Skocz do zawartości
Gość Sekator

JIG USB - Reset licznika flashowania i usuwanie symbolu "żółtego trójkąta"

Rekomendowane odpowiedzi

Testował już ten sposób na ICS. Na xda nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi jedni piszą, że działa stary bootloader inni że nie. Czy wgranie starego boota na ics spowoduje jakieś problemy czy trzeba wgrac wyzerować licznik i na nowo wgrac nowy boot, czy też pozostaje triangle away ( ale jakoś do apki mam mniejsze zaufanie niż do ODINA ).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego triangleAway dziala szybko i sprawnie opjs co i jak w dziale romy i modyfikacje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jakiś czas temu wgrywalem softa XXKI4 na sgs2, na wszelki wypadek wgralem też starego boota w razie konieczności użycia wtyczki. Dziś zdecydowałem na wygranie softa XILA2. Ale czy po wygraniu tego softa stary bootloader zostanie cz będzie trzeba wygrywać go na nowo?

Bootloader jest ZAWSZE wgrywany przy flashowaniu Odinem. Zawierają go zarówno ROMy 1-plikowe jak też 3-plikowe. Tak więc po instalacji każdego nowszego ROMu począwszy od KI3 trzeba wgrać starszego boota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ROM KI4 wgrany przez KIES, więc mam chyba nowy bootloader, a wtyczka zadziałała prawidłowo bez wgrywania starego bootloadera

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mam ROM KI4 wgrany przez KIES, więc mam chyba nowy bootloader, a wtyczka zadziałała prawidłowo bez wgrywania starego bootloadera

Zadzialala prawidlowo tzn skasowala licznik i wyswietlilo "erasing download information succeeded" czy po prostu uruchomilo "factory mode" czyli sam tryb wgrywania softu?

Tapatalk @ Galaxy S II

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skasowała licznik i wyswietliła ten tekst. Gość z allegro od którego kupowałem wtyczki miał dwa rodzaje wtyczek, po 10 zł i 20 zł, te droższe czymś się tam miały różnić, nie pamiętam czym i tą właśnie kupiłem. Może ją dostosowali do nowszych bootloaderów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość z allegro od którego kupowałem wtyczki miał dwa rodzaje wtyczek, po 10 zł i 20 zł, te droższe czymś się tam miały różnić, nie pamiętam czym i tą właśnie kupiłem

Nie ma różnych wtyczek. Droższa mogła być razem z kablem OTG.

NIGDZIE nie znalazłem informacji, jakoby były "lepsze" wtyczki kasujące licznik na nowym bootloaderze...

PS. Znalazłem na Allegro droższą wtyczkę z "trwalszym rezystorem" co nie ma absolutnie żadnego wpływu na działanie na starym/nowym bootloaderze.

Jeśli wgrałeś XXKI4 przez Kies to nie ma bata żeby wgrało stary bootloader, a wtyczka działa tylko na starym. Gdyby działała jakimś cudem na nowym to uwierz mi, że kosztowałaby więcej jak te 20zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wtyczka u mnie zadziałała bez żadnych modyfikacji i tyle, nie wiem dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Droższa nie ma w sobie żadnych cudów , rezystor ma zwiększona rezystencje. Działanie jest to samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wojpin

Mialem CM9 no i chcialem wgrac starszego bootloadera zeby skasowac licznik. Zamontowalem w odinie stockowy kernel KI4 i old_bootloader'a, po instalacji telefon nie chce sie wlaczyc..;/ zatrzymuje sie na logo Samsunga.. Jak naprawic ten barszcz? :(:facepalm:

edit: wrzucilem jakis oryginalny rom "GT-I9100XXKI4_XEO_1_20111017113859", niby lepiej bo juz sie nie wiesza na logo Samsunga i modelu tel tylko niby uruchamia ale ciagle uruchamia sie w petli animacja startowa i nic wiecej.. w kolko to samo. Nie mam juz pomyslow..;/ Jak to naprawic? :(

edit2: po problemie, trzeba bylo zrobic full wipe w CWM badz recovery.

Edytowane przez wojpin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi