Skocz do zawartości
Gość Sekator

JIG USB - Reset licznika flashowania i usuwanie symbolu "żółtego trójkąta"

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem co piszę i telefon wszedł w factory mode. Na moim telefonie wcześniej gdy usuwałem licznik wszedł w Odin mode i licznik został usunięty, na drugim telefonie z tym samym romem właśnie wszedł w Factory Mode

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Więc zrób zdjęcie i pokaż ten tryb "Factory Mode" bo ja nigdy o nim nie słyszałem...

Słyszałem tylko o "Factory Format" po wpisaniu kodu *2767*3855#.

EDIT:

Zwracam honor!

Na starym bootloaderze po włożeniu wtyczki jest czerwony napis "Odin Mode" i licznik jest kasowany.

Na nowszym bootloaderze jest czerwony napis "Factory Mode" (reszta ekranu wygląda identycznie), ale nie kasuje licznika.

Sorry...

Tak więc odpowiadając na pytanie:

A jesli telefon po wlaczeniu wtyczki wchodzi w Factory Mode to tez trzeba wgrywac stary bootloader?

Tak, trzeba wgrać starego boota. :)

Edytowane przez RadkoR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JACA85

Witam!

Mam pytanie (dla laika, gdyż SHS2 mam od kilku godzin): aby wyzerować licznik na sofcie i9100XWKK5 wystarczy wgrać stary bootloader następnie podpiąć wtyczkę na wyłączonym telefonie i gra, tak?Jak później wgrać aktualny bootloader (gdzie go znajdę)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JACA85

Dzięki za odp. a za bootloadera byłbym wdzięczny, ewentualnie podaj namiary skąd go pobrać

Edit:

I jeszcze jedno pytanie:

W ODINie zaznaczone zostawiam "Auto Reebot" i "F. Reset Time" a samego bootloadera (niezależnie cz stary czy nowy) wrzucam w PDA czy w BOOTLOADER? Bo zaczynam się już gubić..

Edytowane przez JACA85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JACA85

Dzięki śliczne!

Powiedz mi jeszcze gdzie znajdę original i insecure kernel do softu I9100XXKL1_I9100OXAKL1_OXA (2.3.6 original open soft pochodziący z samfirmware.com) oraz bootloader do tego softu?

Do i9100XWKK5 sobie odpuszczę, gdyż doczytałem iż jest to jakiś brandowany soft...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JACA85

tak, do kernela insecure - jest, do orig. nie ma... a do bootloadera z oryg. softu I9100XXKL1_I9100OXAKL1_OXA juz calkiem nie moge znalesc...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzisz jak czytacie po łepkach jakbyś zajrzał jeszcze do linku do tematu XDA znalazłbyś oryginał. Czy naprawdę tak trudno przeklinać dwa linki ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JACA85

przewalam już chyba z 4-ty raz...

na pierwszym linku znalazłem:

GT-I9100_XWKL1_insecure, GT-I9100_XXKP1_insecure, GT-I9100_XXKPA_insecure, GT-I9100_XXLP1_original,

na 2-gim:

GT-I9100_XWKL1_insecure.zip, GT-I9100_XWKL1_open.zip,GT-I9100_XXKL1_insecure.zip

NIE MA NIGDZIE (w w/w linkach) GT-I9100_XXKL1_open.zip oraz oryginalnego bootloadera do tego softu...

Jak pokażesz mi gdzie to jest, to idę do okulisty...

Edytowane przez JACA85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi