie w drodze. Jak wszystko będzie ok. masz u mnie piwo.

p.s. Gdy się pojawi oficjalny ICS to po zainstalowaniu będzię znowu nowszy bootloader ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    p.s. Gdy się pojawi oficjalny ICS to po zainstalowaniu będzię znowu nowszy bootloader ?

Będzie nowy - ale stary działa, sprawdzone na dotychczasowych wyciekach ICS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dazbor

Witam, mam sg2 XXKI4, wgrałem CF. Wkładam wtyczkę i telefon nie przechodzi w tryb download tylko mam powiadomienie "MPT-Connected" i nic więcej się nie dzieje. Co mam zrobić aby skasować trójkąt?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi