Skocz do zawartości
Gość Sekator

JIG USB - Reset licznika flashowania i usuwanie symbolu "żółtego trójkąta"

Rekomendowane odpowiedzi

Wgraj jakis 3 plikowy rom. Jak postawisz system to wgraj jakis nowy rom i wgraj sam old bootloader.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mialem CM9 no i chcialem wgrac starszego bootloadera zeby skasowac licznik. Zamontowalem w odinie stockowy kernel KI4 i old_bootloader'a, po instalacji telefon nie chce sie wlaczyc..;/ zatrzymuje sie na logo Samsunga.. Jak naprawic ten barszcz? :(:facepalm:

edit: wrzucilem jakis oryginalny rom "GT-I9100XXKI4_XEO_1_20111017113859", niby lepiej bo juz sie nie wiesza na logo Samsunga i modelu tel tylko niby uruchamia ale ciagle uruchamia sie w petli animacja startowa i nic wiecej.. w kolko to samo. Nie mam juz pomyslow..;/ Jak to naprawic? :(

edit2: po problemie, trzeba bylo zrobic full wipe w CWM badz recovery.

Jak w CM9 wgrałeś stockowy kernel KI4 to się nie dziwię, że Ci nie chciał telefon ruszyć :) Podejrzewam, że problem usunęłoby wgranie jednego z kerneli z CM9 - dostępne w wątku CM9 Discussion Thread na XDA Forums.

Co do zerowania licznika flaszowań na CM9 wystarczy zainstalować program TriangleAway od Chainfire'a. Nie trzeba wtedy wtyczki JIG ani żadnych starych bootloaderów. Wątek na temat tego programu jest w tym dziale.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Kupiłem nowy SII jakiś tydzień temu. Po kupnie zauważyłem, że mam znane w tym modelu "plamy" na wyświetlaczu. Temat był już poruszany na forum http://forum.android.com.pl/f167/plamy-na-ekranie-przy-wya-wietlaniu-czarnego-ta-a-109678/index2.html.

Ale do rzeczy.

Przed oddaniem do serwisu chciałem pobawić się kernelem i wgrałem sobie inny po czym przywróciłem oryginalny brandowany orange ze strony SamMobile Firmware Page.

Licznik bez zawahania wybił 1. Teraz czytam to wszystko i obawiam się oddać tel. do serwisu...

Mam kernel I9100BVKL1.

Czy osławiony w tym temacie UNBRICK/JIG podoła zresetowaniu licznika (bez zbędnych ceregieli) na moim ferelnym egzemplarzu?

Dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mor

Zakup JIGa i sprawdź. Jeżeli nie pomoże to sflashuj telefon 3plikowym KH3, później wgraj BVKL1 i oddaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czy osławiony w tym temacie UNBRICK/JIG podoła zresetowaniu licznika (bez zbędnych ceregieli) na moim ferelnym egzemplarzu?

Tak, wystarczy, że wgrasz Odinem starszy bootloader i użyjesz wtyczki. Skasujesz w ten sposób licznik. Jest jeszcze inny sposób "Triangle Away" ale sporo z tym grzebania.

Zakup JIGa i sprawdź. Jeżeli nie pomoże

A dlaczego miałby nie pomóć? Wgrywa stary bootloader i jazda.

to sflashuj telefon 3plikowym KH3, później wgraj BVKL1

Nie trzeba całego softu ze starym bootem, wystarczy sam stary boot.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jig Usb rzeczywiście działa XXKI4 2.3.5. nie wygrywałem starego bootloadera.

jednak teraz mam pytanie, zmieniłem rom na 2.3.6 XILA4, wgrałem sam rom, bez bootloadera, i CF Root do tego romu. Licznik pokazuje 1, no i ten żółty trójkąt, który mąci spokój mojej duszy. Czy w obecnej sytuacji mogę wgrać sam bootloader bez utraty czegokolwiek?

edit: Mogę. Dobra już wiem. Następnym razem dokładniej poszukam zanim zapytam:)

Edytowane przez sponczbob

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo któryś z ki4 dostępnych na forum miał włożony starszy bootlader w paczke :) Tak możesz wgrać starszy bootloader bez utraty czegokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mor
    A dlaczego miałby nie pomóć? Wgrywa stary bootloader i jazda.

pytał czy pomoże (bez ceregieli) na świeżo wgranym I9100BVKL1, a tego nie wiem - pozbyłem się brandu najszybciej jak mogłem.

Nie trzeba całego softu ze starym bootem, wystarczy sam stary boot.

Prawda, wgranie 3plikowca wydawało mi się mniej skomplikowane, ale z samym bootem będzie szybciej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pytanie co dalej zrobić ? Ten licznik ma się sam zresetować ? U mnie się nie resetuje, co robię nie tak ? Czy wtyczka którą kupiłem jest uszkodzona ?

Po pierwsze poświęć swoje cenne "5 minut" i przejrzyj DOKŁADNIE ten temat. :facepalm1:

Skoro telefon uruchamia Download to wtyczka jest OK. Ale bootloader nie jest OK.

Pierwszy post w tym temacie: Dla nowych rom'ów od romu ki3 przed użyciem wtyczki należy wgrać stary bootloader - link do pliku

A jeśli dalej nie rozumiesz o co chodzi to zacznij od FAQ i opisu Odina a najlepiej od Regulaminu Forum....

Ja też kiedyś kupiłem ten telefon i nic o nim nie wiedziałem. Nikt mi na tacy nic nie podał, nie leniłem się i nie poszedłem na łatwiznę. Sam musiałem zapoznać się z tutorialami, gdzie teraz radzę sobie praktycznie ze wszystkim bez najmniejszego problemu i staram się pomóc innym.

Edytowane przez RadkoR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja chcę po prostu żeby ten telefon był taki jak po wyjęciu z pudełka, bez żadnych zmian w oprogramowaniu, zwiększonych liczników, rootów, itp.

mam wgrać stary bootloader... a później co wgrać ponownie nowy ?

Ile taki reset licznika może kosztować w jakimś nieautoryzowanym serwisie GSM ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi