Skocz do zawartości
Gość Sekator

JIG USB - Reset licznika flashowania i usuwanie symbolu "żółtego trójkąta"

Rekomendowane odpowiedzi

Gaspar

Wtyczka działa prawidłowo na SGS2. Właśnie przetestowałem. Potwierdzam wejście w download mode oraz reset licznika flashowań :)

Wyjście z download mode bez przeprowadzania żadnych czynności - przytrzymać klawisz "Power" tak długo, aż się telefon wyłączy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Oofol

Wszystko świetnie ale powiedzcie mi po co wam kasowanie licznika na codzień??!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wszystko świetnie ale powiedzcie mi po co wam kasowanie licznika na codzień??!!

A kto tu mówi o kasowaniu licznika na co dzień?Sposób podany jest na wypadek sytuacji awaryjnej typu oddanie SGSa do serwisu-pfu,pfu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sleev

Dzisiaj jug uratował mi szacowne cztery litery :)

Przy fleszu kernela po updacie trzyplikowego romu nie odznaczyłem re-partition :facepalm:

Ale magiczna wtyczka pomogła :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Oofol
    A kto tu mówi o kasowaniu licznika na co dzień?Sposób podany jest na wypadek sytuacji awaryjnej typu oddanie SGSa do serwisu-pfu,pfu ;)

Z wyniklego rumoru myslaem, iz to jakis swoisty sport;p

"Uwalenie" SGS2 jak i SGS to rzecz bardzo trudna - przy SGSie bylem nie raz na krawedzi (jak mi sie przynajmniej wydawalo) a sama sluchawke mialem totalnie zablokowana (recovery jak i DLM...) i nawet po przypadkowym rozlaczeniu USB przy flashu z ODINA SGS sie nie obrazil, czy po blue screenie przy SGS2 nic sie nie stalo:)

Nie mniej jednak JIG moze sie przydac w momencie reklamowania urzadzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sleev

Mam smutne wieści.

W SGS2 oprócz licznika flashowania custom romów jest też drugi licznik który zlicza ile razy pierwszy licznik został skasowany jigiem :/

Chainfire już pracuje nad rozgryzieniem tego problemu, ale jak narazie mogą być problemy przy ewentualnej gwarancji.

Źródło:

Attention! The SGS II has a custom ROM/kernel flash counter! | DarkyROM

[Q] Hidden counter that counts the resetting of the firmware-reset counter? - xda-developers

Proponuję podpiąć to do pierwszego posta i do posta o flashowaniu odinem puki problem nie zostanie rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mazbog

a ja może tak nie śmiało zapytam, gdzie i w jaki sposób można te liczniki sprawdzić?czy tylko to robią w serwisie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam ,mam małe pytanko,JIG-a kupiłem na ebay-u od osoby polecanej na XDA reset wykonałem zgodnie z opisem,no i niby wszystko w porządku ,żółty trójkąt zniknął,ale pojawiał się mały problem,czyli nie mogę całkowicie wyłączyć telefonu,to znaczy mogę ale od razu włącza się sam bez mojej ingerencji,próbowałem też wyciągać baterię, ale ponownie po 3 sekundach telefon się sam włącza,spotkał się ktoś z was może z tym problemem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A wyjales ta wtyczke ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi