Skocz do zawartości
Gość Sekator

JIG USB - Reset licznika flashowania i usuwanie symbolu "żółtego trójkąta"

Rekomendowane odpowiedzi

Nenesz
    Witam, mam sg2 XXKI4, wgrałem CF. Wkładam wtyczkę i telefon nie przechodzi w tryb download tylko mam powiadomienie "MPT-Connected" i nic więcej się nie dzieje. Co mam zrobić aby skasować trójkąt?

Zrób to samo na wyłączonym telefonie :)

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witam, mam sg2 XXKI4, wgrałem CF. Wkładam wtyczkę i telefon nie przechodzi w tryb download tylko mam powiadomienie "MPT-Connected" i nic więcej się nie dzieje. Co mam zrobić aby skasować trójkąt?

Widzę, że chyba nie masz pojęcia o tym co robisz...

1. Tak jak kolega wyżej wspomniał włóż wtyczkę przy wyłączonym telefonie.

2. Musisz wgrać starszy bootloader aby wtyczka zresetowała licznik i usunęła wykrzyknik (w KI3 i KI4 jest nowszy bootloader na którym wtyczka nie kasuje licznika, jedynie uruchamia tryb download), a domyślam się, że tego nie zrobiłeś. Radzę tylko dokładnie poczytać bo możesz uwalić łatwo telefon zaznaczając niewłaściwe opcje w Odinie.

Wszystko było opisywane już w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dazbor

Koledzy, to po co mam wgrywać GT-I9100_XXKI4_insecure.tar ? A potem, po wsadzeniu wtyczki, jak będzie wyzerowany licznik, po co mam wykonywać krok 3 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    folusek

a czy muszę też kombinować z tym licznikiem i usuwaniem symbolu jak będę wgrywał tylko zwykłe romy np: I9100XXLP2 Android 4.0.3

mam czysty oryginalny niebrandowany telefon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    R2!

A jesli telefon po wlaczeniu wtyczki wchodzi w Factory Mode to tez trzeba wgrywac stary bootloader?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@folusek poczytaj FAQ - zadajesz pytania tendencyjne :) - no chyba, że ktoś wyraznie napisze, że rom nabija licznik (tak było z wersją dla develop.)

@zabiel85 - zalezy od romu - ale dla najnowszych bedziesz musiał wgrywać stary bootloader też zapraszam do czytania FAQ :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A jesli telefon po wlaczeniu wtyczki wchodzi w Factory Mode to tez trzeba wgrywac stary bootloader?

Nie Factory Mode a Odin Mode to po pierwsze.

Po drugie, teefon zawsze wejdzie w ten tryb ale nie zawsze skasuje licznik (zalezy czy masz nowy czy stary bootloader). Reszta w FAQ.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    R2!

Wiem co piszę i telefon wszedł w factory mode. Na moim telefonie wcześniej gdy usuwałem licznik wszedł w Odin mode i licznik został usunięty, na drugim telefonie z tym samym romem właśnie wszedł w Factory Mode

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi